BONELAB Popüler ‘BONEWORKS’ün Halefi, Quest 2 ve PC VR için Duyuruldu

BONELAB tamamı ile yenilenmiş VR oyun olarak çok yakında karşımıza çıkacak.

2 dakika, Okuma Süresi

Popüler VR aksiyon sandbox oyunu  BONEWORKS’ün devamı olan BONELAB’ı resmi olarak duyurdu . Oyun, bu yıl Quest 2 ve PC VR’da piyasaya sürülecek.

Deneyimli VR geliştiricisi Stress Level Zero’nun Half-Life  ve  Portal oyunlarına göre manevi bir his veren bir VR aksiyon sandbox oyunu olan  Boneworks’ü piyasaya sürmesinden bu yana yaklaşık iki buçuk yıl geçti. Boneworks Quest için yayınlanmasa da, halefi Bonelab olarak ilan edildi. Quest 2 ve PC VR’da yayınlanacak.

Stress Level Zero,  Bonelab’ı  yeni oyun için ilk oynanış görüntülerini gösterdiği Meta Quest Oyun Vitrininde açıkladı.

Yukarıdaki  Bonelab  duyuru fragmanı bize oyunun benzer oyun öğeleri, düşmanlar ve ortamlar içeren ilkinin doğrudan devamı olduğunu gösteriyor. Orijinal oyunun ‘Arena’ ve ‘Denemeler’ modlarının geri döneceği de söyleniyor.

Geliştiriciye göre Bonelab’ın  “selefinin üzerine inşa edildiği, yepyeni bir hikayeyi iki yıllık yenilik, etkileşim motoru ve ilerlemesiyle eşleştirdiği” söyleniyor.

Bahsedilen ‘etkileşim motoru’, orijinal  Boneworks’ün kalbinde yer alan temel fizik sistemi. Oyundaki hemen hemen her şey fiziksel olarak etkileşimli olduğundan, sistem bazen gerçekten büyülü hissettirebilir.

İlk yayınlandığı günden beri ‘iki yıllık yenilik’ ile, umarım  Bonelab daha tutarlı bir şekilde tatmin edici bir deneyim sunacaktır. İşte yeni sistemden bazı tatmin edici fizik yıkımını gösteren bir klip:

Geliştirici Stress Level Zero ayrıca  Bonelab’ın modları destekleyeceğini ve bunun “deneyiminizi yeni haritalar, yeni silahlar ve yeni avatarlarla geliştirmenize” izin vereceğini söyledi. Modlar, orijinal Boneworks’te çok eksik hissettiren bir şeydi, bu  nedenle, oyunun PC VR sürümüne kıyasla Quest 2’de modların daha sınırlı olup olmayacağı açık olmasa da, dahil edileceklerini duymak bizi sevindirdi.

Bonelab’dan dört gözle beklediğimiz bir şey daha  oyunun müzikleri (orijinal oyunun müziklerinin çok güzel olduğu düşünüldüğünde yeni oyundan daha iyisi bekleniliyor).

Bonelab çıkış tarihi Quest 2 ve PC VR’de 2022 olarak belirlendi, ancak belirli bir çıkış tarihi açıklanmadı.

Yorum yazın

TeknoVR