VR Teknolojisinin Geleceği

XTAL Ultra High-End VR Gözlük Teknolojisine, Neurable’ın Duygu Analizini Ekledi

ve aralarında gerçekleştirdiği bir ortaklık ile birlikte daha önceki “brain sensors” teknolojisini geliştirerek geliştirdiler.

önceki seneler yaptığı çalışmalarda. VR gözlük setinin iç kısmına  EEG (Elektroensefalografi) sensörleri yerleştirerek, beynin etrafında deriye temas ederek veri toplamak için bir sistem denemişti. Buradan gelecek verileri gerçek zamanlı olarak göz izleme sistemi ile birleştirmek. Kişinin duygu ve uygulama esnasında yapacağı hareketleri tanımlamasına ve ölçerek analiz etmesini sağlayabilir. 

’ın geliştirdiği , göz izleme özelliğiyle birlikte, EEG sensörlerinin eklenmesi ve ’ın analiz yazılımını kullanılması. Müşterilerine, Rift ve Vive gibi tüketici sınıfı sistemlerden daha yetenekli analiz ve eğitim araçları sunabilir.

XTAL Ultra High-End

CEO’su Ramses Alcaide yaptığı bir açıklamada: “Bunun, üstün görsel kalite ve son derece hassas, güvenilir analitik gerektiren profesyonel tasarımcılar ve mühendisler için tasarlanmış, kurumsal düzeyde bir cihaz olacağını tahmin ediyoruz. “Üç ana alanda çok fazla çekişme gördük: endüstriyel uygulamalar için yüksek sonuç simülasyon eğitimi, AEC’de tasarım geri bildirimi [Mimarlık, Mühendislik ve İnşaat] kullanım durumları, perakende için müşteri araştırması.” dedi.

, “’ın geleneksel non-invaziv” beyin-bilgisayar arayüzlerinin sinyal-gürültü sorunlarının üstesinden gelme konusundaki eşsiz yeteneği. Kurumsal ve tüketici uygulamaları için gerçekten faydalı BCI teknolojisi vaatlerini gerçekleştirmelerini sağlıyor diyor.


için sistemib beklenen tahmini fiyatı. Kullanım durumlarına ve donanım özelliklerine göre, daha yüksek çözünürlüklü bir panel. Genişletilmiş görüş alanı ve entegre Leap Motion el takibi gibi en donanım özellikleri ile birlikte yaklaşık 5.500 $ ‘dan satışa çıkması bekleniyor . entegrasyonlu başlığın ne zaman kullanılacağı veya ne kadara mal olacağı konusunda henüz bir bilgi yok.

Askerlerin eğitimi için ve daha etkin hale gelmesine yardım etmek için ordu, Microsoft tarafından üretilen HoloLens AR gözlüklerie yaklaşık yarım milyar dolarlık yatırım yaptı. Walmart, işgücü ve eğitim için bu yıl 17.000 Oculus Go VR gözlük satın aldı. İşletmeler VR eğitimini uygulayarak tasarruf (veya kar artışı) gerçekleştirebilirse, XTAL gibi bir kulaklığın yüksek ön maliyetinin büyük olasılıkla yatırıma değeceğini düşünebiliriz.

Benzer İçerikler

Oculus Quest 2 Özellikleri

İsa KAYA

Oculus Quest 2 Satışta, Fiyatı ve Özellikleri

Beren BULUT

Oculus Quest 2 incelemesi ve Teknik özellikleri

Mina

HP Reverb G2, Erken Ön Siparişler Kasım Ayında Gönderilmeye Başalanacak

Mina

Sanal gerçeklik gözlüğü takılabilen akıllı telefonlar

Mina

Temmuz 2019 Steam VR Gözlük Kullanımı Anketi

Mina
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x