Bu Vision Pro Uygulaması, Netflix’in Yapamayacağını Yapıyor

1 dakika, Okuma Süresi

Gündelik içerik tüketimine odaklanmasına rağmen Netflix, Vision Pro’ya hâlâ bir uygulama çıkarmadı. Yine de iyi bir alternatif Vision Pro uygulaması arıyorsanız Supercut adlı yeni bir uygulama ihtiyacınızı karşılıyor.

Vision Pro’ya Netflix, YouTube ve Spotify da dahil olmak üzere herhangi bir uygulamayı eklemeyi tercih etmedi; bu, iOS uygulamalarının varsayılan olarak desteklenmesi nedeniyle kafa karıştırıcı bir hareketti. Her ne kadar bu popüler uygulamaların eksikliği, Juno’nun YouTube için Vision Pro’da yaptığı ücretli uygulama gibi, bağımsız geliştiricilerin boşlukları doldurmasına yer bırakmış olsa da, bu görünüşte Apple’a yönelik bir küçümsemedir.

Christian Privitelli tarafından oluşturulan Supercut, Netflix ve Prime Video’ya erişimi bir araya getirerek videoların 4K’ya kadar yayınlanmasına olanak tanıyor. Bu aynı zamanda bireysel abonelik planınıza bağlı olarak Dolby Atmos ve Dolby Vision gibi özellikleri de içerir.

Netflix’e Safari aracılığıyla erişilebilmesine rağmen Supercut, şu ana kadar Vision Pro’da Netflix’te çok kanallı sese izin veren tek uygulama ve bu, ses kaynaklarını mekansal olarak konumlandırma yeteneği sayesinde mümkün kılıyor. Ek olarak, hem Netflix’in hem de Prime Video’nun amaçlanan en boy oranlarında oynatılmasına ve çevrenizin karartılmasına olanak tanıyarak onu web tabanlı bir video başlatıcıdan daha fazlası haline getiriyor.

Eksik olan tek şey, tıpkı mobil cihazlarda olduğu gibi TV ve film indirme yeteneği; Bu Supercut’ın hiçbir zaman aşamayacağı bir engel diyebiliriz; çünkü uygulama teknik olarak her iki video akış hizmetinin de web tabanlı sürümüne erişmektedir.

YouTube için Juno gibi, App Store’da 5 ABD doları fiyatla Vision Pro’da Supercut’ı alabilirsiniz.

TeknoVR