Cloud XR Yayın Platformu Artık Quest 3 ve Quest Pro’yu Destekliyor

2 dakika, Okuma Süresi

Varjo, profesyonellerin bulut tabanlı GPU’larda oluşturulan etkileyici 3D içeriği yayınlamasına ve paylaşmasına olanak tanıyan Cloud XR akış platformu ‘Reality Cloud’ için artık Quest 3 ve Quest Pro’yu desteklediğini duyurdu.

Finlandiya merkezli üst düzey XR gözlük üreticisi, öncelikle tasarımcılar ve mühendisler için kurumsal alanda kullanılan, aynı zamanda ayrıntılı simülasyon ve eğitim gibi şeyler için de kullanılan pahalı ancak yüksek kaliteli karma gerçeklik gözlükleri ile tanınıyor.

Yoğun XR veya VR yazılım işleme yükünü güçlü bulut tabanlı GPU’lara aktaran abonelik tabanlı Varjo Reality Cloud hizmetini kullanmak için şirketin temel modeli Varjo XR-4 gözlüğü için 3.990 doları gözden çıkarmanıza gerek yok.

Duyurulan güncellemeyle, Quest 3 ve Quest Pro’ya Varjo Reality Cloud desteği getirerek onları abonelik tabanlı bulut oluşturma ve akış hizmetini kullanan ilk Varjo XR olmayan cihazlar haline getiriyor.

Ek olarak şirket,  Şubat ayında kullanıcıların bulut oluşturma platformuna birçok iPhone ve iPad modelinden erişmesine olanak tanıyan bir iOS uygulamasını da yayınladı.

Şirketin bulut akış platformunu diğer XR Başlıklara ve mobil cihazlara açması sürpriz değil; şirket, 2022’de XR’yi kuruluşlar içinde daha geniş bir şekilde ölçeklendirmeyi kolaylaştırmayı hedeflediğini belirtti.

Varjo Reality Cloud’u Quest cihazlarıyla kullanmakla ilgileniyorsanız, şirketin Quest apk dosyasını dışarıdan yükleme sürecinde size yol gösterecek olan Quest’e nasıl kurulacağına ilişkin bu kılavuza göz atın.

 

TeknoVR