Red Matter 2 Grafikleri, Quest 2’nin Sınırlarını Zorluyor

Red Matter 2'nin önümüzdeki ay piyasaya sürülmesiyle,  bu zorlu gerçekçi sanat stilini hedefleyen geliştirici Vertical Robot, "bugüne kadar mobil VR'de en iyi grafikleri" sunmayı hedefliyor ve bunu başarabilecekler gibi görünüyor.

1 dakika, Okuma Süresi

Red Matter 2 Grafikleri ile vr oyuncularını büyüleyecek. Bu yılın başlarında Red Matter 2 duyurusunda  geliştirici Vertical Robot, “bugüne kadar mobil VR’de en iyi grafikleri” sunacağını iddia etti. Yeni yayınlanan video ile, stüdyonun iddiasını desteklediğini görüyoruz.

Quest 2 kütüphanesin de harika görünen oyunlar olsa da, çoğu VR oyun gözlüğün sınırlı işlem gücüne uyması için düşük poli grafiklerini kullanıyor. ‘Gerçekçi’ bir sanat stili hedefleyen oyunlar, gerçekçilik duygusu katan aydınlatma, yansımalar, gölgeler ve parçacıklar gibi küçük ayrıntıları sunmakta çok daha zorlanır.

Red Matter 2 Grafikleri ile VR oyuncularını büyüleyecek.

Red Matter 2’nin önümüzdeki ay piyasaya sürülmesiyle,  bu zorlu gerçekçi sanat stilini hedefleyen geliştirici Vertical Robot, “bugüne kadar mobil VR’de en iyi grafikleri” sunmayı hedefliyor ve bunu başarabilecekler gibi görünüyor. Bu hafta yayınlanan yeni bir video, stüdyonun harika görünmek ve Quest 2’nin sınırlı güç kapasitesiyle iyi çalışmak için optimize ettiği bazı görsel ayrıntıları gösteriyor.

Quest 2 oyunları aklımıza gelince, bunun çok etkileyici göründüğünü kabul etmeliyiz.

Videoda gösterilen özelliklerin çoğu, özellikle bu tür görsel ayrıntıların çalıştırılmasını kolaylaştıran bir işleme yöntemi kullanan VR olmayan oyunlarda, konsol ve PC oyunlarında hafife alınır. Ancak, bir akıllı telefon işlemcisinden biraz daha fazlası tarafından desteklenen Quest 2’de ışın izlemeli yansımalar, hacimsel ışıklar, yansıtıcı şeffaflık ve benzeri şeyler görmek nadirdir.

Red Matter 2 , Quest 2’de 18 Ağustos’ta yayınlanacak . Aynı gün PC VR’ye de geliyor ve bu ekstra PC gücüyle grafiklerin ne kadar iyi görüneceğini merak ediyoruz.

Yorum yazın

TeknoVR