Apple, VisionOS 1.1 Beta 3’ü Geliştiricilere Sundu

Apple, Hacim Sahnesi Konumlandırmasını Optimize Eden VisionOS 1.1 Beta 3'ü Geliştiricilere Sundu

1 dakika, Okuma Süresi

Apple, yakında yayınlanacak olan VisionOS 1.1 güncellemesinin üçüncü beta sürümünü geliştiricilerin testine sundu. Yeni beta sürümü, ikinci beta sürümün yayınlanmasından bir hafta sonra yeni güncellemeyi sundu.

Geliştiriciler, cihazdaki “Ayarlar” uygulamasını kullanarak “Geliştirici Beta” anahtarını açabilir ve VisionOS beta sürümünü indirebilirler. Beta sürümüne girmek için bir geliştirici hesabı kaydetmeniz gerekir. Apple, geliştiricilerin yeni beta sürümlerini yüklemeden önce yedek kopyalar oluşturmasını önerir.

visionos 1.1

VisionOS 1.1, Apple cihaz yönetimi yeteneklerini Vision Pro’ya getirerek kurumsal ve eğitimsel BT departmanlarının Vision Pro’yu iPhone’ları, iPad’leri ve Mac’leri yönettikleri şekilde yönetmelerine olanak tanıyor.

Beta aynı zamanda cihazı silme özelliğini de getiriyor; böylece kullanıcı şifresini unutursa Apple mağazasını ziyaret etmeden şifreyi sıfırlayabiliyor. Bu özellik de dün vizyonOS 1.0.3 ile birlikte kamuoyuna sunuldu. Bundan önce, kullanıcı Vision Pro şifresini unutursa Apple, kullanıcıya şifreyi sıfırlamak için bir Apple perakende mağazasına gitmesi gerektiğini söylüyordu. Yakınlarda bir Apple perakende mağazası yoksa kullanıcının şifreyi Apple’a göndermesi gerekiyordu. Diğer Apple cihazlarında olduğu gibi, cihaz kilitlenmeden önce yanlış bir şifre yalnızca belirli sayıda girilebilir. Parolanın kaldırılması Vision Pro’nun sıfırlanmasını gerektirir.

Güncelleme aynı zamanda iMessage iletişim anahtarı doğrulaması için destek sağlıyor ve Vision Pro’ya Apple cihaz yönetimi yeteneklerini ekliyor.

Vision Pro kullanıcıları artık hacimsel sahneleri daha önce olduğundan daha yakına getirecek şekilde yeniden konumlandırabiliyor, böylece hacimsel sahne içeriğiyle doğrudan etkileşim daha kolay hale geliyor.

VisionOS 1.1 beta sürümüne güncelleme yapmak Persona’nın yeniden yapılmasını gerektirdiğinden Apple, VisionOS’taki Persona özelliğini de güncelledi.

Yorum yazın

TeknoVR