Varjo’nun Yeni XR-3 ve VR-3 Karma Gerçeklik ve Sanal Gerçeklik Gözlükleri

Varjo’nun yeni XR-3 ve VR-3 karma gerçeklik ve , ileriye dönük büyük atılımlardan birisi ve daha geniş bir işletme yelpazesine hizmet etmek için tasarlanmış.

 

XR-3 ve VR-3 şu anda ön siparişe hazır ve 2021’in başlarında gönderilecek

Finlandiyalı teknoloji şirketi Varjo , yeni neslin piyasaya sürülmesiyle sanal  gerçeklik ve nin daha geniş çapta benimsenmesini hedefliyor.

Yapım aşamasında olan XR-3 ve VR-3 şu anda ön siparişe hazır ve 2021’in başlarında gönderilmeye başlanacak. Varjo’nun kurucu ortağı ve baş inovasyon sorumlusu Urho Konttori’ye göre, bunlar müşteri geri bildirimlerini yansıtıyor ve “hemen hemen her faktörde diğer gözlüklerden daha iyi olacak”.

Her iki gözlük de öncekilerden önemli ölçüde daha ucuz ve bu da Varjo’nun VR gözlük ve MR gözlüj serisinin kuruluşta ana akım olma arzusunu yansıtıyor. Önceki sürümler, otomotiv ve havacılık gibi endüstrilerdeki Fortune 500 işletmeleri için oluşturulmuştu.

Satış fiyatları, Karma gerçeklik gözlüğü XR-3 5,495 dolar ve gözlüğü VR-3  3,195 dolar

Geliştirme kitleri ise XR-1 Development Edition ve VR-2 , sırasıyla 10.000 $ ve 6.000 $ civarında fiyatlandırıldı.

Varjo’nun yeni i ve MR gözlükleri büyük atılımlar yaparak ve daha geniş bir işletme yelpazesine hizmet vermeyi hedefliyor.

VR-3 Sanal Gerçeklik Gözüğü

 

Özellikleri:

Her iki gözlük de, Varjo’nun insan gözü çözünürlük alanını iki katına çıkaran tam kare Biyonik Ekran ile mümkün kılınan 115 ° görüş alanına sahip. Artık gerçek dünyayı yansıtan renk doğruluğunun yanı sıra tam çerçeve genelinde ultra yüksek çözünürlüğü de destekliyor.

Varjo, XR-3 ve VR-3’ün performansını artırarak, 90 Hz yenileme hızı ve detaylı işleme yoluyla optimize edilmiş görsel doğruluk sağlayan 200 Hz’ye kadar hızlı ve doğru göz takibi sağlıyor.

Her iki cihaz da doğal etkileşimler için entegre Ultraleap el izleme özelliğine sahip.

Varjo, yeni bir üç noktalı hassas uyumlu kafa bandı tasarlanmış, buda gözlükleri % 40 daha hafif hale getiriyor, aktif soğutma ile ve göz yorgunluğunu ve VR hastalığını azaltmak için ultra geniş optik tasarım uygulanmış.

, Unreal Engine, OpenXR 1.0 ve Autodesk VRED, Lockheed Martin Prepar3d, VBS BlueIG ve FlightSafety Vital dahil olmak üzere yüzlerce endüstriyel 3D motor ve uygulama ile uyumlular.

XR-3 Karma Gerçeklik Gözlüğü

XR-3 – karma gerçeklik artık tamamen entegre – LiDAR ile derinlik farkındalığı ve kesintisiz karma gerçeklik sağlamak için stereo RGB video geçişi dahil olmak üzere kendi yükseltmelerinin birçoğuna sahip.

XR-3 – karma gerçeklik artık tam olarak entegre edilmiş durumda – LiDAR ile derinlik farkındalığı ve kesintisiz karma gerçeklik sağlamak için stereo RGB video geçişi dahil olmak üzere kendi yükseltmelerinden birkaçına sahip.

Başlığın içten dışa takibi, kullanıcıların XR-3’ün ortam içindeki kesin konumunu belirlemesine de olanak tanıyor, bu da izleme doğruluğunu artırıyor ve SteamVR baz istasyonlarına olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor.

Firma tarafından yapılan bir açıklamada: “Ekibimiz 2020 boyunca XR ve VR da mümkün olanın sınırlarını daha da genişletmek için hiç durmadan çalışıyor. Yeni XR-3 ve VR-3 piyasadaki en gelişmiş, tavizsiz cihazlardır ve her türlü profesyonel iş akışına uygundur. ”

“XR-3’te, şimdiye kadar görülmüş en gerçekçi karma gerçeklik deneyimlerini mümkün kılan LiDAR ve RGB video kombinasyonu aracılığıyla derinlik farkındalığının getirilmesinden özellikle heyecan duyuyoruz. En yüksek performanslı XR ile Varjo, profesyonel, sürükleyici bilgi işlem için yeni standardı belirliyor ve iş birliğine dayalı, bulut özellikli karma gerçeklik çalışma ortamının yolunu açıyor. ”

Varjo ayrıca yazılım teklifini de yeniledi. Yeni abonelikler önceki hizmetlerin yerini alacak ve müşterilerin özel bir portaldan yazılımı yönetmesine ve almasına olanak tanıyacak. Abonelik maliyetleri cihaza bağlıdır.

Geliştirilmiş Varjo XR-3 yetenekleri, devrim niteliğindeki bir simülasyon kullanıcı deneyimi sağlamak için toplu eğitim uygulamalarımızın sanal ve fiziksel uygunluk arayüzlerini bir araya getirerek bu MR teknolojisini daha geniş bir şekilde uygulamamıza izin verecek.

Varjo’nun XR-3’ün “zengin API ve uyarlanabilir VR yazılım yetenekleri” ve içten dışa takibinin öne çıkan özellikler olduğunu belirtiyor.

ve Karma gerçeklik teknolojisinin geliştiği bu dönemlerde XR-3 ve VR-3 gelişmiş özellikleri ile birlikte yeni nesil gözlüğü ve karma gerçeklik gözlüğü olarak VR ve MR teknolojisi için heyecan verici gelişmeler olarak nitelendirebiliriz.

Yakın zamanda teknolojisinin özellikle endüstriyel sanal gerçeklik yazılımı ve uygulamaları ile birlikte daha aktif kullanılacak

Benzer İçerikler

XRSpace Manova, 2021’den Önce Avrupa’da Kullanıma Başlayacak

Mina

StressOut Bu Hafta Steam’e Erken Erişime Giriyor

Sinem ALADAG

Sanal Gerçeklik (VR) Uygulamaları İçin En İyi VR Motorları

Sibel UNAL

Hand Tracking (El izleme) nedir?

Bilal TEMIZ

Infinite Office Kendi VR Sanal Ofis Alanınızı Oluşturmanıza İzin Veriyor

Beren BULUT

2020 Oynanacak En İyi 10 Steam VR Oyunu

Sinem ALADAG
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments