Artırılmış Gerçeklik

Bovington Tank Müzesi, Sergi İçin Artırılmış Gerçeklik Kullanıyor

Müzeler, dünya tarihinin pek çok yönüne ev sahipliği yapıyor. Ancak birçok kişi, ekrandaki farklı öğeleri yeniden yaratma ve / veya edinme çabalarını fark etmiyor. Nadir görülen bir eser elde etmek için ise aşırı zorluklar çekiliyor. Bovington Tank Müzesi hayatta kalan son üç SturmTigerdan birine VR ve kapsamlı sunum olanağı tanıyor. ve uygulama geliştirici Gravity Jack ile işbirliği yapan Bovington Tank Müzesi, AR yoluyla duvarları boyunca çökmekte olan, sadık ve neredeyse yeniden yaratılmış Sturmtiger’e sahip olacak.

Bovington Tank Müzesi’deki bu deneyimi özellikli bir tablet veya ile yaşayabileceksiniz.

Wargaming, popüler bir oyun olan ‘ın sahibi. Bu yüzden dijital tanklarla da zengin bir deneyim yaşayacaklardır. Bunu Gravity Jack’in VR / AR soy ağacı ile birleştirin ve Bovington Tank Müzesi’ndeki görsel şölene hazır olun.

Google Tango özellikli bir tablet veya Microsoft Hololens ile tankı sökebilecekler hatta roketlerden birini ateşleyebilecekler.

Wargaming’in Özel Projeler Direktörü Tracy Spaight, “, ziyaretçilerin SturmTiger’ı fiziksel bir tankla mümkün olmayan bir şekilde keşfetmelerini sağlıyor. AR teknolojisi, müzeleri yeni bir nesille iletişime geçmesine ve tarihin daha önce mümkün olmayan bir şekilde canlı olmasına yardımcı olacağına inanıyoruz “dedi.

Tarihi korumak ve bilgi toplamak için çok çabalar sarf edildi. Paris’teki VR Timescope gibi. Müze müdürü Richard Smith’in söylediği gibi, bu VR ve AR  deneyimi sadece geçmişi hayata geçirmenin ötesinde.

  Wargamıng ve VRTech Forge Ortaklığı, Konum Tabanlı VR Oyun Sağlıyor

Benzer İçerikler

Artırılmış Gerçeklik ile Diş Cerrahisi Sonuçları Gösterilecek

Ark Park Vive-Rift-PSVR İçin 2018 Baharında Geliyor

Marvel Powers United VR Thor İle Daha Heyecanlı Olacak

1
Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen GİRİŞ YAP
1 Yorum konuları
0 Konu cevapları
0 Takipci
 
En çok tepki verilen konular
En sıcak yorumlar
1 Yorum yazanlar
Serhat Son yorum yazanlar
  Abone Ol  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Serhat
Ziyaretçi
Serhat

Ülkemizde de bu teknolojinin bu şekilde aktif kullanılmasını görmek dileği ile…