Oynanacak En İyi 10 Steam VR Oyunu

14 dakika, Okuma Süresi

Oynanacak En İyi 10 Steam VR Oyunu. Steam’in donanımdan bağımsız yaklaşımı sayesinde, PC VR ile ilgili her şeyin fiili deposu haline geldi bunlara (elbette Oculus münhasırları hariç). Oculus Rift S, HTC Vive, Valve Index, Pimax ve Windows VR gözlükleri dahil olmak üzere tüm büyük PC VR gözlükleri SteamVR platformu aracılığıyla destekleniyor; Oculus Link sayesinde Oculus Store, Steam ve Viveport’tan PC VR oyunlarını oynamanıza izin veren Oculus Quest2’den bahsetmeye bile  gerek yok.

Oynanacak En İyi 10 Steam VR Oyunu

Steam VR gözlükleri için son zamanlarda en iyi VR oyunları hangileri? En iyi VR oyunları 2020 başlığımızda birkaç tekrarı bulabilirsiniz. Yine de burada incelemeniz gereken çok sayıda en çok puan alan oyun var. Şimdi, belirli bir sıra olmadan, Steam VR kulaklıklar için en iyi 10 oyunu aşağıda listeliyoruz.

The Walking Dead: Saints & Sinners

The Walking Dead: Saints & Sinners evreninde benzeri olmayan bir oyundur. Karşılaştığınız her zorluk ve verdiğiniz karar SİZİN tarafından yönlendirilir. Ölümsüzlerle savaşın, New Orleans’ın sular altında kalmış harabelerini yağmalayın ve siz ve diğer kurtulanlar için yürek burkan seçeneklerle yüzleşin. The Walking Dead’in karanlık dramını kendi teninizde yaşayın.

Bu bir açık dünya macerası değil, ancak size bol bol ziyaret yeri ve hatta çoğunlukla doğrusal anlatısını kesinlikle esneten bir kaç seçenek sunmak için elinden geleni yapıyor.

Sanal Gerçeklikte Keşfedilecek Geniş Bir Dünya

Ustalık, keşif, seçim özgürlüğü ve içgüdüsel mücadele, bunu VR için geliştirilmiş 15+ saatlik derin bir oyun haline getiriyor.

 • Yakın dövüş, menzilli ve derme çatma silahlar, gerçekçi bir şekilde kullanabileceğiniz tüm fizik tabanlı nesnelerle hem ölüleri hem de yaşayanları öldürün.
 • Yürüteçlerin kafalarını vurun ve kafataslarına saplanmış silahları sökün.
 • Malzemeler ve sırlar için harap sokaklarda ve creole konaklarında sürün.
 • Düşmanları yukarıdan pusuya düşürmek veya hızlı bir şekilde kaçmak için binaların, arabaların ve duvarların kenarlarını ölçekleyin.

Half-Life: Alyx

Valve, Half-Life serisine VR’a çıkardığı Half-Life: Alyx ile geri dönüyor. Alyx, Half-Life ve Half-Life 2 arasında geçiyor ve İttifak adıyla bilinen acımasız uzaylı ırkına karşı verilen imkânsız savaşı konu ediyor.

Yaşamak için tuhaf bir zaman. On yıldan fazla bir süre bekledikten sonra, Valve nihayet Half-Life serisini yeniden canlandırdı ve Half-Life: Alyx (2020) ile sanal gerçeklikte muhteşem bir etki yarattı . Birinci ve ikinci Half-Life oyunları arasında geçen distopik City 17’ye geri dönün.

Cidden, Half-Life: Alyx’te ayrıntı seviyesi inanılmaz , doğrusal anlatıyı yaşanmış ve gerçekte olduğundan çok daha büyük hissettiriyor. Ve bu bir şey söylüyor, çünkü bu tam özellikli bulmaca-atıcı, doğrudan oynamak tamamen haklı olan 15 saatlik bir oyun süresine sahip. Half-Life: Alyx İncelemesi ve Özellikleri yazımızı okuyabilirsiniz.

Half-Life: Alyx VR’da Oynanış:

Valve’ın Half-Life evrenine döndüğü bu oyunda her şey sanal gerçeklik için sıfırdan geliştirildi. VR, Half-Life’ın özündeki oynanışı açığa çıkaracak şekilde geliştirildi.

Detaylı çevresel etkileşimlerde bulunarak, bulmaca çözerek, dünyayı keşfederek ve gerçekçi çatışmalara girerek Half-Life evreninin bir parçası olun.

Yıkık bir duvarın üstünden nişan almak için duvara yaslanın ve sülüklerin altlarından ateş edin. İyileştirme aşısı ve pompalı tüfek fişeği bulmak için rafları karıştırın. Uzaylı arayüzlerini hack’lemek için araçlar kullanın. Düşmanların dikkatini dağıtmak için pencerelerden şişe fırlatın. Kafanıza yapışan kafayengeçlerini ellerinizle çekip pencereden fırlatın.

Fujii

Bir dizi başka dünyaya ait organik manzarayı kateden sakin, mistik bir yolculuk olan Fujii, yorgun gezginler için bir soluklanma noktasıdır. Deneyim, macera ve uygulama yönlerini ferahlatıcı, müzikal olarak saran bir bütün halinde birleştirerek, açık hava keşifleri ile yaratıcı bahçecilik arasında akıyor.

Mistik bir ağaçtan çıktıktan sonra oyuncular, üç benzersiz ve büyülü biyomu keşfetmeye çıkarlar. Her biyomda bitkiler ve yaratıklarla müzikal yollarla sulama, dokunma ve etkileşimde bulunmak, yaşam gücünü geri kazandırır ve yukarıda uçan enerjik ışık halkalarını genişletir. Her bir biyom, kendi biyoçeşitliliğini ve bitki etkileşimlerini beraberinde getirir ve sonunda oyuncuları Fujii’nin güçlü enerji kaynağına yönlendirir.

Fujiiayrıca oyuncuların çeşitli biyomlarından bir dizi egzotik tohum toplamasına ve kendi benzersiz, diğer dünyadan bahçelerini yetiştirmek ve özelleştirmek için eve getirmelerine olanak tanır. Yetiştiricileri yerden kaldırarak ve çeşitli şekil ve boyutlardaki saksılara tohum ekerek oyuncular, sanal rahatlama için benzersiz, bol manzaralar yaratabilirler.

Pistol Whip

John Wick ve Equilibrium gibi Tanrı modu aksiyon filmlerinden ilham alan Pistol Whip , sizi her biri kendi çığır açan film müziklerine göre hazırlanmış, el yapımı aksiyon sahnelerinin patlayıcı bir partisine ilk önce fırlatıyor. Ancak geleneksel müzik oyunlarının aksine, Pistol Whip’in kumda bir çizgisi yoktur; Size uygun gördüğünüz ritimde hedefleri vurmak, yakın dövüş yapmak ve atlatmak için tam özgürlüğünüz var.

Özellikleri

 • Sinematik bir şiddet senfonisinde bir FPS’nin nabız hızlandıran hızını bir müzik oyununun akış durumu enerjisiyle eşleştirin.
 • Ritiminizi oluşturun ve taktikten müziğe kadar oyun tarzınızı bulun, ardından becerilerinize arkadaşlarınızla ve dünya liderlik tablolarıyla meydan okuyun.
 • Banka soygunlarından android ayaklanmalarına kadar her biri benzersiz bir şekilde müzik için tasarlanmış el yapımı sahnelerin ateşli rüyasına sızın.
 • En iyi silah kata deneyimini sağlamak için Dual Wield gibi çeşitli oyun modları ile zirveye çıkın.
 • Sabit ivme ve konfor öncelikli tasarım, hareket rahatsızlığı korkusu olmadan kesintisiz hız sağlar.
 • Apashe, HVDES ve Black Tiger Sex Machine gibi Kannibalen Records’tan EDM sanatçıları; daha fazlasıyla

BONEWORKS

BONEWORKS , gelişmiş deneysel fizik mekaniği kullanan, anlatımlı bir VR aksiyon macerasıdır. Ortamlarda dinamik olarak gezinin, fizikte yoğun dövüşlere katılın ve bulmacalara fizikle yaratıcı bir şekilde yaklaşın.

 • Gelişmiş Fizik : Tamamen tutarlı evrensel kurallar için tasarlanmış olan gelişmiş fizik mekaniği, oyuncuları sanal dünyayla istediğiniz gibi güvenle ve yaratıcı bir şekilde etkileşime girmeye teşvik eder.
 • Savaş : Savaşa, oyunun evreninin fiziksel kurallarına uymayı düşünebileceğiniz herhangi bir şekilde yaklaşın. Yakın dövüş silahları, ateşli silahlar, fizik tuzakları, ortamlar, düşman varlıkları ile savaşlarda size yardımcı olmak için kullanılabilir.
 • Silahlar, çok sayıda silah : Boneworks, oyunculara çok sayıda fizik tabanlı silah sağlar; silahlar, kılıçlar, baltalar, sopalar, mızraklar, çekiçler, deneysel enerji silahları, anlamsız gizemli aletler ve anormal fizik silahları.
 • Etkileşim : Hiper gerçekçi VR nesnesi ve çevre etkileşimi.
 • Hikaye : Oyunun gizemli anlatısını oynayın ve Monogon Industries’in yapay zeka işletim sisteminin derin iç işleyişini keşfedin; Efsane İşletim Sistemi.
 • Karakter Gövdeleri : Sıfırdan inşa edilmiş doğru tam IK gövde sistemleri, gerçekçi görünen bir vücut görünümü sağlar ve oyun alanında fiziksel etkileşimle maksimum düzeyde daldırma sağlar.

DİKKAT: Bu oyun gelişmiş VR mekaniklerini ve konseptlerini gösterir, oyuncuların ilerlemeden önce önceki VR deneyimine sahip olmaları ve ortak VR oyun ilkelerini anlamaları önerilir.

Until You Fall: Early Access Trailer (Erken Erişim)

I Expect You To Die’ın arkasındaki ekipten , bu arcade esintili VR hack-and-slash roguelite, sizi saatlerce çılgın, kinetik eğlence için kendi dövüş tarzınızı bulmaya ve ustalaşmaya zorlayacak.

Kavga. Sonbahar. Yeniden doğmak.

Hayatının savaşına hazırlan. Saldırırken, engellerken, büyü yaparken ve sihirle aşılanmış canavarlarla dolu bir neon fantezi dünyasının kalbine doğru ilerlerken kollarınızı ve vücudunuzu synthwave film müziğine taşıyın. Güç kazanmaya ve Rokar’da gizlenen canavarları alt etmeye devam ederken, çeşitli oyun değiştiren silahlarla kendinizi donatın.

Oyun Hikayesi
Rokar düştü. Aether adlı büyülü bir güç tarafından beslenen bir medeniyet, Rokari, bilinmeyen kökenleri olan bir Afet tarafından yok edildi. Şimdi, canavarlar ve sapkın ruhlar bu kristalleşmiş harabelerde dolaşıyor.

Kalan son Rune Şövalyesi olarak, bu dehşetle tek başınıza savaşabilirsiniz. Gizemli bir Runesmith’in yardımıyla, kampanyanızı tamamlamak için gereken silahları üreteceksiniz. Rokar’ın ihtiyacı olan Şampiyon musunuz?

Özellikleri

 • Yoğun fiziksel oyun – hayatta kalmak için aktif kalın.
 • Synthwave film müziğini kullanmak, oyuna girip çıkmanızı sağlar; OST’yi Steam’de ücretsiz edinin
 • Her biri yenmek için farklı stratejiler gerektiren bir grup yozlaşmış canavarlarla karşılaşın.
 • Çeşitli muhteşem, neon tonlu yerlerde savaşın.
 • Nasıl savaşacağınızı seçmek için bir dizi benzersiz silahı donatın ve güçlendirin.
 • Her koşuda rastgele ödüller, güçlendirmeler, düşman yapılandırmaları ve odalar bulunur – hiçbir koşu aynı değildir.
 • Sanal gerçeklikte rahatça hareket etmenize ve savaşmanıza yardımcı olacak özelleştirilebilir konfor seçenekleri.

 

Beat Saber

Beat Saber, daha önce hiç görmediğiniz sürükleyici bir ritim deneyimidir! El yapımı tonlarca seviyenin keyfini çıkarın ve fütüristik bir dünya ile çevrili, nabız gibi atan müzik ritimlerinde ilerleyin. Size doğru uçarken vuruşlarınızı kesmek için kılıçlarınızı kullanın – her vuruş hangi kılıcı kullanmanız gerektiğini ve eşleştirmeniz gereken yönü gösterir. Beat Saber ile dans eden bir süper kahraman olacaksınız!

Özellikleri

 • Ritmi Hissedin: Kendinizi Beat Saber’in gerçekten benzersiz oyunundaki en akıcı müzik ritimleri ve görsel efekt kombinasyonuna bırakın.
 • El Yapımı Seviyeler ve Müzik: Oluşturulan içeriğe sahip diğer ritim oyunlarının aksine, Beat Saber’deki müzik ve seviyeler, müzik deneyimini geliştirmek için tam olarak elle çizilir.
 • Zorlu Kampanya: Kampanyadaki hedefleri ve zorlukları tamamlarken her gün daha iyi olun.
 • Küresel Liderler Sıralamasında Yükselin: Çeşitli zorluklarda dünyanın dört bir yanındaki diğer Beat Saberistlere karşı yarışın.
 • Öğrenmesi Kolay, Ustalaşması Eğlenceli: Temel oyun mekaniğini herkes anlayabilir. Herkesin alması ve oynaması kolaydır.
 • Harika Egzersiz: Dans ederken ve vuruşları keserken egzersiz yapın, Beat Saber sizi harekete geçirir.

Beat Saber çok oyunculu modu ile birlikte artık arkadaşlarınız veya başka oyuncular ile aynı anda eğlenebilir ve yarışabilirsiniz.

No Man’s Sky (Yeni VR Desteği)

Klasik bilim kurgudan sevdiğimiz macera ve hayal gücünden ilham alan No Man’s Sky, benzersiz gezegenler ve yaşam biçimleriyle ve sürekli tehlike ve eylemlerle dolu, keşfedilecek bir galaksi sunuyor.

No Man’s Sky’da her yıldız, her biri yaşamla dolu gezegenlerin yörüngesinde dönen uzak bir güneşin ışığıdır ve istediğiniz herhangi birine gidebilirsiniz. Yükleme ekranları ve sınırlar olmadan derin uzaydan gezegen yüzeylerine sorunsuz bir şekilde uçun. Prosedürel olarak oluşturulmuş bu sonsuz evrende, başka hiçbir oyuncunun daha önce görmediği ve belki de bir daha asla göremeyeceği yerleri ve yaratıkları keşfedeceksiniz.

Şimdi dahil …

Lansmandan bu yana tüm büyük güncellemelerle oynayın: Foundation, Pathfinder, Atlas Rises, NEXT, The Abyss, Visions, 2.0 BEYOND güncellemesi, Synthesis, Living Ship, Exo Mech, Desolation ve en son 3.0 güncellemesi, ORIGINS.

Paylaşılan bir evrenin merkezine destansı bir yolculuk sizi bekliyor ve tek başınıza veya arkadaşlarınızla keşfetmenize, ticaret yapmanıza, savaşmanıza ve hayatta kalmanıza olanak tanıyor.

Destansı bir yolculuğa çıkın
Galaksinin merkezinde, kozmosun gerçek doğasını öğrenmek için sizi ona doğru bir yolculuğa çeken karşı konulamaz bir darbe yatıyor. Ancak, düşman yaratıklarla ve acımasız korsanlarla karşı karşıya kaldığınızda, ölümün bir bedeli olduğunu bileceksiniz ve hayatta kalmanın, geminizi, silahınızı ve kıyafetinizi nasıl yükselteceğiniz konusunda yaptığınız seçimlere bağlı olacağını bileceksiniz.
Kendi kaderini bul
No Man’s Sky’daki yolculuğunuz size kalmış. Zayıfları avlayan ve zenginliklerini alan bir savaşçı olacak mısınız, yoksa korsanları ödülleri için mi alacaksınız? Geminizi hız ve silah için yükseltirseniz güç sizindir.Veya bir tüccar? Unutulmuş dünyalar hakkında zengin kaynakları bulun ve en yüksek fiyatlar için kullanın. Daha fazla kargo alanına yatırım yapın ve büyük ödüller kazanın.Ya da belki bir kaşif? Bilinen sınırların ötesine geçin ve daha önce kimsenin görmediği yerleri ve şeyleri keşfedin. Daha uzağa zıplamak için motorlarınızı yükseltin ve dikkatsizleri öldürecek toksik ortamlarda hayatta kalmak için takımınızı güçlendirin.
Yolculuğunuzu paylaşın
Galaksi yaşayan, nefes alan bir yerdir. Ticaret konvoyları yıldızlar arasında seyahat eder, gruplar bölge için yarışır, korsanlar dikkatsizleri avlar ve polis sürekli izler. Diğer tüm oyuncular aynı galakside yaşıyor ve keşiflerinizi onlarla bilinen bir alanı kapsayan bir harita üzerinde paylaşmayı seçebilirsiniz. Belki onların eylemlerinin sonuçlarını da siz de göreceksiniz …

Vacation Simulator

Job Simulator uygulamasının arkasındaki robotlar tarafından tasarlanmış, ÇALIŞMAYAN gerçek insanlardan esinlenen bir TATİL ortamı olan Vacation Simulator’e hoşgeldiniz. Pılınızı pırtınızı toplayın ve denizlerde su sıçratmaya veya dağlarda kar topu oynamaya koyulun!

Özellikler:
● Hafızanızı güçlendirmek veya güzel bir dinlenme için Tatil Adasını keşfedin!
● Kendinizden sanal bir kişilik yaratın ve resim gibi güzel selfie’ler çekin!
● El sallayarak renkli karakterlerle etkileşime geçin!
● Büyüleyici mekanlarda sınırların ötesinde bir EĞLENCE deneyiminin keyfini çıkarın!
● Güneş banyosu yapın ve silkon denizine zıplayın, üstünüzü başınızı kuma bulamadan!
● Çiçekler ve ağaçlarla tekrar özünüze dönün… ve doğa yürüyüşlerinde kaybolun!
● Buzdan heykel yapma yeteneklerinizi üst seviyelere taşıyın ve kardan adamlar için eldivenler örün!
● Oldukça rahat ve her özelliğin bulunduğu VR tecrübesi— yol VE deniz tutmasına yakalanmadan!

 

Angry Birds VR: Isle of Pigs

Çalınan yumurtaları kurtarmak için Angry Birds VR: Isle of Pigs, sürükleyici bir VR macerasında Red, Chuck, Bomb ve Blues’a katılın!

75+ eğlence dolu seviyede açgözlü yeşil domuzların tatillerini yaptıkları uzak adayı keşfedin! Egzotik plajlar, sarp kayalıklar ve karlı yamaçlarda sakin bir “Tatil Modu” nda parti kentine çıkın ve tüm önemli yıldızları kazanmak için yapıları en muhteşem şekilde yok edin. Yeni patron domuz Dr. Frankenswine görevi devraldığında, daha da zorlu “Ürkütücü Mod” oyununa doğru yol alın.

Seviyeler boyunca, ilerlemek ve mümkün olan en iyi skor için çabalamak için klasik Angry Birds oyun öğelerini kullanarak sapanınızı yapmak için farklı açılardan seçim yapın. Ve kuşun özel becerilerini (Bomba’nın patlayıcı gücü gibi) kullanmak, maksimum puan kazanmanıza yardımcı olacaktır.

** YENİ ÇEVRİMİÇİ SEVİYE OLUŞTURUCU – YARATIN, PAYLAŞIN, KEŞFEDİN! **
Ancak eğlence burada bitmiyor! Tanıdığınız ve sevdiğiniz seviye oluşturucu çevrimiçi olarak geçti ve her zamankinden daha büyük ve daha iyi. Oyuncular sadece en sevdikleri tüylü arkadaşlarıyla kendi seviyelerini tasarlamak ve oynamak için tam bir yaratıcı özgürlüğe * sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda kreasyonlarını paylaşabilir, onları daha büyük Angry Birds VR: Isle of Pigs topluluğunda sıralayabilir ve sınırsız miktarda keşfedebilirler. oyuncu tarafından oluşturulan içerik!

Oyuncular, yaratıcı kaslarını esnetmek ve en popüler seviyeler arasında tanınmak için çabalamak veya sadece popülerliğe, zorluğa veya yükleme süresine göre yeni ve heyecan verici seviyelere göz atmak ve oynamak isteseler, kesin olan bir şey var: sınır gökyüzüdür.

Oynanacak En İyi 10 Steam VR Oyunu listesi içinde yeni çıkan oyunlar ile birlikte güncellemeler yapılarak VR oyun listesini güncel tutmaya çalışıyoruz. Steam VR listesi için bir çok VR oyun bulunmakta bunların bazıları tamamı ile VR için geliştirilmiş, bazıları ise VR destekli olarak sunulmakta.

VR Gözlük teknolojisi ile gelişen teknoloji ile birlikte oyunlarda güncellemeler alarak daha iyi deneyim sunmaya çalışıyorlar. 2020 En İyi 10 Steam VR Oyunu listesinde herhangi bir sıralama yapmadan 10 VR oyunu listelemiş bulunmaktayız.

 

Yorum yazın

TeknoVR