Oculus Quest 2 kurulumu ve ayarları

2 ve . 2 VR gözlüğünüzü yenimi aldınız artık The Walking Dead: Saints & Sinners , Beat Saber veya Blaston gibi çok sayıda AAA oyun ve uygulamayı deneyimlemeye hazırsınız.

Belki bu sizin ilk VR gözlüğünüz ve yeni cihazınızı kurmaya nasıl başlayacağınızdan %100 emin değilsiniz. Buradaki rehber ile 2 ve kolayca yapabileceksiniz

Önümüzdeki birkaç dakika içinde, hesabınızı kurmayı ve güvenli alan nız ile birlikte yeni cihazınızdan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi anlatacağız. Şimdi VR gözlüğü alın ve yapalım.

2 yapmadan önce. Öncelikle, USB-C kablosunu ve şarj cihazını kullanarak 2 yi bir güç kaynağına bağlamanız gerekecek. Ardından, Resmi Oculus uygulamasını iOS App Store veya Google Play’den indirin. VR gözlüğünüzü yanı sıra, bu uygulama aynı zamanda oyun kataloğunuzda arama yapmak, yeni VR oyun ve VR uygulamalar satın almak, farklı ayarlara erişmek ve çeşitli diğer görevleri gerçekleştirmek için de kullanılabilir. Uygulamayı indirdikten sonra, Facebook hesabınızla oturum açmanız istenecektir. Maalesef bu Facebook’un son kullanıcı sözleşmesi ile  pazarlık konusu olmaktan çıktı, mecbursunuz. Tüm yeni Oculus donanımlarının düzgün çalışması için bir Facebook hesabı gerekiyor.

2 , işleminin geri kalanı gözlüğün içinde gerçekleşiyor. Yan taraftaki güç düğmesini 2 saniye basılı tutarak gözlüğü açın ve arka kayışta bulunan iki plastik parçayı kulaklığı sıkmak için ayarlayın. Orta cırt cırtlı kayışı da ayarlamayı unutmayın. Gözlüğün içine girdikten sonra, öğreticiye devam etmek için Dokunmatik kontrol cihazlarınızı kullanmanız istenecektir. Kontrolırlarınızı, VR gözlüğünüz ile önceden eşleştirilmiş olarak gelmelidir; Hemen görünmezlerse, onları uyandırmak için bir düğmeye basabilir veya tetiğe basabilirsiniz.

Bir dil seçtikten sonra, kişisel IPD ölçümlerinize göre lensleri fiziksel olarak hareket ettirerek VR gözlüğünüzün netliğini ayarlamanız gerekecektir. Gözlüğü çıkarın ve uygun noktayı bulana kadar lensleri birbirine yaklaştırın veya ayırın. 2, ortalama bir kişinin 62 mm ile 65 mm arasındaki IPD’sini desteklİYOR, bu nedenle sizin için doğru bir mesafe bulma şansınız yüksek.

Daha sonra yerel bir ağda oturum açarak internete bağlanmanız istenecektir. Bilgileri girdikten sonra, koruyucunuzu nasıl doğru şekilde ayarlayacağınızı ve oyun alanınızı nasıl temizleyeceğinizi açıklayan hızlı bir güvenlik videosu verilecek, ardından VR gözlüğünüz ve kontrol cihazlarınız ilk güncellemeyi indirecek. Bu yaklaşık beş dakika sürebilir, bu sırada gözlüğünüzü çıkarabilirsiniz. Tamamlandığında, gözlüğünüzü uygulama aracılığıyla otomatik olarak veya gözlüğün içindeki kodu arayarak mobil uygulamanızla eşleştirmeniz gerekir.

Son olarak, zemin seviyenizi ayarlamak ve güvenlik bölgenizi sisteminizi çizmek için Oculus Touch kontrol cihazlarınızı kullanacaksınız. Bu, sanal bir bariyer göstererek yanlışlıkla gerçek dünyadaki nesnelere çarpmanızı önleyecektir. Orijinal Quest’e çok benzer şekilde, birçok farklı oyun alanını hatırlayabilir ve kolaylıkla geri dönmenizi sağlar.

2 bu kadar!

Ve bu kadar! Sınırınızı belirledikten sonra, Oculus menüsünü keşfetmekte, mağazayı incelemekte, arkadaşlarınızla bağlantı kurmakta istediğiniz gibi özgürsünüz. Ayrıca, kontrol cihazlarından kurtulmanıza ve çıplak ellerinizi kullanarak belirli içeriklerle etkileşime girmenize olanak tanıyan el takibini etkinleştirebileceksiniz.

Benzer İçerikler

Oculus Quest 2 Oyunları + Oculus Link Destekleyen VR Oyunlar

Mina

BattleGroupVR, VR uzay strateji Oyunu

Beren BULUT

Oculus Quest 2 90Hz Etkinleştirme – Oculus Quest 2 İpucu

Beren BULUT

Oculus Link Kablosu Nedir?

Mina

Oculus Quest 2 Özellikleri

İsa KAYA

Oculus Quest 2 Satışta, Fiyatı ve Özellikleri

Beren BULUT
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x