Artırılmış Gerçeklik

HADO 2019 Pro AR Ligini Duyurdu – AR Dodgeball

Profesyonel , ’nun iddialı yeni liginde artırılmış gerçekl ile karşılıyor.

Tokyo merkezli genişletilmiş spor sağlayıcısı HADO, profesyonel AR eSports ligiyle bir sonraki seviye olarak konum tabanlı deneyimi sunuyor.

Üç kişilik iki takımdan oluşan HADO Dodgeball maçı, oyuncuları dijital “mermiler” kullanarak “yaşamları” ndan çekerek rakip takımın elenmesini sağlıyor. Oyuncular, maç başlamadan önce çeşitli ek özellikler alabiliyor. boyut geçişi, şarj hızı ve kalkan kalınlığı gibi ek güçlendirmeler.

 

Her iki takım üyeleri bu ek güçlendirmeleri istedikleri gibi kullanabiliyorlar, bu her oyuncuya takım taktiklerinin haricinde bireysel oyun stratejisi geliştirmesini sağlıyor. Örnek olarak bir oyuncu hızlı atışlar yapmak istiyorsa hızlı atışlar için şarj süresini azaltan güçlendirme ile kendi saldırı pozisyonunu belirleyebiliyor. Bir diğer oyuncu kalkan kalınlığını arttırarak takım ve bireysel savunmasını arttırabiliyor.

HADO AR Dodgeball Dünya Kupası

Japonya’da Q1 2019’u lanse edilen pro lig girişimi, HADO’nun 15 ülkeye yayılmış 60’tan fazla arenasında bir araya getirilmiş durumda. HADO oyuncularını öne çıkaracak. Turnuvalar her hafta düzenlenecek ve kazananlar için bir nakit para ödülü olacak (bu yıl 120.000 ABD Doları üzerinden mevcut katılımcı takımlara dağıtılmaktadır)

Japonya ve dünya genelinde 2019 genişleme planları ile birlikte 7 yaş üstü oyuncuların oluşturacağı takımlar ile dünya genelinde turnuvalar oluşturulacak. 2020 yılına kadar ABD profesyonel lig oluşumu ile birlikte ilk resmi sezonu 2019’un 3. çeyreğinde başlayacak.

 

HADO, bu yeni ligin yanı sıra, hızlı tempolu bir yarışta birbirlerine karşı 3-8 arkadaş yarıştıkları go-kart tabanlı AR deneyimi olan HADO KART’ın geliştirilmesi ve büyümesi için çalışmalara devam edecek. Şirket ayrıca, lazer etiket, trambolin parkları, kapalı aile eğlencesi ve daha fazlası gibi HADO arenaları için çeşitli konum bazlı deneyimlere de yöneldi.

  Magic Leap Lightwear AR Gözlük Sonunda Duyuruldu

Katılan HADO alanlarının tam listesi için https://meleap.com/hado/shop/ adresini ziyaret edin.

Benzer İçerikler

Thyng 4.0 ile Kişisel AR Deneyimlerinizi Oluşturabileceksiniz

Microsoft Düz Lens Patenti ile Yeni Nesil HoloLens’i Geliştiriyor

Vuforia 7, Artırıl Gerçeklik ve Gerçek Hayatın Uyumunu Kolaylaştıracak

Abone Ol
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x