Meta Hesap Oluşturma, Facebook Olmadan Quest’e Nasıl Giriş Yapılır?

Artık Quest 2 gözlüklerinize facebook bağlantısı olmadan giriş yapabileceksiniz. Meta yeni güncellemesi ile Meta hesap oluşturmayı aktif etti.

2 dakika, Okuma Süresi

Facebook olmadan Quest’e nasıl giriş yapılır? Artık Quest VR gözlüklerini Meta hesap oluşturma ile, Facebook hesabı olmadan kullanabileceksiniz. Quest 2 gözlüğünüzü herhangi bir facebook hesabına bağlamak zorunda değilsiniz. Meta hesabı açarak VR gözlüğünü kullanabilirsiniz. Meta (eski adıyla Facebook) Quest 2 gözlüklerine Meta hesapları için destek sunmaya başladı ve bir Facebook hesabına ihtiyaç duymadan VR cihazlarınıza erişebilecek ve kullanabileceksiniz. Merakla beklenen güncelleme, mevcut kurulumunuza bağlı olarak çeşitli seçenekler sunuyor.

Meta Hesap Oluşturma

Aşağıda Meta hesabınızı oluşturmak için kısa bir kılavuz bulunmaktadır. İlk kez bir Meta VR cihazına kurulum yapanlarla başlayacağız.

metaaccount 4

YENİ KULLANICIYSANIZ META HESABI AÇMA…

Yapmanız gereken ilk şey, resmi Oculus mobil uygulamasını iOS veya Android cihazınıza indirmek. VR Gözlüğünüzü açtıktan sonra, cihazınızı uygulamayla eşleştirmek için bir kodla karşılaşacaksınız. Daha sonra Facebook veya Instagram kullanarak giriş yapmanız istenecektir. Ayrıca, sosyal medya ihtiyacını tamamen ortadan kaldırarak e-posta yoluyla bir Meta hesabı oluşturabilirsiniz.

Bununla birlikte, Messenger gibi ek özelliklerin kilidini açan Facebook’u kullanarak oturum açabilirsiniz. Bir Meta hesabı oluşturduktan sonra, bir görünen ad, kullanıcı adı ve profil resmini ayarlayacaksınız. Son adım, gizlilik ayarlarınızı yapmak (Herkese Açık, Arkadaşlar ve Aile ve Yalnız).

FACEBOOK ÜZERİNDEN GİRİŞ YAPARSANIZ…

Facebook üzerinden giriş yapmış mevcut bir Meta VR kullanıcısıysanız, süreç biraz farklı görünecektir. Güncellemeyi aldıktan sonra,  Quest’teyseniz meta.com/setup ve Rift’teyseniz meta.com/websetup’ı ziyaret etmeniz  ve Facebook’u kullanarak bir Meta hesabı oluşturmanız istenecektir. Ardından Facebook’u kaldırma ve bunun yerine e-postanızı kullanma seçeneğiniz olacak.

OCULUS ÜZERİNDEN GİRİŞ YAPARSANIZ…

Orijinal bir Oculus hesabıyla giriş yapıyorsanız, yukarıda açıklanana benzer bir prosedür izleyeceksiniz. Bununla birlikte, cihazı kullanmaya devam etmek için 1 Ocak 2023’e kadar bir Meta hesabı ve Meta profili oluşturmanız gerekecek.

metaaccount 3Hangi yöntemi seçerseniz seçin, satın alımlarınız, arkadaşlarınız ve oyundaki ilerlemeniz otomatik olarak yeni hesabınıza aktarılacaktır. Bununla birlikte, Facebook ve Instagram hesaplarınızı kaldırırsanız Messenger’ı kullanamaz veya sosyal medyada arkadaş arayamazsınız.

Yorum yazın

TeknoVR