VR Balık Tutma Oyunu Real VR Fishing Satışları 15 Milyon Dolara Ulaştı

1 dakika, Okuma Süresi

VR balık tutma oyunu Real VR Fishing, Koreli stüdyo Devs United Games tarafından geliştirilen bir VR balık tutma oyunu. 2019 yılında Quest Store platformunda piyasaya sürüldü ve daha sonra PICO Store’da yayınlandı.

“Real VR Fishing” şu anda Quest Store platformunda 19,99 dolar fiyatla satın alabilirsiniz. Oyun, kullanıcılara çok gerçekçi bir balık tutma deneyimi sunabilen yaklaşık 100 gerçek dünya atraksiyonu sunuyor.

VR Balık Tutma Oyunu Real VR Fishing

vr balık tutma oyunu real vr fishing

Oyun kullanıcılarını, çoğunlukla Kuzey Amerika’daki denizaşırı pazarlardan giriyor. Devs United Games, bu VR oyununun ortalama günlük kullanıcı deneyim süresinin 1 saat olduğunu, bunun da diğer VR oyunlarına göre neredeyse üç kat daha fazla olduğunu belirtti.

Raporlara göre oyun, Asya-Pasifik bölgesinde piyasaya sürülen en çok satan VR oyunlarından biri haline geldi ve mevcut satışların 15 milyon doları aşması bekleniyor.

Devs United Games, 2021 yılında SoftBank Asia Venture Capital’den 2 milyar won (yaklaşık 1,44 milyon ABD Doları) tutarında yatırım aldı. Bu yılın ikinci yarısında yeni bir finansman turu başlatmayı planlıyor ve bir kamp ve tekne gibi yeni eklentiler gerçekleştirmeyi planlıyor.

TeknoVR