Yeni Quest 3 Güncellemesi Geçişi İyileştiriyor

1 dakika, Okuma Süresi

Meta, yeni Quest 3 güncellemesi ile Quest için v64 yazılım güncellemesini kullanıma sunduğunu duyurdu; şirket, bunun Quest 3’teki geçiş kalitesinde önemli iyileştirmeler, harici mikrofon desteği ve diğer birkaç küçük ayrıntıyı içerdiğini söylüyor.

Yeni Quest 3 Güncellemesi

Meta, v64 güncellemesinde Quest 3’te renk, pozlama, kontrast ve dinamik aralığı iyileştirdiği söylenen daha yüksek kaliteli geçiş elde ettiğimizi söylüyor. Herkese açık test kanalının (PTC) bir parçasıysanız, bazı belirgin iyileştirmeleri zaten fark etmiş olabilirsiniz.

“Birlikte ele alındığında bu iyileştirmeler, örneğin ince ayrıntıları (örn. telefon bildirimleri ve diğer küçük metinler) kulaklığınızı çıkarmadan görmenizi kolaylaştıracaktır. Meta , v64 duyurusunda, düşük ışık koşullarında geçişin daha az grenli olduğunu, bu da gece geç saatlerde oynanan oyunlar için yararlı olacağını söylüyor .

Diğer tüm Quest güncellemeleri gibi şirketin de önümüzdeki birkaç hafta içinde v64’ü kullanıma sunacağı kabul ediliyor. Bunların arasında, profesyonel kalitede sesi tercih eden kullanıcılar için hoş bir görüntü olan harici mikrofon desteğinin eklenmesi de yer alıyor.

V64’e gelen diğer bir gelişme, daha önce v63’te Quest 2 ve Quest Pro’da başlatılan Quest 3 için yatma modu işlevselliğini içeriyor .

Ayrıca Quest’te sürekli yayın özelliğine de sahip olacak; bu, yayın yaparken başlığınızı çıkarabileceğiniz ve yayın oturumunu durdurmayacağı anlamına geliyor; bu da, yayını otomatik olarak kesintiye uğratmadan bir içki içmek veya arkadaşlarınızla sohbet etmek gibi şeyler için VR’ye ara vermenize olanak tanıyacak.

TeknoVR