Virtuoso Music Maker 10 Mart’ta Quest Ve SteamVR’a Geliyor

2 dakika, Okuma Süresi

VR temelli müzik yapma uygulaması Virtuoso Music Maker Meta Quest ve SteamVR için Mart ayında çıkış yapacak.

Virtuoso Music Maker

Really Interactive tarafından çıkartılacak oyun 10 Mart 2022’de bizlerle olacak.
Virtuoso Music Maker, sanal gerçeklikte müzik yapmayı süper kolaylaştırmayı amaçlıyor ve Fast Travel Games tarafından yayınlanan ilk third-party oyun. Daha önce Wraith: The Oblivion – Afterlife ve Apex Construct gibi VR oyunları yapmasıyla tanınan Fast Travel, Virtuoso ile yeni yayın kolunun lansmanını yapıyor.

Virtuoso, kendi şarkılarını yada remikslerini yapmak isteyen kullanıcıları için bir çok farklı enstrüman ve araçla birlikte gelecek. Örnek olarak, aşağıdaki fragmanda İskandinav dans müziği ikilisi Tungevaag & Rabaan tarafından yapılan ve Virtuoso ile yeniden yaratılan “Parade” adlı bir parça yer alıyor:

Uygulama, içerik oluşturuculara, VR için yapılmış altı enstrüman ve aynı zamanda vokalleri kaydetmek için sanal bir mikrofon ile ses döngüsü veya tempoyu senkronize etmek için araçlara genel bir bakış sağlamak için etkileşimli bir eğitim sunacak. Sorulara yanıt olarak, bir Fast Travel temsilcisi, “topluluk kitaplığında paylaşırsanız, diğer oyunculara şarkıyı kullanma ve yeniden yapma konusunda münhasır olmayan bir hak vermiş olursunuz” dışında, içerik oluşturucuların Virtuoso’da oluşturdukları müziğe sahip olduklarını doğruladı. ”

Fast Travel temsilcisi, “Teyp kaydedici ile bir şarkı kaydedebilir ve cihazınıza aktarabilirsiniz (Quest’te İndir klasöründe veya PC’nizde Masaüstünüzde görünecektir),” dedi.

Daha önce müzik yapma deneyimi olan ve olmayanların öğrenme eğrisinin nasıl uzadığını göz önünde bulundurarak, önümüzdeki haftalarda Virtuoso’yu keşfetmeyi dört gözle bekliyoruz.

Virtuoso’nun 10 Mart’ta piyasaya sürülmesinden önce Steam ve Meta Quest için Oculus mağazasındaki listelerine göz atabilirsiniz.

Yorum yazın

TeknoVR