Snap, Story Studio’yu yayınladı

1 dakika, Okuma Süresi

Snap, mobil cihazlar için bağımsız bir video düzenleme uygulaması olan Story Studio’yu yayınladı. İçerik oluşturuculara videolar üzerinde daha iyi düzenleme kontrolü sağlamayı, metin, modaya uygun ses ve AR lensleri gibi öğeler eklemelerine olanak tanıyan Story Studio adlı bağımsız bir video düzenleme uygulamasını başlattı. Uygulama ilk olarak Mayıs ayında duyuruldu ve şu anda Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık ve Kanada’daki iOS kullanıcıları için “erken deneyim sürümü” olarak sunuluyor.

1639535276139%e5%be%ae%e4%bf%a1%e6%88%aa%e5%9b%be 20211215095653 e1639553509666

Snap, Story Studio’nun “yaratıcılarla birlikte oluşturulduğunu” ve Spotlight kullanan içerik oluşturucular gibi daha gelişmiş bir video düzenleme aracı olmayı hedeflediğini belirtti. Bir yıl önce piyasaya sürülen Spotlight, Snap’in TikTok için kıyaslama ürünü. Story Studio’da düzenlenen videolar doğrudan Spotlight’a veya kullanıcıların Snapchat hikayelerine aktarılabilir. Videolar diğer platformlarda indirilebilir ve paylaşılabilir ve TikTok’ların aksine filigranları yok.

Snap ayrıca geçen yıl Kasım ayında Spotlight’ın piyasaya sürülmesinden bu yana şirketin 12.000 içerik oluşturucuya 250 milyon dolardan fazla ödeme yaptığını duyurdu. Şirket, her ay en iyi sonuçları veren Spotlight kullanıcılarına milyonlarca dolar ödediğini, ancak belirli bir sayı belirtmediğini söyledi. Snap, popüler içerik oluşturucuları ödüllendirmek için “bir dizi fırsat” sağlamaya devam edeceğini belirtti, ancak milyonların aylık bonus teşvikinin devam edip etmeyeceğini söylemedi.

Snap, mobil video alanında hala TikTok ve Instagram Reels’in güçlü rekabetiyle karşı karşıya. Facebook Temmuz ayında, içerik oluşturuculara 2022 yılına kadar 1 milyar dolar ödeyeceğini söyledi. Snap, Spotlight’ı kullanan içerik oluşturucuların şu anki yayınlanma sıklığının, özelliğin yayınlandığı zamankinin üç katı olduğunu söylese de, hala nispeten yeni bir ürün ve rakibi, aylık 1 milyar aktif kullanıcıya sahip dev TikTok.

Yorum yazın

TeknoVR