Eşsiz Platform Bulmacası ‘HUMANITY’ Mayıs’ta PSVR 2 ve PC VR’ye Geliyor

2 dakika, Okuma Süresi

HUMANITY’yi ilk gördüğümüzde, benzersiz bir deneyim olacağı çok belliydi, Tokyo merkezli stüdyo Tha LTD, HUMANITY’nin resmi olarak Mayıs ayında yayınlanacağını duyurdu.

2019’da ilk duyurulduğunda HUMANITY, neyle ilgili olduğu belirsizdi, ancak şimdi stüdyo yaklaşan oyununun “bulmaca çözme ve aksiyon platform oluşturmanın benzersiz bir karışımı” olduğunu gösteriyor ve size ruhani bir Shiba Inu üzerinde kontrol sağlıyor.

Lemmings gibi, kalabalığı zıplarken, dönerken, iterken, havada süzülürken, ateş ederken ve son hedefe doğru tırmanırken kontrol edersiniz. Ana oyunda engelleri, düşmanları, bulmacaları geçerek, kilidi açılabilir beceriler kazanabilirsiniz, oyun içi Stage Creator ile kullanıcı tarafından oluşturulmuş seviyeleri yükleyebilir ve deneyebilirsiniz.

humanity

Tha LTD, sade ve benzersiz ortamlarını yaratmak için Rez ve Tetris Effect: Connected’ın arkasındaki beyin olarak bilinen Tetsuya Mizuguchi tarafından kurulan Enhance yaratıcı stüdyo ve yönetmen, görsel tasarımcı Yugo Nakamura ile birlikte çalışıyor.

Bu oyun, isteğe bağlı bir VR deneyimi olarak kabul edilebilir, oyunun bulmaca dolu seviyelerini değiştirmenize ve Shiba Inu arkadaşınızı kontrol etmenize, insan sürüsünü yönetmenize olanak tanıyan oldukça basit bir uygulama sunar. Çığır açan bir şey olmasa da, en başından itibaren VR desteğini görmek güzel.

Oyunun Mayıs ayında PSVR, PSVR 2 ve SteamVR’da yayınlanması planlanıyor. Dahası da var, 6 Mart’a kadar bu platformlarda ücretsiz bir demo oynayabilirsiniz. Stüdyo tarafından yayınlanan bu demo oyunda 10 seviye bulunurken, tam oyunda “90 seviye” olduğunu söylüyor.

Bu arada, daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki demo oynanış videosuna göz atabilirsiniz.

Yorum yazın

TeknoVR