SIGGRAPH 2017: Optitrack, Tam Gövde VR Daldırma için İz Sürücü Çıkardı

, . VOID’in sistemi kablosuz ve nispeten hafif sırt çantası PC’si gibi, sizin sanal gerçekliğin içine girme hissinizi artırıyor, nispeten kendinizi tam donanımlı Hayalet Avcısı olarak da görebilirsiniz. Kafaya takılan ekran, Rift’in izleme sensörleri gibi, uzun zamandır geliştirilen bu sensör. tarafından güçlendirilerek, son olarak tüketici noktasına gelmiş durumda.

Nesneleri ve duvarları tam olarak bulabilmenizi sağlayan bu sensörler sayesinde oda içinde kısı kalmak yerine evin içinde özgürce dolaşabilecek siniz. tabi donanım olarak yukarıda dediğim gibi belli bir süre sonra kendinizi gerçekten bir hayalet avcısı moduna girmiş olarak görebilirsiniz, elinizdeki silah bile bu hisse kapılmanızı sağlayacak bir proton silah gibi duruyor, ama bunları bir bütün olarak baz alırsak sanırım sürükleyici bir yaşatacak gibi görünüyor.

Buradaki en büyük sıkıntı sensörler sadece silah ve başlığı izlemesi. Vücut, kollar, eller yada bacaklardaki posizyonları tahmin etmek için ”” adlı bir yaklaşım kullanılıyor. bir diğer sıkıntı ise oda içindeki üçüncü katılımcılar olabilir, diğer insanların hareketleri devreye girince, beden pozisyonlarnızı doğru tahmin edememe sorunu bulunuyor.

bu sorunları çözmek için yeterli ekip ve deneyime sahip olduğunu düşünüyorum, vücudun merkezini belirleyecek bir paket sürekli olarak sırt çantasında taşınacak bir şekilde konumlandırılabilir ve ayakları takip etmek için her bir ayağa takılabilir.

Her iki ele takılabilecek  puck ve veya eldiven kullanımı için yakın zamanda firma büyük bir fon sağladı, eldiven kullanımı veya parmakların izlenmesi ile ni daha derin bir şekilde yaşatabilir.

,

Halihazırda HTC aynı işlevlerin çoğunu gerçekleştirebilen bir kit’i “Lighthouse” ile farklı geliştiricilere dağıtıldı ve kendi izleme paketini geliştiriyor. HTC izleme teknoloji geliştiren Valve Software ile rekabet imkanı sağlayacak bu geliştirmeler arasında ’ın ne yapacağı çok merak ediliyor.

Bu tür VR kurulumları için kullanılan en yeni kamera maliyetleri şuan yaklaşıl 1.500 $ civarında bu kameralardan onlarca kullanmak gerektiğini düşünürse bu yüksek maliyetler anlamına geliyor. Birinci nesil “Lighthouse” sensör istasyonlarının 135 $ perakende satış fiyatlarını ele calacak olursak ’ın fiyat ve rekabet politikası nasıl olacak merakla bekliyor olacağız.

’ın Baş Strateji Görevlisi Brian Nilles verdiği röportajda, “Lighthouse düşük maliyetli bir rakip olabilir, geniş kapsamlı kullanılan bu teknolojiyi tam olarak görmedik daha” dedi. ”Sadece bekleyeceğiz ve göreceğiz”

Nilles, ’ın uzun yıllar boyunca teknolojisini geliştirmesiyle elde ettiği güvenilirliğin bir avantaj sağlayacağına dikkat çekiyor ve zaman ilerledikçe donanımın VR arena veya operatörler için daha uygun fiyatlı olmasını sağlayacak daha ince ayarlanmış kameralar geliştirilebileceğini ima etti.

“Bu bizim VR için de son kameramız değil” dedi.

Benzer İçerikler

Oculus Link Özellikleri

Mina

Oculus Link Kablosu Nedir?

Mina

Sanal gerçeklik gözlüğü takılabilen akıllı telefonlar

Mina

LYNX-R1 Bağımsız MR Gözlük

Beren BULUT

CES 2020 Öncesi Yeni VR Eldiveni Teslasuit Glove Tanıtıldı

Mina

Vive Cosmos’un Mevcut Resmi Vive Kablosuz Adaptörünü Destekleyeceğini Doğruladı

Mina
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x