Blade And Sorcery İncelemesi

incelemesi. Uzun süredir ’da kılıç kalkan dövüşebildiğimiz oyunlar yapılmaya çalışılıyor. Yapılanlar ise maalesef eğlenceli ancak tam güzel bir deneyim sağlayamıyordu. Skyrim VR dan da umutlar kesilince ’da orta çağ temalı  deneyim sunan bir oyun yoktu.

Tam durumlar bu şekilde iken sesiz şekilde gelse de, bir anda insanlar o kadar beğendiler ki steam’da uzun süredir bulunan oyunlarını geçerek çok satın alınanlara girmesi ile bu başarıyı pekiştirdi. ’da ki açığı kapatmak üzere erken erişim şekilde sunuldu.

si

incelemesi: Genel Bilgi:

Oyun sıradan bir büyü yapma kılıç kullanma arena da düşmanlarla savaşma tarzı bi oyun gibi gözükse de. Kendine has şeyler bol bol eklemiş hatta o kadar eklemiş ki, bu oyun çıktıktan sonra insanlar büyük ölçüde Gorn dan uzaklaştı.

Bunlardan en özeli kesinlikle eşyaların fizikleri ve saplanmaları. Bir hançeri birisine sapladığınızda ki aynı hissi vermeyi başarmışlar. Üstüne farklı silahlar ve iyi yapay zeka ile de birleştirildi mi birde yanına gerçekçi büyüler koymak isteyen yapımcılar gerçekten harika bir iş çıkarmışlar.

Oyun genel olarak şuanda bulunan 3 haritadan birini seçip haritadan haritaya fark eden düşman tiplerine karşı mücadele etmeniz gerekiyor. Masada size sunulan silahlar veya çeendeki kayalar, varilleri kullanarak savaştığınız ve gelecek düşman dalgasının zorluğunu ve farklı varyasyonlar seçerek çeşitlendirilebilir bir yapıya sahip.

İstediğiniz anda ağır çekime girebilir, tekme atabilir, düşmanlarınız üstüne zıplayabilir, boğazlarından, omuzlarından tutabilir ve yumruk atabilirsiniz. Bunlar sağ dece aksiyonun bazı çeşitleriydi evet oyun aşırı bir vahşiliğe sahip.

Pozitif Özellikler:

Oyun içinde bir detaylı karakter yaratma ekranı mevcut düşünülmesi hoş olmuş ayna karşısında odada kendi yarattığın karakteri görmek eğlenceli olduğunu söyleyebilirim.

Fizikler harika bir varili tek eliniz ile kaldırdığınızda gerçekten o eşyanın ağırlığını hissediyorsunuz ve fırlatırken de bu geçerli.

Yapay zekaya da değinmek istiyorum. Gerçekten uzun süredir bu kadar güzel bir yapay zeka görmemiştim sizin nereden saldırı yapacağınızı ve nasıl saldıracağını çok iyi bilen bir yapay zekaya sahip.

Büyü şuanda 2 tane olsa da 2 side çok güzel çeşitlenmiş örneğin kılıca yıldırım çarptırarak elektriklendirmek gibi.

Silah kullanımı o kadar iyi ki elinizde gerçek bir kılıç olsa aynısı olur silahın ağırlığı yapısı her şeyi, çok güzel yapılandırılmış. Sallarken çok etkili ve gerçekteki gibi konulmuş saplanması ve fırlatılması da bunun içinde.

Kılıçlar bir şeylerin içinden geçmiyor bu kadar basit bir şey neden başka oyunlarda yok bilmiyorum buda kılıç savururken 2 tanesinin birbirlerine çarpışmaları ve kalkanları çok daha işlevli bir hale getiriyor ayrıca silahı istediğiniz yerinden tutabilmekte çok hoş.

Mod desteği bunu pozitif bir özellik olarak eklemek istedim. Çünkü bu tür oyunların içine mod desteği de girdiği anda çok ayrı eğlenceler ortaya çıkabiliyor ve yapımcılar mod desteğine çok olumlu bakıyor.

Negatif Özellikler:

Oyun içerik olarak çok dolu olsa da optimizasyon açısından birazcık daha uğraşılmaya ihtiyacı var. Çok düşman üstüme geldiğinde inanılmaz fps düşüşleri yaşadığım oldu. Oyun içerisinde 1 saniyelik donmalarla da karşılaştığım oluyor. Bu sorunlar sadece benim ile de alakalı olabilir ancak bu sorunla ilgili insanlarında dönüşlerini gördüm.

Oyunun içindeki büyü azlığı. Çeşitliliği düşürmüş yani “sorcery” isminde büyücülük de olan bir oyunda sadece elektrik olmamalı. Telekineziyi büyüden saymak tam olmaz çünkü bazı oyunlarda da olan bir mekaniği telekinezi olarak tanıtmak pek olmaz diye düşünüyorum böylece sadece elimizde 1 tane büyü kalıyor.

2 elle tutulan silahlar saçmalayabiliyor çok güzel olsa da bazen çalışıp bazen ise çalışmaması bir problem. Ancak düzeltileceğinin garantisini verseler de şuanda 2 elli silahlardan uzak duran bir çok oyuncu var.

Şöyle ki oyunun Htc Vive ile çok daha eğlenceli ve güzel çalıştığını gördüm kumanda açısın dan tabi ki de. Ancak oculus kullanan ben için eller hiç rahat değil, düzeltseler de az çok  yine de ellerimi hiç rahat hissedemedim bir türlü. Oynarken oculus touch lara iyice oturtulursa çok çok daha keyifli bir oyun deneyimi olacaktır.

Oyun Hakkında Son Bakış:

Oyun gerçekten çok iyi, şuan ki hali bile aşırı derece eğlenceli ve zevkli  üstüne yapımcı ekibin ilerde ki coop ve yeni getirecekleri mekanik ler de gelirse. Çoğu oyun türlerinden daha fazla satış yapacağından eminim oyunda çok vahşet olduğundan. Kan ve benzeri vahşet içeriklerinden eğer rahatsız olmuyorsanız ve uygun bir orta çağ temasında dövüşmek istediğiniz bir oyun arıyorsanız kesinlikle tavsiye ediyorum.

si hazırlarken sizler için güzel bir rehberi oluşturmaya çalıştım. Diğer oyun incelemelerine buradan ulaşabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Echo Pass İle Echo VR Oynayarak Daha Çok Ödül Kazanabileceksiniz

Mina

‘Hitman 3’ Lansman Fragmanı Zengin Ayrıntılı Bir Dünyayı Gösteriyor – 20 Ocak’ta PSVR’ye Geldi

Mina

VR Yayıncısı Olarak Avatarınızı Sanal Gerçeklik İçinde Yayınlayın

Mina

VR Battle Royale Oyunu Virtual Battlegrounds, İkinci Sezon İyileştirmeleri

Sibel UNAL

StressOut Bu Hafta Steam’e Erken Erişime Giriyor

Sinem ALADAG

Medal of Honor Above and Beyond Çok Oyunculu Fragmanı Yayınlandı

Mina
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments