Oculus Quest 2 kurulumu ve ayarları

Oculus Quest 2 kurulumu

Oculus Quest 2 kurulumu ve Ayarları. Oculus Quest 2 VR gözlüğünüzü yenimi aldınız artık The Walking Dead: Saints & Sinners , Beat Saber veya Blaston gibi çok sayıda AAA oyun ve uygulamayı deneyimlemeye hazırsınız.

Belki bu sizin ilk VR gözlüğünüz ve yeni cihazınızı kurmaya nasıl başlayacağınızdan %100 emin değilsiniz. Buradaki rehber ile Oculus Quest 2 kurulumu ve ayarları kolayca yapabileceksiniz

Önümüzdeki birkaç dakika içinde, hesabınızı kurmayı ve güvenli alan ayarlarınız ile birlikte yeni cihazınızdan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi anlatacağız. Şimdi VR gözlüğü alın kurulumu ve ayarları yapalım.

Oculus Quest 2 kurulumu yapmadan önce. Öncelikle, USB-C kablosunu ve şarj cihazını kullanarak Oculus Quest 2 yi bir güç kaynağına bağlamanız gerekecek. Ardından, Resmi Oculus uygulamasını iOS App Store veya Google Play’den indirin. VR gözlüğünüzü kurulumu yanı sıra, bu uygulama aynı zamanda oyun kataloğunuzda arama yapmak, yeni VR oyun ve VR uygulamalar satın almak, farklı ayarlara erişmek ve çeşitli diğer görevleri gerçekleştirmek için de kullanılabilir. Uygulamayı indirdikten sonra, Facebook hesabınızla oturum açmanız istenecektir. Maalesef bu Facebook’un son kullanıcı sözleşmesi ile  pazarlık konusu olmaktan çıktı, mecbursunuz. Tüm yeni Oculus donanımlarının düzgün çalışması için bir Facebook hesabı gerekiyor.

Oculus Quest 2 Kurulumu, işleminin geri kalanı gözlüğün içinde gerçekleşiyor. Yan taraftaki güç düğmesini 2 saniye basılı tutarak gözlüğü açın ve arka kayışta bulunan iki plastik parçayı kulaklığı sıkmak için ayarlayın. Orta cırt cırtlı kayışı da ayarlamayı unutmayın. Gözlüğün içine girdikten sonra, öğreticiye devam etmek için Dokunmatik kontrol cihazlarınızı kullanmanız istenecektir. Kontrolırlarınızı, VR gözlüğünüz ile önceden eşleştirilmiş olarak gelmelidir; Hemen görünmezlerse, onları uyandırmak için bir düğmeye basabilir veya tetiğe basabilirsiniz.

Bir dil seçtikten sonra, kişisel IPD ölçümlerinize göre lensleri fiziksel olarak hareket ettirerek VR gözlüğünüzün netliğini ayarlamanız gerekecektir. Gözlüğü çıkarın ve uygun noktayı bulana kadar lensleri birbirine yaklaştırın veya ayırın. Oculus Quest 2, ortalama bir kişinin 62 mm ile 65 mm arasındaki IPD’sini desteklİYOR, bu nedenle sizin için doğru bir mesafe bulma şansınız yüksek.

Daha sonra yerel bir ağda oturum açarak internete bağlanmanız istenecektir. Bilgileri girdikten sonra, koruyucunuzu nasıl doğru şekilde ayarlayacağınızı ve oyun alanınızı nasıl temizleyeceğinizi açıklayan hızlı bir güvenlik videosu verilecek, ardından VR gözlüğünüz ve kontrol cihazlarınız ilk güncellemeyi indirecek. Bu yaklaşık beş dakika sürebilir, bu sırada gözlüğünüzü çıkarabilirsiniz. Tamamlandığında, gözlüğünüzü uygulama aracılığıyla otomatik olarak veya gözlüğün içindeki kodu arayarak mobil uygulamanızla eşleştirmeniz gerekir.

Son olarak, zemin seviyenizi ayarlamak ve güvenlik bölgenizi sisteminizi çizmek için Oculus Touch kontrol cihazlarınızı kullanacaksınız. Bu, sanal bir bariyer göstererek yanlışlıkla gerçek dünyadaki nesnelere çarpmanızı önleyecektir. Orijinal Quest’e çok benzer şekilde, Quest 2 birçok farklı oyun alanını hatırlayabilir ve kolaylıkla geri dönmenizi sağlar.

Oculus Quest 2 kurulumu bu kadar!

Ve bu kadar! Sınırınızı belirledikten sonra, Oculus menüsünü keşfetmekte, mağazayı incelemekte, arkadaşlarınızla bağlantı kurmakta istediğiniz gibi özgürsünüz. Ayrıca, kontrol cihazlarından kurtulmanıza ve çıplak ellerinizi kullanarak belirli içeriklerle etkileşime girmenize olanak tanıyan el takibini etkinleştirebileceksiniz.

0 0 vote
Reting

Benzer İçerikler

Ücretsiz Oculus Quest 2 Oyunları ve VR Uygulamaları 2021

Bilal TEMIZ

VR Korku Oyunu The Exorcist: Legion VR, 90 Hz Güncellemesi Aldı

Mina

Oculus Quest 2 Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Beren BULUT

Quest 2 için ‘Beat Saber’ Güncellemesi 90 Hz Desteği Geliyor

Sibel UNAL

Oculus Quest 2 Oyunları + Oculus Link Destekleyen VR Oyunlar

Mina

BattleGroupVR, VR uzay strateji Oyunu

Beren BULUT
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More