DONANIM

TPCast, Oculus Rift için Kablosuz Adaptör Satışına Bu Yıl Başlıyor.

. 2016 yılında için kablosuz bağdaştırıcısını duyurması büyük gelişme olarak kaydedilmişti. Şuan bile bir çok insanın ve aynı zamanda bu teknolojinin en büyük sorunu olarak hala kablolar görülüyor, bu kablolar sanal gerçekliğe dalış için bir çok nokta da, sizi sınırlandırıyor. PC tabanlı başlıkların, PC ile bağlantısını kesmek ’ye dalmak için harikalar yaratabilir. ’in bu eğlenceyi kaçıracağını düşünmüyoruz.

Oculus Rift için Kablosuz Adaptör Duyuruldu

 

TPCast bu ayın sonlarına doğru Oculus Rift için kablosuz adaptör üzerine çalıştığını duyurdu. Bunun kablosuz Vive kitinden ayrı bir ürün olduğunu veya aynı cihaz için işlevsellikte değişiklikler yapılıp Rift için uyarlandığı konusunda net bir bilgi vermediler, ancak bunu netleştirmek için TPCast’e ulaştık ve kendimiz sorduk. Şirket, 2 Milisaniyelik hareketsiz foton gecikmeleri üzerine hazırlanan sistem ile beş saatlik bir pil ömrü ve 90 kare / saniye hızın da 2k video desteği konusunda destek sözü veriyor.

TPCast
TPCast

Şirketin Vive kiti, kullanıcıların odasında bir baz istasyonu gibi yerleştirildikten sonra bir verici ile iletişim kurarak çalışıyor, Çin’de bir süredir bu cihazlar kullanılıyordu ancak Avrupa ve ABD için ilk ön siparişler geçtiğimiz ay açılmıştı. Yakın zamanda da ilk siparişlerin gönderileceği bilgisini verdiler. Bu arada yaşadığımız üzücü bir diyaloğu da demeden geçemeyeceğim. Ülke olarak teknolojiye olan uzaklığımız aslında her geçen gün dünya ülkelerine de olan uzaklığımızı tanımlıyor gibi görünüyor. Görüşme de Türkiye’de satışları sorduk, Orta doğu için şuan bir planlarının olmadıklarını söylediler, ülke olarak başka ülkelerin bizi nasıl bir konumlandırma yaptığını görmek her ne kadar üzücü de olsa. Sanırım bu konuda kendimiz için öz eleştiri yapmak zorundayız.

  Lionsgate Ve Unity Yeni Film İçin Jigsaw VR Deneyimini Oluşturuyor

tp

Bunu da Okumalısınız LYNX-R1 Bağımsız MR Gözlük

 

TPCast’ın kendisinin alanında daha fazla iş yapmak isteyen ve yeni başlayanlara destek veren hızlandırıcısının bir üyesi olduğunu belirtmek gerekir.

Oculus Rift, TPCast

TPCast’ın ortaya çıkışından bu yana, kablosuz ‘ye karşı bir yarış oluştu. Tabi buna kullanıcılardan gelen ve kablolar ile yaşanılan sorunlar sonucu oluşan bir talep diyebiliriz. Intel ve ‘in de bu anlamda çözümleri bulunmakta. Tabi bağımsız bir bilgisayar olmasının yanında, tamamen bağımsız olacak şekilde kullanım özelliğine sahip bağımsız VR Başlıkların piyasaya çıkması da var.

[miptheme_adssystem ad=”6391″ align=”none” hide_on_mobile=”yes”][/miptheme_adssystem]

Sanal Gerçeklik Gözlük Satışı

Benzer İçerikler

Givenchy VR Konsept Gözlükler

HP Z VR Sırt Çantası PC’nin Tam Özellikleri Açığa Çıktı

Oculus Rift ve Touch’ın Fiyatı 6 Hafta Boyunca 399$

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen GİRİŞ YAP
  Abone Ol  
Bildir