Uzamsal Gerçeklik Ekranını (Spatial Reality Display)

Sony’nin Uzaysal Gerçeklik Ekranı 3D Görüntüleme Sorununa Farklı Bir Açıdan Çözüm Buluyor.

Uzaysal Gerçeklik Ekranı Görüntüleme. kısa süre önce, kullanıcıların içeriğini çıplak gözle görüntüleyebilmesi için hem göz izleme hem de yerleşik lentiküler lens dizisini içeren 15,6 inç 4K panel olan Uzamsal Gerçeklik Ekranını () tanıttı.

Uzamsal Gerçeklik Ekranını –

Optik dizisi ve ışık alanı oluşturma teknolojisi nedeniyle kesinlikle çok daha ucuz olan 3.000 $ ‘lık Görünümlü Cam Holografik Monitörün aksine , ’nin Uzaysal Gerçeklik Ekranı görüntüleme sorununa farklı bir açıdan çözüm buluyor.

2010’ların başında büyük bir haber yapan gözlüksüz TV’lere benzer şekilde. Uzaysal Gerçeklik Ekranı, herhangi bir özel gözlük veya VR gözlüğüne ihtiyaç duymadan. İşlenmiş içeriği (ve muhtemelen ışık alanlarını) görmenizi sağlıyor. 5.000 dolar fiyatıyla ve her seferinde yalnızca bir kişiye içerik sunabilen . Yeni ekranını ürün tasarımı, sanat ve diğer kurumsal kullanım örnekleri gibi alanlar için hedefliyor.

Şirketin web sitesinde , doğal sanal nesneler görüntülenen ‘etrafa bakmak’ için yeniden ayarlamak üzere harekete geçen. Göz hareketi ve başın pozisyonunu takip eden tek bir yüksek hızlı sensör yoluyla bir görüntüyü veriyor.

Görüntüyü sol ve sağ gözlere bölen ve stereoskopik görüntülemeye olanak tanıyan. 15,6 inç 4K LCD ekranın üzerine bir mikro optik lens yerleştirilmiş. Şirket, algoritmasının içeriğin gerçek zamanlı olarak işlenmesini sağladığını ve görüntülerin “hareket etseniz bile gerçek hayatta olduğu kadar pürüzsüz görünmesini” sağladığını söylüyor.

, The Verge’e yaptığı açıklamada. Doğrudan satışların Kasım ayında halka açılacağını ve Volkswagen, Ghostbusters  stüdyosu Ghost Corps gibi şirketler arasında zaten piyasaya sürüldüğünü ve kullanıldığını söyledi.

Şirket ayrıca Unity ve Unreal Engine 4 ile uyumluluk sağlayarak içeriği kendi SDK’sını kullanarak dışa aktarmayı kolaylaştırıyor. Bu arada, cihazın sanal bir web semineri demosuna buradan kaydolabilirsiniz .

Benzer İçerikler

Hand Tracking (El izleme) nedir?

Bilal TEMIZ

Infinite Office Kendi VR Sanal Ofis Alanınızı Oluşturmanıza İzin Veriyor

Beren BULUT

Oculus Quest 2 90Hz Etkinleştirme – Oculus Quest 2 İpucu

Beren BULUT

Oculus Quest 2 Satışta, Fiyatı ve Özellikleri

Beren BULUT

Arizona Sunshine Quest 2 İçin Geliştirilmiş Sürüm Yayınladı

Sinem ALADAG

Beat Saber Artık Çok Oyunculu Modu Var

Mina
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x