XPANCEO, AR Holografik Lens Test Sistemi Konsepti Olduğu Söylenen Sistemi Başarıyla Doğruladığını Duyurdu

Bu sistem, ilk hepsi bir arada XR akıllı kontakt lenslere doğru önemli bir adımdır ve XR sektörü oyuncularının FoV, parlaklık gibi Parametreleri değerlendirmesine olanak tanıyacak

2 dakika, Okuma Süresi

AR kontak lens teknolojisi geliştiricisi XPANCEO, geçtiğimiz günlerde dünyanın ilk AR holografik lens test sistemi konsepti olduğu söylenen sistemi başarıyla doğruladığını duyurdu. Şirket, bunun, Vision Pro ve Quest 3 gibi başa takılan cihazlardan, XPANCEO’nun “yeni nesil bilgi işlem” olarak kabul ettiği XR akıllı kontakt lenslere kadar XR dünyasına girişte ileriye doğru önemli bir adıma işaret ettiğini söyledi.

Şirket, piyasada olan test sistemine nispeten benzer işlevsellik sunan tek bir AR/VR test çözümünün bulunduğunu belirtti. Ancak bu rakip çözüm “gerekli parametrelerin” yalnızca %30’unu değerlendiriyor. Bu nedenle XPANCEO’nun bu yeni kurulumu, lens prototiplerinin objektif olarak değerlendirilmesinde yeni bir değer sağlayarak AR holografik lenslerin klinik denemeler sırasında ve piyasaya sürülmeden önce gereksinimleri karşılamasını sağlayacak.

ar holografik lens

Şu anda XPANCEO’nun test kurulumu aşağıdaki parametreleri değerlendirme kapasitesine sahiptir:

İlginizi Çekebilir
  • FoV.
  • Sanal görüntünün parlaklığı.
  • Zıtlık.
  • Görüş alanı boyunca yoğunluk gradyanı.
  • Çizgi ve görüntü netliği.
  • Piko projektörün izin verilen eğim açısı.
  • Çeşitli hava koşullarında görüntü kontrastındaki değişiklikler.

Holografik lens test sisteminin, kullanıcıların AR deneyimlerini spor, oyun ve navigasyon gibi farklı ortamlarda çoğaltmasına, holografik optik bileşenlerin insan testine gerek kalmadan güvenli ve gerçek zamanlı test edilmesine olanak sağladığı aktarılıyor.

Haberler hakkında yorum yapan XPANCEO kurucu ortağı Dr. Valentyn S. Volkov şunları söyledi:

“Bu sistem, ilk hepsi bir arada XR akıllı kontakt lenslere doğru önemli bir adımdır ve XR sektörü oyuncularının FoV, parlaklık gibi Parametreleri değerlendirmesine olanak tanıyacaktır. Görüş alanı boyunca yoğunluk gradyanı, farklı hava koşullarından kaynaklanan görüntü kontrastındaki değişiklikler. XPANCEO, bu araştırmanın akıllı kontakt lenslerinin gelişimini hızlandıracağını ve akıllı gözlük pazarının genel büyümesini destekleyeceğini umuyor.”

Yorum yazın

TeknoVR