Leap Motıon ile Parmak İzleme Teknolojisi

VR ve AR başlık setleri Microsoft, Google, Facebook ve diğer firmalar üzerinden pazara geliyor. Geçtiğimiz hafta Facebook’un pazardaki en düşük fiyat olacak olan 200 dolarlık başlık seti planını öğrendik. Şu an için belirsiz olan ise sanal dünyada bu başlıklar ile üretilen nesneler arasında nasıl etkileşim kurabileceğimiz. , insanların seçimler yapmalarını ve sanal dünyalarla etkileşimde bulunmalarını sağlamak için VR ve AR başlıklar için el ve parmak izleme teknolojisiyle olası bir çözümdür.

şirketinin J.P. Morgan Asset Management önderliğinde Şanghay’da bir ofis açması “özellikle Asya’da küresel genişlemeyi hızlandırdığı” söyleniyor.

Ayrıca çığır açan el ve parmak izleme teknolojisinin yenilikçiliğini ve benimsenmesini ilerletmek; Eğitim, sağlık hizmetleri ve endüstriyel eğitim simülasyonu da dahil olmak üzere yeni ticari ve kurumsal uygulamalara erişimini genişlemesini de sağlayacak.

J.P. Morgan Asset Management’ın Özel Sermaye Grubu Başkanı Lawrence Unrein, Leap’ın yönetim kuruluna katılıyor.

Şirketin CEO’su ve Kurucularından Michael Buckwald hazırlanmış bir bildiride “Dokunmatik ekranın mobil devrimi başlattığı gibi , VR / AR için insan arabirim teknolojisinin geliştirilmesinde dönüştürücü bir rol oynamaktadır. Sonuç olarak, sanayi bir bütün olarak üstel büyümenin eşiğinde.” dedi.

Uzmanlar, parmak hareketlerini bilgisayarların göreceği ve anlayacağı en zor ve karmaşık şeylerden biri olarak nitelendirdi. Mesela bir başlığa yerleştirilen sensörler, elleriniz sizden uzaklaştıkça bağ parmağınızla işaret parmağınızı karıştırıyor veya göremiyor. Bununla birlikte, şu an için gelişiminin ön safhasında ve şirketin çabaları ile önümüzde ki aylarda ve yıllarda daha çok talep göreceği kesin.

Benzer İçerikler

Canon Yeni Video ile Kurumsal AR / VR Gözlüğü MREAL S1 Sergiledi

Mina

Sanal Gerçeklikte Canlı Dans Savaşları Dünyadaki İnsanları Birbirine Bağlıyor

Mina

VR Yayıncısı Olarak Avatarınızı Sanal Gerçeklik İçinde Yayınlayın

Mina

XRSpace Manova, 2021’den Önce Avrupa’da Kullanıma Başlayacak

Mina

StressOut Bu Hafta Steam’e Erken Erişime Giriyor

Sinem ALADAG

Sağlık Hizmetlerinde Sanal Gerçeklik ve Artırılmış Gerçeklik Kullanımı

Beren BULUT
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments