Vision Pro Parolanızı Unuttuysanız Nasıl Sıfırlarsınız

Vision pro parolanızı unuttuysanız geçmiş olsun. Vision Pro şifre sıfırlama şuan için çok kolay olmayacak.

1 dakika, Okuma Süresi

Vision Pro parolanızı unuttuysanız nasıl sıfırlarım sorusunun cevabı bir Apple mağazası. Parolalarını unutan Vision Pro kullanıcıları, parolalarını şu anda yalnızca bir mağazada sıfırlayabilir. Son zamanlarda kullanıcıların Vision Pro şifresini unuttuklarında şifreyi doğrudan cihaz üzerinden sıfırlayamayacakları ancak sıfırlama için Vision Pro’yu bir Apple mağazasına götürmeleri gerekeceği bildirildi.

Vision Pro Şifre Sıfırlama

Vision Pro, varsayılan olarak kullanıcılardan kurulum sırasında iki kez altı haneli bir şifre girmelerini ister. Optik Kimlik, şifre yerine kullanılabilir ancak Face ID veya Touch ID’ye benzer şekilde çalışır ve yeniden başlatma ve bazı diğer Durumlar sonrasında şifre gerektirir. Apple, Vision Pro şifrelerini unutan müşterilere, şifrelerini sıfırlamak için yalnızca çevrimdışı bir mağazaya gidebileceklerini, yakınlarda bir Apple mağazası yoksa gözlükleri Apple’a göndermeleri gerektiğini söylüyor.

Vision Pro’da içerik silme ayarı işleminin olduğu ancak bunun üzerinden sıfırlama moduna girmenin bir yolu olmadığı aktarılıyor. İOS cihazları gibi, Vision Pro da birçok kez yanlış şifre girildiğinde devre dışı bırakılacak, şifreyi tekrar girmeden önce bir bekleme süresi gerektirecek ve şifrenin silinmesi Vision Pro’daki tüm içeriğin silinmesine neden olacaktır.

Vision Pro ile karşılaştırıldığında, iPhone ve iPad’in sıfırlama işleminin yalnızca Mac’te tamamlanması gerekir. Mac’e bağlanamayan Apple Watch, doğrudan cihazda veya bağlı iPhone’da sıfırlanabilir. Yalnızca 300 dolarlık geliştirici kayışına sahip olanlar Vision Pro’yu doğrudan Mac’lerinden sıfırlayabilecek ancak çoğu kullanıcı bu aksesuarı alamayacak çünkü ABD’deki kayıtlı geliştiricilerle sınırlı.

Kaynak: macrumors

Yorum yazın

TeknoVR