360 Kamera

Profesyoneller İçin 360 Kamera: Samsung 360 Round

 

Samsung firmasının yeni 360 derece kamerası geçen ay piyasaya sızmıştı fakat belirsiz olansa fiyatıydı.  kameranın özellikleri ve fiyatı açıklandı. Round Kameranın fiyatı tam oalrak 10.499 $. Satın almayı düşünenler kamera için uygun bir bilgisayar düşünseni daha iyi olacak 🙂

Round 17 objektife sahip ve bu sayede gecikme olmadan 4K video ve mekansal sesleri canlı yayınlama özelliğine sahip. Aslında firmanın istediği Round 360 Kameranın hobi amaçı olarak satışa sunulmamasıydı. Bunun için uygun olanın Gear 360 olduğunu düşünüyorlardı. Belirtilen fiyat ise oldukça yüksek.

Samsung 360 Round
Samsung 360 Round

En iyi resim kalitesini isteyen stüdyo ve profesyoneller için ise oldukça iyi bir ürün gibi görünüyor.

Daha önce kullanıcılar bu tarz profesyonel çözümlere gitmek için gibi birden fazla kurulum aparatlarını kullanıyorlardı. Sonra OZO gibi daha ergonomik tasarımlı ürünler kendinden söz ettirmeye başladı. Hatta OZO, kesintiye uğrayana kadar pazardaki en üst seviyeye oturmuştu diyebiliriz.

Kamera 6 dahili mikrofona sahip. 3D ve 2D’de canlı akışı bulunan 2 harici mikrofon portuna sahip. Tek vücuttan oluşan kameranın tasarımından bahsedecek olursak, ısıya azaltmak, soğutma fanı ihtiyacını ortadan kaldırmak, boyut, ağırlık ve ses bozukluklarını en aza indirgemek için bu tarz bir yapılanmaya gidilmiş. Ayrıca cihazda IP65 sertifikası da bulunuyor. Gelelim bu kamera için nasıl bir bilgisayar gerekli. Eğer canlı yayın yapacaksınız 10 çekirdekli bir i7-6950X işlemci, 32GB RAM ve iki GeForce GTX 1080 Ti ekran kartını hazır bulundurmanız gerekiyor. Samsung 360 Round Kamerayı satın alacak olanlar PC için de güzel bir meblağ ödeyecek gibi görünüyor.

Gear 360 2018 için resmi olarak tanıtılmasa da sızan bir kaç fotoğrafı sizlerle paylaşmıştık. 2017 modeline göre daha yumuşak hatlara sahip olan kamera, yuvarlak bir görünüme sahip.

  HTC Vive Çözünürlük Yükseltmesi mi Yapacak?

VROTTO, güncel ve gelecek hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edecektir. Daha fazlası için lütfen Facebook sayfamızı ziyaret ediniz

[miptheme_adssystem ad=”6391″ align=”none” hide_on_mobile=”yes”][/miptheme_adssystem]

Benzer İçerikler

War of the AI Artırılmış Gerçeklik Oyunu

Oculus Rift ve Touch Son İndirim İle Fiyatını Sabitledi

Rift’in Yeni 30+Saat Oyun Süresi İle VR Aksiyon RPG Exclusive Oyunu Asgard’s Wrath 2019’da Geliyor

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen GİRİŞ YAP
  Abone Ol  
Bildir