Steam Next Fest 2022 En Sevilen 10 VR Oyun Demosu

4 dakika, Okuma Süresi

En sevilen 10 VR Oyun demosu. Valve Steam Next Fest 2022 geçtiğimiz hafta başladı ve içerdiği bir çok Indie oyun ilede dikkat çekmeye devam ediyor. Biz de Metaevren.net olarak bu festivalde dikkat çekmeyi başarmış 10 VR oyununu sizler için listeledik.

Steam Next Fest 2022 VR Demoları – 10 VR Oyun Demosu

1-) Virtuoso

Steam Next Fest 2022’de dikkatimizi çeken oyunlar listeminizin ilk sırasında değişik tarzı ile Virtuoso var. Virtuoso, Mart ayında Quest ve PC VR gözlüklerine gelecek olan VR müzik oluşturma oyunudur. İyileştirilmiş sanal bir mikrofon ve farklı müzik aletlerini kullanarak oluşturabileceğiniz yeni parçalar ile kendinizi bir virtüöz gibi hissedeceksiniz.

2-) Green Hell VR

Bu, 2019’da PC’de bir sıçrama yapan popüler açık dünya hayatta kalma simülatörü Green Hell’in VR versiyonu. İnşa etme ve işleme, örneğin Dumandaki Şarkı kadar sezgisel veya derin değil, ancak Green Hell VR, acımasız Amazon yağmur ormanlarına kafa kafaya gitmek ve ticaretin araçlarını tanımak için iyi bir fırsat sunuyor.

3-) Kartoffl

En son Lemmings oynamanızın üzerinden bir hayli zaman geçmiş gibi görünüyor. Kartoffl’da aynı ismi taşıyan yumruları zamanlı bir şekilde yönlendirerek ve onlar için gerekli aletleri kullanarak bölümün sonuna ulaştırmaya çalışacağız ve eğer zamanında başaramazsak bu yumruları kaybedeceğiz.

4-) Ziggy’s Cosmic Adventures

VR’deki uzay gemisi kokpitleri, Ziggy’nin Kozmik Maceraları’nın sunduğu sevgi ve özeni pek göremez; maceralarınızda geminizi hareket ettirmenizi, savunmanızı ve onarmanızı sağlayacak çok sayıda önemli düğme, kol ve aletle uğraşıp kendinizi ve geminizi hayatta tutmaya çalışacaksınız

5-) Incoming

Incoming, ilhamını Missile Command gibi arcade klasiklerinden alıyor. Bira bardağı büyüklüğündeki adanızın üzerinde oturarak, 3B alana düzgün bir şekilde yerleştirilmesi gereken karşı önlemleri ateşleyerek çeşitli üslerinizi nükleer saldırılara karşı koruyorsunuz. Büyük boss savaşları ve başınızı döndürmek için birçok neden vaat eden eğlenceli küçük bir oyun.

6-) The Last Taxi

The Last Taxi’de taksiyi çok fazla kullanmıyorsunuz, çünkü ön camı siliyor, çarpışmalardan koruyor, yolcularla şakalaşıyor ve dünyanın son insan taksi şoförü olarak duyabileceğiniz herhangi bir suçu rapor ettiğinizden emin oluyorsunuz. Raylar üzerinde sürüşte bile, tüm bu gadget’larla yapılan uygulamalı kontroller size yapacak çok şey verecektir.

7-) Best Forklift Operator

Steam Next Fest 2022 listemizde simülasyon tarzı oyunları seven oyuncularımız için yeni ve dikkat çekici bir oyun olan Best Forklift Operator’u sizler ile paylaşmak istiyoruz. Euro Truck Simulator’da büyük bir teçhizat, Desert Bus VR’da bir yolcu otobüsü ve şimdi de Best Forklift Operator’da bir forklift kullanıyor olacaksınız. Bu fizik tabanlı oyun demosu, Staplerfahrer Klaus’u gördüğünüzden beri istediğiniz operatör ehliyeti için sanal olarak sertifika almanızı sağlayacak bazı temel eğitimleri atıyor ve yolunuza meydan okuyor.

8-) We Are One

We Are One, Transpose’un (2018) bir tetikçi versiyonu gibi hissederek, kendinizin klonlarıyla karşılaştığınız zorlukları çözmenizi sağlayan eşzamansız bir bulmacadır. Bir plan yapın, silahı erişemeyeceğiniz bir yere atmak veya geçici bir olaylar zincirini kırmak gibi hataları silin ve hızlı yapın. Angry Birds VR hayranlarının muhtemelen seveceği bir mobil arcade oyunu hissi veriyor.

9-) Now There Be Goblins

VR’deki kule savunma oyunları, temel olarak, örneğin bir kuleyi yıkmak gibi, temel etkileşimlerin yalnızca 3 boyutlu bir çevirisi olduğunda oldukça sıkıcı olabilir. Now There Be Goblins, sizi bir kalkanla, geri çekilebilir bir çekiç gibi harika silahlarla ve daha fazla hissetmenizi sağlayacak bir alet cephaneliği ile sizi savaşa sokuyor.

10-) Hubris

Evet, Hubris birkaç yönden biraz eskimiş gibi görünüyor, ancak oyunun zengin görsellere ve havalı ortamlara odaklanmasından vazgeçmek zor. Demodan satın almaya değip değmeyeceği belli değil, ancak burada, o dilek listesi düğmesine basıp basmayacağınızı tartmak için çok az miktarda içerik var.

Yüzecek, zıplayacak ve çok havalı görünen yerlerden geçerek yolunuza devam edecek ve en başından itibaren bir bilim kurgu macera filmine adım atmış gibi hissedeceksiniz.

Hubris ile birlikte Steam Next Fest 2022’de çıkmış ve dikkat çeken oyunlar listeminiz sonuna geldik. Bu oyunlar arasından ilginizi çeken veya denemek istediklerinizi bizler ile yorum ve forum aracılığı ile paylaşabilir çoklu oyuncu yapısına sahip oyunlarda kendinize yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Bir sonraki haberimizde görüşmek üzere.

Yorum yazın

TeknoVR