PS VR2 PC VR Desteği İle Daha Çok Oyun Listeye Eklenecek

Sony, PC için PS VR2 desteğini açacak ve bu yıl birçok yeni oyun çıkacak.

1 dakika, Okuma Süresi

PS VR2 PC VR desteği geliyor. Artık PC VR oyunlarını PSVR 2 ile oynayabileceksiniz. 22 Şubat, PlayStation VR2’nin piyasaya sürülmesinin birinci yıl dönümü. Sony, PS5 platformu dışında bir VR oyun deneyimi sağlamak için PC’deki diğer oyunlara PS VR2 üzerinden erişme yeteneğini test ettiğini duyurdu. Bu özelliğin piyasaya sürülmesi planlanıyor. Bu muhtemelen 2024 yılı içinde olacak.

Sony, geçen yıl mayıs ayındaki bir iş departmanı toplantısında “PS VR2 satışlarının piyasaya sürülmesinden sonraki 6 hafta içinde yaklaşık 600.000 adede ulaştığını ve bu rakamın aynı dönemde PS VR’dan daha iyi olduğunu” açıklamasından bu yana yetkili herhangi bir ürün satış verisi açıklamadı.

sony, çok sayıda yeni psvr 2 oyunları duyurusu ve güncellemesi yayınladı

PS VR2 PC VR Desteği

PS VR2’nin göz takibi, kafaya monte titreşim ve Sense kontrol cihazı öne çıkan özellikleri olsa da PS5 konsolu ile kullanılması gerekiyor, bu da daha yüksek bir fiyat eşiğine neden oluyor. Ayrıca izleme yöntemi değişti ve PS ile doğrudan uyumlu olmayan oyunlar VR da bunu başardı. Oyun yelpazesi yavaş yavaş büyüyor. Platformu taşımanın çok zor olduğunu kamuoyuna açıklayan VR geliştiricileri de var.

İstatistiklere göre çıkışından bu yana geçen ilk yılda PS VR2 oyunu toplam 168 oldu. “Resident Evil 8 Village“, “Resident Evil 4 Remake” ve “GT” gibi başyapıtların VR modları Racing 7″‘nin tamamı PS VR2’ye özeldir. Ayrıca “Call of Horizon Mountain” ve “Synapse” gibi özel oyunlar da mevcut.

Yorum yazın

TeknoVR