Oculus Quest

Oculus Quest Satış Fiyatı

Satış Fiyatı. Şimdiye kadar bir çok VR başlığının en büyük sorununun kablo karmaşası olduğunu yazmıştık, tabi bir çok VR kullanıcısının da ortak fikri buydu. Uzun zamandır yeni çıkacak VR gözlüklerin kablosuz olmasını bekliyorduk. ’ta OC5’te bizim bu beklentimizin karşılığını verdi.

Oculus’un orijinal olarak Santa Cruz kod adı verilen kablosuz VR başlığının resmi adı: Oculus Quest ile tanışın

Şirket, bugün San Jose’deki geliştirici konferansında yeni adı duyurdu ve kitin 2019 ilkbaharında  Yeni Oculus Quest Satış Fiyatı 399 dolar olacak . VR OTTO daha önce kiti oyunlarının portları ile gelecek yıl geleceğini ve Moss, Robo Recall ve The Climb’ı içerdiğini duyurmuştu. Lansmanda 50 oyun mevcut olacak.

Quest, Oculus’un ikinci bağımsız kulaklığı olacak, ancak bu yılki Go yalnızca üç serbestlik dereceli (3DOF) hareketi destekliyordu, Oculus Quest, Oculus Rift gibi tam 6DOF izlemeyi kullanıyor. Bu, bir kullanıcının gerçek dünyadaki konumunu tanıyan ve daha sonra hareketlerini sanal dünyaya çevirebilen başlığa monte edilmiş sensörler kullanılarak gerçekleştiriliyor. Oculus Touch’a benzer iki el kontrol cihazı, sanal dünyada da size daha fazla kontrol sağlıyor.

Oculus Quest

Daha Önce HTC tarafından benzer bir başlık olarak Focus da aynı şekil kablosuz olarak duyurulmuştu. ’un Oculus Quest adımından sonra piyasaya olan etkisinden geri kalmamak için. HTC’nin de bu konuda biraz daha hızlanıp Focus için son kullanıcı çalışmalarına dair bilgiler alabileceğimizi düşünüyoruz.

Oculus Connect 5 konferansında Sanal Gerçeklik teknolojisi için büyük bir gelişmenin duyurulacağını hepimiz bekliyorduk. VR teknolojisine yön veren devlerden biri olarak herkes Facebook grubunun nasıl bir teknoloji ile geleceği yönlendirmesini beklerken. Bu beklentinin karşılığını seti ile vermesi gerçekten bir çok geliştirici ve kullanıcı tarafından güzel bir haber olarak karşılandı.

  CES 2019 Tahminler: VR’ın Yeni Nesli Hala Gelişiyor

VR başlık setlerinin artık kablosuz olarak geliştirilmeleri ve bu kablo yığınından kurtulmak, VR teknolojisinin geleceği için oldukça güzel bir adım. Daha fazla kullanıcının daha rahat bir kullanım imkanı ile VR teknolojisi her geçen gün daha büyüyerek gelecekte hayatımızda önemli bir yer edineceği çok net görülüyor.

Benzer İçerikler

Oculus Quest incelemesi ve Özellikleri

Oculus Rift ve Oculus Go Arasındaki Fark Nedir? Oculus Quest nedir?

Oculus Quest Oculus Go Karşılaştırması

2
Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen GİRİŞ YAP
1 Yorum konuları
1 Konu cevapları
0 Takipci
 
En çok tepki verilen konular
En sıcak yorumlar
2 Yorum yazanlar
TezcanHakanT Son yorum yazanlar
  Abone Ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
HakanT
Ziyaretçi
HakanT

Oculus quest, rift ile go arasında bir yerde olmasına rağmen fiyat olarak bana yüksek geldi, rift ile aynı fiyata alacağımız bir gözlük sadece bilgisayar desteği olmayacak bilgisayarsız çalışabilecek ama arkasında 1000 serisi bir ekran kartının gücünü alamayan gözlük benim için sadece rift in taşınabilir versiyonu olarak anlandırılır

Tezcan
Üye

Sana katılıyorum. yalnız atladığın bir nokta quest biraz da oyuncular için hazırlanan bir vr gözlük gibi görünüyor, taşınabilir 6 dof özellik ve görsel kalite konusunda oldukça iyi, rift aldığın zaman yanına bir de en az 7 8 bin harcayıp pc almalısın (yoksa) aslına bakarsan rift yine pahalıya gelecek bir de kablo kalabalığı