PSVR 2 Donanım Yazılımı Güncellemesi

1 dakika, Okuma Süresi

PSVR 2 donanım yazılımı güncellemesi ile artık PC VR oyunlarını destekleyecek. Sony geçen ay PSVR 2’ye PC VR desteğini bu yıl içinde getireceğini açıklamıştı ancak şirket bunun nasıl veya tam olarak ne zaman olacağını belirtmemişti. Gözlüğün en son cihaz yazılımı güncellemesine göre artık tüm işaretler doğrudan kablolu bağlantıya işaret ediyor ve bu da Sony’nin VR stratejisi için birkaç ipucu taşıyor.

PSVR 2’ye resmi olmayan PC VR desteği getirmeye adanmış önde gelen üçüncü taraf projesi iVRy, gözlüğün en son donanım yazılımı güncellemesinin X’te duyurulması, Sony’nin gerçekten de NVIDIA GPU’ları için desteği etkinleştirdiğini gösteriyor gibi görünüyor.  Daha önce gözlük, PS5 konsollarında yerleşik olarak bulunan AMD grafiklerini destekliyordu.

Ancak ne tür donanım adaptörlerine ihtiyaç duyulacağı ve bunların doğrudan Sony tarafından sağlanıp sağlanmayacağı henüz bilinmiyor.

Bu ayrıca Sony’nin, kullanıcıların gözlüklerini doğrudan bir PC’ye takmalarına izin vererek ve aksi takdirde hem konsolun hem de PC’nin yapması gereken özel bir yayın çözümü sunmayarak PSVR 2’yi PS5’ten tamamen çözdüğünü gösteriyor.

 

TeknoVR