Oculus Quest Satış Fiyatı

Oculus Quest Satış Fiyatı. Şimdiye kadar bir çok VR başlığının en büyük sorununun kablo karmaşası olduğunu yazmıştık, tabi bir çok VR kullanıcısının da ortak fikri buydu. Uzun zamandır yeni çıkacak VR gözlüklerin kablosuz olmasını bekliyorduk. Oculus’ta OC5’te bizim bu beklentimizin karşılığını verdi.

Oculus Quest Satış Fiyatı

Oculus’un orijinal olarak Santa Cruz kod adı verilen kablosuz VR başlığının resmi adı: Oculus Quest ile tanışın

Şirket, bugün San Jose’deki Oculus Connect 5 geliştirici konferansında yeni adı duyurdu ve kitin 2019 ilkbaharında  Yeni Oculus Quest Satış Fiyatı 399 dolar olacak . VR OTTO daha önce kiti Oculus Rift oyunlarının portları ile gelecek yıl geleceğini ve Moss, Robo Recall ve The Climb’ı içerdiğini duyurmuştu. Lansmanda 50 oyun mevcut olacak.

Quest, Oculus’un ikinci bağımsız kulaklığı olacak, ancak bu yılki Go yalnızca üç serbestlik dereceli (3DOF) hareketi destekliyordu, Oculus Quest, Oculus Rift gibi tam 6DOF izlemeyi kullanıyor. Bu, bir kullanıcının gerçek dünyadaki konumunu tanıyan ve daha sonra hareketlerini sanal dünyaya çevirebilen başlığa monte edilmiş sensörler kullanılarak gerçekleştiriliyor. Oculus Touch’a benzer iki el kontrol cihazı, sanal dünyada da size daha fazla kontrol sağlıyor.

Oculus Quest

Daha Önce HTC tarafından benzer bir başlık olarak Focus da aynı şekil kablosuz olarak duyurulmuştu. Facebook’un Oculus Quest adımından sonra piyasaya olan etkisinden geri kalmamak için. HTC’nin de bu konuda biraz daha hızlanıp Focus için son kullanıcı çalışmalarına dair bilgiler alabileceğimizi düşünüyoruz.

Oculus Connect 5 konferansında Sanal Gerçeklik teknolojisi için büyük bir gelişmenin duyurulacağını hepimiz bekliyorduk. VR teknolojisine yön veren devlerden biri olarak herkes Facebook grubunun nasıl bir teknoloji ile geleceği yönlendirmesini beklerken. Bu beklentinin karşılığını yeni kablosuz VR başlık seti ile vermesi gerçekten bir çok geliştirici ve kullanıcı tarafından güzel bir haber olarak karşılandı.

VR başlık setlerinin artık kablosuz olarak geliştirilmeleri ve bu kablo yığınından kurtulmak, VR teknolojisinin geleceği için oldukça güzel bir adım. Daha fazla kullanıcının daha rahat bir kullanım imkanı ile VR teknolojisi her geçen gün daha büyüyerek gelecekte hayatımızda önemli bir yer edineceği çok net görülüyor.

0 0 vote
Reting

Benzer İçerikler

En İyi ve En Beğenilen 20 Oculus Quest Oyunları – Ocak 2021

Beren BULUT

Oculus Quest 2 özellikleri facebook tarafından yanlışlıkla sızdırıldı

Sibel UNAL

En İyi 25 Oculus Quest Oyunu – Güncel VR Oyun Listesi

Bilal TEMIZ

Oculus Rift ve Oculus Go Arasındaki Fark Nedir? Oculus Quest nedir?

Mina

Oculus Quest incelemesi ve Özellikleri

Bilal TEMIZ

Oculus Quest Oculus Go Karşılaştırması

İsa KAYA
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
HakanT
HakanT

Oculus quest, rift ile go arasında bir yerde olmasına rağmen fiyat olarak bana yüksek geldi, rift ile aynı fiyata alacağımız bir gözlük sadece bilgisayar desteği olmayacak bilgisayarsız çalışabilecek ama arkasında 1000 serisi bir ekran kartının gücünü alamayan gözlük benim için sadece rift in taşınabilir versiyonu olarak anlandırılır

Tezcan
Reply to  HakanT

Sana katılıyorum. yalnız atladığın bir nokta quest biraz da oyuncular için hazırlanan bir vr gözlük gibi görünüyor, taşınabilir 6 dof özellik ve görsel kalite konusunda oldukça iyi, rift aldığın zaman yanına bir de en az 7 8 bin harcayıp pc almalısın (yoksa) aslına bakarsan rift yine pahalıya gelecek bir de kablo kalabalığı

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More