XTAL Ultra High-End VR Gözlük Teknolojisine, Neurable’ın Duygu Analizini Ekledi

ve aralarında gerçekleştirdiği bir ortaklık ile birlikte daha önceki “brain sensors” teknolojisini geliştirerek gözlük geliştirdiler.

önceki seneler yaptığı çalışmalarda. VR gözlük setinin iç kısmına  EEG (Elektroensefalografi) sensörleri yerleştirerek, beynin etrafında deriye temas ederek veri toplamak için bir sistem denemişti. Buradan gelecek verileri gerçek zamanlı olarak göz izleme sistemi ile birleştirmek. Kişinin duygu ve uygulama esnasında yapacağı hareketleri tanımlamasına ve ölçerek analiz etmesini sağlayabilir. 

gözlük

’ın geliştirdiği gözlük, göz izleme özelliğiyle birlikte, EEG sensörlerinin eklenmesi ve ’ın analiz yazılımını kullanılması. Müşterilerine, Rift ve Vive gibi tüketici sınıfı sistemlerden daha yetenekli analiz ve eğitim araçları sunabilir.

XTAL Ultra High-End VR Headset

CEO’su Ramses Alcaide yaptığı bir açıklamada: “Bunun, üstün görsel kalite ve son derece hassas, güvenilir analitik gerektiren profesyonel tasarımcılar ve mühendisler için tasarlanmış, kurumsal düzeyde bir cihaz olacağını tahmin ediyoruz. “Üç ana alanda çok fazla çekişme gördük: endüstriyel uygulamalar için yüksek sonuç simülasyon eğitimi, AEC’de tasarım geri bildirimi [Mimarlık, Mühendislik ve İnşaat] kullanım durumları, perakende için müşteri araştırması.” dedi.

, “’ın geleneksel non-invaziv” beyin-bilgisayar arayüzlerinin sinyal-gürültü sorunlarının üstesinden gelme konusundaki eşsiz yeteneği. Kurumsal ve tüketici uygulamaları için gerçekten faydalı BCI teknolojisi vaatlerini gerçekleştirmelerini sağlıyor diyor.


gözlük için sistemib beklenen tahmini fiyatı. Kullanım durumlarına ve donanım özelliklerine göre, daha yüksek çözünürlüklü bir panel. Genişletilmiş görüş alanı ve entegre Leap Motion el takibi gibi en donanım özellikleri ile birlikte yaklaşık 5.500 $ ‘dan satışa çıkması bekleniyor . entegrasyonlu başlığın ne zaman kullanılacağı veya ne kadara mal olacağı konusunda henüz bir bilgi yok.

Askerlerin eğitimi için ve daha etkin hale gelmesine yardım etmek için ordu, Microsoft tarafından üretilen HoloLens AR gözlüklerie yaklaşık yarım milyar dolarlık yatırım yaptı. Walmart, işgücü ve eğitim için bu yıl 17.000 Oculus Go VR gözlük satın aldı. İşletmeler VR eğitimini uygulayarak tasarruf (veya kar artışı) gerçekleştirebilirse, XTAL gibi bir kulaklığın yüksek ön maliyetinin büyük olasılıkla yatırıma değeceğini düşünebiliriz.

Benzer İçerikler

Forte Data Glove Sanal Gerçeklik Eldiveni

Sinem ALADAG

VR 2024 Yılında Yüz Milyon VR Gözlük Kullanıcısına Nasıl Ulaşabilir?

Hatice CANTÜRK

Drawboard Pen ile VR Ortamında 3D Nesneleri Boyayın ve İşleyin

Sinem ALADAG

Vive X Programına Yeni Şirketler Katılmaya Devam Ediyor

Sinem ALADAG

SIGGRAPH 2017: Optitrack, Tam Gövde VR Daldırma için İz Sürücü Çıkardı

Mina

Leap Motıon ile Parmak İzleme Teknolojisi

Sinem ALADAG
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments