Population One Ön İncelemesi Heyecan Verici VR Savaşı

Population: One ön incelemesi ile birlikte sizlere oyun hakkında biraz bilgi vermeye çalıştık. VR Savaş oyunları arasında özellikle 2019 başı itibari ile böyle güzel bir oyunun duyurulması güzel bir gelişme. 

4 dakika, Okuma Süresi

Population One Ön İncelemesi. 2019’un başındaki VR oyun alanı çok çeşitli ve rekabetçi. Dünyada dört milyondan fazla PC VR kulaklık bilgisi ile birlikte, yüksek kaliteli ve sürükleyici VR oyunları pazarı da büyüyor sürekli genişliyor. Onward gibi gerçekçi ve hızlı tempolu arcade FPS oyunlarına ve War Dust’taki 64 oyunculu savaşlar gibi büyük çaplı savaşlara kadar, teknoloji artık tasarımcıları hayallerindeki VR oyunlarını yapmalarına olanak sağlıyor.

Şimdiye kadar oyun geliştiricilerin haklı olarak kullanıcı sayısı konusunda belirsizlikler ve net olmayan durumlar yüzünden VR oyunu geliştirme ve yatırım konusunda endişeleri vardı ve bu yüzden pek adım atmıyorlardı. Artık bu endişe ortadan yavaş yavaş kalkmaya başlıyor.

Population One Ön İncelemesi Yeni VR Savaş Oyunu

HTC’nin CES 2019 düzenlediği basın toplantısında, yaklaşmakta olan tek bir VR oyununu Vurguladı. Big Box VR’dan biri (Smashbox Arena’nın arkasındaki aynı takım) ve VR’deki ilk savaş royası oyunu olarak adlandırdı. Bu, Stand Out, BAM, Rec Room’un Rec Royale gibi sanal savaş alanları için ne kadar doğru bilmiyoruz, ama yine de etkileyici görünüyor. Konferans bittikten sonra, kısa bir 2v2’lik bir maçta (oldukça büyük bir haritada tam 24 oyunculu bir savaş imkanı da sunuyor) oyun ile ilgili deneyim imkanı sundular.

İlginizi Çekebilir

Population: One ön incelemesi yaparken araştırmalarımız ile gördüğümüz kadarı ile gelişmeye hala açık bir oyun. Piyasaya sürülmeye hazır gibi görünüyor. Oyun ile ilgili genel değerlendirme, piyasaya sürülecek bir çok yeni VR oyun içinde oldukça parlak bir başlık gibi görünüyor. Görsel olarak canlı, göz alıcı renkler ile gerçek karakter arasında güzel bir ayarlama yapılmış. Karakter dengesi ile birlikte animasyonlar ve tam vücut IK’sı arasında hoş bir denge var.

Şık bir envanter ile silah kullanımı oldukça kolaydır (envanter düğmesine bastığınızda tabancaları kayan kutulardan çıkarırsınız) ve yeniden yükleme teknisyeni bile silah üzerinde parlayan sarı renklerle manipüle etmeniz gerekenleri vurgular. Açıkçası, bu yaklaşımın olumsuz taraflarından biri, diğer VR FPS oyunlarında olduğu gibi silahınızı belinizden çekip almak zorunda kalmayacağınız ve bu daldırma hissinden yoksun kalmak olacak, ancak bazen oyun akışkanlığı için daldırma işlemi yaptığınız zaman buna değer.

Bu, tam anlamıyla bir VR savaş oyunu olduğu için, daha önce PUBG, Fortnite ya da daha önce listelediğimiz oyunlardan  birini oynamışsanız, muhtemelen daha önce gördüğünüz, benzer birkaç şey bulabileceksiniz. Temelde siz ve diğer 23 oyuncuya kadar haritaya girip, kendinizi savunmak için yağma ve teçhizat temizlemek zorundasınız. Yavaş yavaş, oyun boyunca, güvenli bölge sizi diğer oyuncularla etkileşime girmeye ve ayakta kalan son oyuncu olmaya zorlayan haritada küçülüyor.

population one

Population One Temel Özellikleri:

Population: One’ı birbirinden ayıran üç temel özellik var. İnşa, tırmanma ve kayma. Yapı öğelerinin population’da nasıl çalıştığına en yakın örnek muhtemelen Biri Fortnite’dir, ancak bir savaşta muazzam gökdelenler yaratma ve stratejik örtü noktalarını kurma ve bunları kendi yararınıza kullanma konusunda population one daha zengin.

Oyunda tırmanma özelliği çok vurgulanıyor. Zero Caliber, Virtual Battlegrounds ve diğer yeni VR oyunlarına benzer şekilde, Population: One içindeki her şeye ve her yere tırmanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey eliniz ile uzanıp tutuş düğmesine basmak ve tırmanmaya başlamak için kendinizi yukarı çekmek. Oyun içinde bir çok silah ve malzemeyi, çatılar üzerinde bulabilirsiniz ve stratejik olarak yükseklere çıkıp, düşmanınıza göre yüksek bir üstünlüğe sahip olmak harika. Bir çatının veya duvarın üst kenarına sarkan ve daha sonra ateş etmek için göz atmak süper tatmin edici ve düşmanları öldürmenin eğlenceli bir yolu.

Population One VR Battle Royale Shooter

Bir çatıdan veya diğer yüksek bir yapıdan çıktığınızda, sadece kollarınızı açarak bir T-pozunda kendi tarafınıza uzatarak etrafta kayabilirsiniz. Sonra, bir yandan diğer tarafa yaslanarak, zemine geri inene kadar etrafta süzülebilirsiniz. Bu sadece geçişe yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda düşmanlarınıza karşı sıçramayı da sağlayacak.

Hareket seçenekleri ilginç görünüyor. Oyun içinde hareket rahatsızlığıyla mücadelede kullanılan FOV karartma özelliğini kapatabiliyorsunuz. İlerlemek için elim ile (solda) tetiği çekebilir ve nereye gideceğimi gösterebilir ya da aynı kontrol cihazında dokunmatik yüzeyi kullanarak hareket edebilirsiniz. Geliştiriciler, bir çok insanın noktayı seçerek sıçramayı tercih ettiklerini ve tetikleme yöntemini kullandıklarını belirttiklerini. Ancak bazı VR atıcı deneyimi olanların bir süre alışması gerekiyor.

Population: One ön incelemesi ile birlikte sizlere oyun hakkında biraz bilgi vermeye çalıştık. VR Savaş oyunları arasında özellikle 2019 başı itibari ile böyle güzel bir oyunun duyurulması güzel bir gelişme. Vive, Rift ve Windows Mixed Reality kulaklıklar için bu yıl 2019 içinde piyasaya sürüldüğü zaman, oyuncuların daha fazla geri dönüş yapması ile birlikte. Güncellemelerin sürecini ve oyunun ne kadar ileri gidebileceğini göreceğiz.

2 yorumlar

Tezcan 14 Ocak 2019 - 10:08

Pupg den örnek vererek Pubg gibi olmuş diyeceğim ama zaten her oyun birbirine benziyor. Bilgilendirme için teşekkürler sayenizde VR hakkında ve gelişmeleri ile ilgili bir çok detay öğreniyoruz ki bu oyunda bunlardan birisi.
Oyun güzel görünüyor, özellikle görüntü kalitesini öne çıkarmışlar ilerde muhakkak deneyeceğim oyunlardan birisi olacak, dikkatimi çeken özellik ise kendi yapını oluşturman bu gayet havalı duruyor

Yanıtla
TekAL 14 Ocak 2019 - 14:10

Oyun ne zaman çıkacak bir bilgi varmı?

Yanıtla

Yorum yazın

TeknoVR