Karma Gerçeklik

Vectorform Ford Motorları İçin HoloLens Teknolojisini Genişletiyor

ve teknolojisi otomotiv endüstrisine çok hızlı uyum sağladı ve üretimden tüketici sunumuna kadar bir çok alanda kullanılmaya başlandı. Karma Gerçeklik teknolojisini fabrikalarında kullanan bir şirkette Ford. ’un iş ortağı Vectorform Ford motorları için teknolojisini genişletmeyi hedefliyor. Vectorform, Ford Motor Company‘nin iş akışını modernize etmek için çalışmalar yürütüyor.

Vectorform Ford Motorları İçin HoloLens Teknolojisini Geliştiriyor

Vectorform Ford Motorları İçin HoloLens
Vectorform Ford Motorları İçin HoloLens

Vectorform, Microsoft ile birlikle çalışarak araç prototipleme aşamasında devrim yaratmak için çalışıyor. Ford Motor Company tasarımcıları ve mühendisleri teknolojiyi yan aynalar gibi dış araba parçalarının 3D holografik görüntülerini görmek için kullanıyor. Bu hologramlar gerçek prototip üzerine yerleştirilerek tasarımların gerçekte nasıl göründüğüne bakılıyor.

Firmaların bir prototip üretmesi belki haftalarını alıyor fakat bu HoloLens teknolojisi ile sadece bir kaç dakikasını alıyor. Bir çok firma karma gerçeklik teknolojisini kullanmaya başladı. Renault firması da üretim sürecine yardımcı olması açısında Karma Gerçeklik teknolojisini sistemlerine entegre etti. Birden fazla kişi aynı tasarımları ortak olarak görüntüleyebilir, sentezleyip bir sonuca varabilirler.

Vectorform CEO’su Jason Vazzano:

Microsoft’a ve otomotiv müşterilerine karma gerçekliğin tasarım sürecindeki potansiyel etkisini görme olanağı Vectorform için büyük bir kazanç. Microsoft ve HoloLens ile çalışmaya devam ederken, sektörde farklılaşan karma gerçeklik çözümlerinin pazarlamaya ne getirileceğini görmek için sabırsızlanıyoruz.

Vectorform, Microsoft’un HoloLens ekibiyle sistem gereksinimleri, kullanıcı arabirimleri ve son mühendislik yapılarını optimize etmek için bir kaç aydır beraber çalışıyor. Ford firması bünyesinde ilk defa karma gerçeklik kullanmıyor. Dolayısıyla Karma Gerçeklik teknolojisinde oldukça fazla yol katettiler.

Büyük firmaların da kullanmaya başlamasıyla geleneksel iş akışlarında devrim niteliğinde değişimlerin yaşanacağını ilerleyen zamanlarda göreceğiz.

, güncel ve gelecek Karma Gerçeklik Teknolojisi hakkında sizleri bilgilendirmeye devam edecektir. Daha fazlası için Facebook sayfamızı takip edebilirsiniz.

  Geçtiğimiz Hafta Yayınlanan En İyi Video ve VR Oyun Fragmanları

[miptheme_adssystem ad=”6391″ align=”none” hide_on_mobile=”yes”][/miptheme_adssystem]

Benzer İçerikler

Karnage Chronicles VR RPG için Yeni Fragman ve Güncelleştirmeler Yayınlandı

Chess With Zombies: Pawn Of The Dead – Oculus Rift VR Oyunu

Vortrex VR Ayakkabı İçin IndieGogo’da Kampanya Başlatıldı

Yorumlar

Yorum yapmak için lütfen GİRİŞ YAP
  Abone Ol  
Bildir