AR Kontakt Lens Üreticisi Mojo, 45 milyon Dolar Finansman Sağladı

1 dakika, Okuma Süresi

AR kontakt lens üreticisi Mojo, 45 milyon ABD doları tutarında finansman sağladı ve Adidas gibi spor ve fitness markalarıyla işbirliği yaptığını duyurdu. Birkaç gün önce Mojo Vision, akıllı kontakt lens teknolojisini desteklemek için 45 milyon dolar topladığını duyurdu.

B-1 finansman turuna Amazon Alexa Fund, PTC, Edge Investments ve HiJoJo Partners gibi şirketler yatırım yaptı. Bu yatırımın ardından Mojo’nun kümülatif toplam yatırımı 205 milyon ABD dolarına ulaştı.

Aynı zamanda Mojo, AR giyilebilir teknoloji ve kişisel vücut verilerini birleştiren yeni nesil bir kullanıcı deneyimi geliştirmek için spor ve fitness markalarıyla işbirliğini duyurdu. İki şirket, verileri iyileştirmenin ve sporcuların spor aktivitelerindeki performansını iyileştirmenin benzersiz yollarını bulmak için işbirliği yapmak için Mojo’nun akıllı kontakt lens teknolojisi Mojo Lens’i kullanacak.

1641350335289mojo vision

Mojo Vision Ürün ve Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Steve Sinclair, “Akıllı kontakt lens teknolojisinin geliştirilmesinde önemli ilerleme kaydettik. Bu öncü platformun pazar potansiyelini araştırmaya ve belirlemeye devam edeceğiz. Bunlarla işbirliğimiz Önde gelen markalar, spor ve fitness pazarındaki kullanıcı davranışına ilişkin değerli analizler sunacak. Amacımız, bu işbirlikleri aracılığıyla sporculara yeni, daha kolay ve daha doğru bir kullanıcı verisi toplama biçimi sağlamaktır.”

Mojo, spor ve giyilebilir teknoloji pazarlarına ek olarak, gelişmiş görüntü bindirmeleri kullanarak görme engelli hastalara yardımcı olmak için ürünlerini erken uygulamayı planlıyor.

Mojo Vision, geri dönüşü olmayan, güçten düşüren hastalıkların veya durumların tedavisine yardımcı olmak için güvenli ve zamanında tıbbi ekipman sağlamak üzere tasarlanmış gönüllü bir program olan Çığır Açan Cihazlar Programı aracılığıyla ABD Gıda ve İlaç İdaresi ile birlikte çalışmaktadır.

Yorum yazın

TeknoVR