Until You Fall VR İncelemesi – VR Oyun

6 dakika, Okuma Süresi

Until You Fall VR İncelemesi. Until You Fall, bir hack & slash oyununun zevkini RPG dövüşünün derinliğiyle birleştiren VR kılıç oyunu canlandırıcı ve benzersiz bir yaklaşım getiriyor, tamamı ile VR’ye özgü bir tasarımlar hazırlanarak yapıldı.

Until You Fall VR İncelemesi

Mevcuttur: Oculus Quest ,  Oculus PC ,  SteamVR , PSVR
Çıkış Tarihi:  29 Eylül 2020
Fiyat: 40 TL
Oculus Cross-buy: Evet
Geliştirici:  Schell Games

Until You Fall , kaçınılmaz olarak yere düşene kadar düşman odalarında savaştığınız, her seviyede daha deneyimli ve daha güçlü bir şekilde yükselip bir sonraki maçınızda daha da ileriye götürmeye çalıştığınız, VR yakın dövüş oyunudur.

Blade & Sorcery gibi bir VR yakın dövüş oyununun tamamen fizik temelli yaklaşımından ziyade  , Until You Fall biraz daha soyut bir deneyim sunuyor. Dışarıdan bakıldığında, ‘blok’ ve ‘birleşik’ işaretçileri oyunun arcade benzeri görünmesine neden olabilir, ancak altında çok fazla derinlik var. Bu yaklaşım yalnızca meta oyun stratejisine yer açmakla kalmaz. Örneğin hangi silahları ve onları nasıl kullandığınızı, aynı zamanda oyunun savaş ‘hızını’ dikkatli bir şekilde ayarlamasına izin vererek onu hem zorlu hem de ödüllendirici hale getirmesini sağlıyor.

until you fall review 11
Until You Fall VR İncelemesi

Hiç kuşkunuz olmasın,  Until You Fall aktif bir oyun ve oynarken kolayca ter atabilirsiniz.

Vuruşlar ve bloklar, düşmanın vuruşlara karşı mükemmel temas kurmanızı sağlamaktan ziyade genel harekete daha bağımlı olması ile, başarılı olmak için yine de doğru yönde ve doğru zamanda büyük salınımlar yapmanız gerekir.

Until You Fall’ın dövüşü tamamen her düşmanın “kalkan” gücüne göre şekillenir. Bir düşmanın canını azaltabilmek için önce kalkan savunmasını kırmanız gerekiyor. Kalkan hasarını düşmana vurarak ve savunmaları engelleyerek veriyorsunuz. Kalkanları açıkken size her an saldırabilecekleri için, farklı açılardan birkaç vuruş yapabilirsiniz, ancak kalkanları düşene kadar büyük ölçüde savunmada olacaksınız. Kalkanları kırıldığında, birkaç yıkıcı darbeyi birbirine zincirlemek için belirtilen yönde sallanarak büyük hasar verme sırası sizde. Bazı düşmanlar tek bir kombo setinden sonra ölecek, ancak diğerleri düşmeden önce defalarca kalkanlarının kırılması gerekiyor. Ta ki siz daha güçlü hale gelene kadar.

İki tür ilerlemeye sahip olacaksınız: biri mevcut ilerlemede açtığınız ancak daha sonra kaybolan geçici yükseltmeler ve merkez alanındaki ilerlemeler arasında satın alınan silahlarınızda kalıcı yükseltmeler. Silahlarınızı yükseltmenin yanı sıra, oldukça geniş bir yelpazedeki yeni silahlardan da satın alabilirsiniz. Ancak etkinliğiniz, yalnızca istatistiklerinizle değil, oyununuzun yeterliliğiyle de belirleniyor.

Her silahın kendine özgü özellikleri var ve savaşta hangi silahları kullanacağınızı seçmek çok anlamlı bir karar olacak. Çünkü genel savaş stratejinizden sallanma şeklinize kadar nasıl oynadığınız üzerinde büyük bir etkisi oluyor.

Tek seferde engelleme yapmak için silah olarak bir hançer seçebilirsiniz – çünkü hafif ve hızlıdır. Saldırı için seçeceğiniz silahınız bir balta olabilir. Büyük, güçlü hasar vermek istiyorsanız en doğru seçim olacaktır. Bir sonraki adım için, menzil arttırma ve hız dengesi için farklı özellikler ile eşleştirebilirsiniz, bu büyük istatistik artışı sağlayacaktır, ancak bloke etmek için kullanılamazsınız. Ya da hızlı bir saldırı yapmak isterseniz, iki hançerle saldırmak isteyebilirsiniz. Bıçaklarınız arasında dönüşümlü saldırılar yaptığınızda hasarı artıran orta hız yükseltmesini bulmayı umabilirsiniz.

until you fall review 8
Until You Fall VR İncelemesi

Bir silah eşleştirme ve savaş stratejisi için sadece bir fikir ve formüle edilerek, denenecek ve mükemmelleştirilecek çok şey olan bir VR kılıç oyunu diyebiliriz

Yine de oyundaki tüm sistemleri kavramak biraz zaman alıyor. Kalıcı ve geçici silah bonusları, oyuncu bonusları, silah yuvaları, blok hasarı, kalkan hasarı ve sağlık hasarı arasındaki farkı ayırmak, menüler arasında ileri geri karşılaştırmalar yapıp birkaç tur atmanızı sağlayacaktır. Arayüzün, hangi yükseltmelerin geçici ve kalıcı olduğunu (ve yükseltmenin oyuncuya mı yoksa silaha mı uygulanacağını) daha net bir şekilde belirtmek için yenilenmesi, oyuncuların temeldeki sistemlerle daha hızlı hızlanmasına yardımcı olacaktır. Oyun ayrıca, her silahın ne kadar hızlı hareket ettiğini ve hıza nelerin etkilediğini. Farklı ‘fiziksel’ ağırlığa sahip olduğunu daha açık bir şekilde açıklamarın yapılması fayda sağlayacaktır. Kitinizi seçme ve onu nasıl kullanacağınız söz konusu olduğunda bu önemli bir husustur.

until you fall review 7

Başlangıçta biraz bulanıkta olsa, meta oyun öğeleri, cesaretinizi sınayacak ve sizi tatmin edici, zorlu an be an dövüşle fazlası ile meşgul ediyor.

Bölümler yeterince kolay başlıyor ve silahlarınızı birkaç kez yükselttikten sonra tek bir vuruşla düşmanı eziyor olacaksınız. Her düşman potansiyel bir tehdittir. Kendini beğenmiş olmak ve aşırı rahat hareket etmek, bir vuruş noktasını kaybetmenin en kesin yoludur ve daha sonra can puanınızın inmemesi için çok önemli bir anda silah yükseltmesinden vazgeçmeniz gerektiğinde kendinize çok kısacaksınız.

until you fall review 4
Until You Fall VR İncelemesi

Bölümlerde daha çok ilerledikçe, her biri ciddi bir tehdit oluşturan Şövalyeler ve Kaptanlarla yüzleşmeye başlayacaksınız. Ve tam da bu karşılaşmalarda ustalaşmaya başladığınızda, saldırılarına kilitlenmezseniz, sizi düşmanların güçlendirilmiş versiyonları bekliyor olacak. Tek bir vuruş noktasıyla bu zorlu karşılaşmalardan, dar alanlarda bir şekilde kaçmak heyecan verici bir deneyim. Until You Fall’in özü.

Until You Fall’daki bölümlerinde , yol boyunca birkaç Boss karşılaşması da dahil olmak üzere bazı yapılar bulunmakta, oyunun gerçekten kesin bir ‘sonu’ yok. En zorlu karşılaşmayı bir kez alt etseniz bile, her zaman denenecek yeni silah kombinasyonları ve savaş stratejileri ve ustalaşması daha zor zorluklar var.

until you fall review 6

Until You Fall, PC VR muadilinin mükemmel bir örneğidir. Bazı grafiksel düşüşler olsa da, oyunun kalbi ve ruhu ve görseller tamamen bozulmadan karşınızda olacak.

Zemin dokusu biraz çalışma gerektirebilir ve yapraklar seyrek ve tıknaz hale gelmiş olsa da, oyundaki en ilginç nesneler. Yani elleriniz, silahlarınız ve yükseltme kristalleriniz, etkileyici miktarda geometrik ayrıntı ve ışık yapısı olarak. Genel durumunu konuşursak, oyun VR gözlükle gayet iyi görünüyor, çünkü oyun içi görseller bulanık kenar ve yumuşatma geçişi kullanan bazı oyunlara kıyasla çok net ve iyi tanımlanmış.

Oyunun birçok parçacık efekti, PC sürümünde görülen kadar karmaşık olmasa da, oyunun yaratıcı neon sanatı tarzında mükemmel görsel şölene devam etmekte.

Güçlü ses tasarımı ve kaliteli müzikle desteklenen dikkatlice uyarlanmış görseller ile Until You Fall. Bir kabloyla sınırlandırılmamış olmak oyunu kökten değiştirmez, ancak ayaklarınızın altında bükülen bir kordonun veya vuruşlarınızın önüne geçme korkusu olmadan vücudunuzu düşmanlarla yüzleşmek için döndürmenize izin vererek daha gerçekçi bir his veriyor.

Until You Fall dalış yaptığınızda, nasıl göründüğünden daha çok nasıl hissettirdiği önemli. Düşmanın kılıcının kesin geometrik sınırından korkmanız gerekmiyor gibi gelebilir, ancak en zorlu düşmanlarıyla yüz yüze geldiğinizde, önünüzde bilinçsizce meydan okumayı değerlendirdiğiniz bir oyun hakkında söylenecek bir şeyler her zaman olacaktır.

Until You Fall , genel olarak rahat ve çok yönlü konfor seçeneklerine sahip aktif bir oyun. En baştan oyunculardan oturma ve ayakta modlar arasında seçim yapmaları isteniyor.

Until You Fall , gerçekten içine girerek iyi bir antrenman yapmış olursunuz. Oyun, geniş salınımlar için daha fazla hasar vererek ve oyuncuların fiziksel olarak ellerini boşa harcayacak kadar zamanla blok pozisyonuna getirebildikleri sürece herhangi bir saldırıyı engellemelerine izin vererek fiziksel çabayı ödüllendiriyor. Bazı karşılaşmalar için sola / sağa savrulma ve eğilmeniz gerekir.

Yorum yazın

TeknoVR