SEGA’nın İlk VR Klasik Ritim Oyunu ‘Samba de Amigo’, Bu Sonbaharda Quest’e Geliyor

İlk olarak Aralık 1999'da Japon oyun salonlarında piyasaya sürülen ve daha sonra 2000'de Dreamcast'te piyasaya sürülen Samba de Amigo, dünyanın en popüler türlerinden ve sanatçılarından 40 hit şarkıya sahip.

2 dakika, Okuma Süresi

SEGA, ilk VR klasik ritim oyunu ‘Samba de Amigo ile sanal gerçeklik sektörüne giriyor. İster inanın ister inanmayın, SEGA sanal gerçeklikte yeni değil. Ne de olsa Japon oyun devi, 90’ların başında kendi VR gözlüğünü yarattı (sonra iptal etti). Şirket yıllar içinde değişmiş olsa da, şimdi SEGA kendi bünyesinde geliştirdiği ilk VR oyunu Samba de Amigo ile sanal gerçekliğe geri dönmeye hazır görünüyor.

İlk olarak Aralık 1999’da Japon oyun salonlarında piyasaya sürülen ve daha sonra 2000’de Dreamcast’te piyasaya sürülen Samba de Amigo, dünyanın en popüler türlerinden ve sanatçılarından 40 hit şarkıya sahip.

Lady Gaga, Maroon 5, Miley Cyrus, Pitbull, Ricky Martin, Bon Jovi, Ariana Grande ve daha fazla şarkıyı görebilirsiniz. SEGA, lansman sonrası DLC’de daha fazla müziğin geleceğini söylüyor.

Samba de Amigo, hem yerel tek oyunculu hem de çok oyunculu ‘World Party’ moduyla geliyor ve sıralamanızı online tablolarında yayınlama yeteneğiyle birlikte geliyor. SEGA, benzersiz kostümler ve aksesuarlar dahil olmak üzere karakterinizi de özelleştirebileceğinizi söylüyor.

Stüdyo yaptığı açıklamada:

Samba de Amigo bu sonbaharda VR’a geldiğinde marakaslarınızı sallamaya hazır olun. Renkli ve şirin SEGA’nın orijinal Samba de Amigo müzik ritim oyunu, 1999’da oyun salonlarında çıktığında bir fenomen haline geldi ve bir yıl sonra Sega Dreamcast’e sahip olmak için en iyi sebeplerden biri oldu.

Şimdi, yirmi yılı aşkın bir süre sonra, Samba de Amigo serisindeki yepyeni bir giriş, sanal gerçeklik için doğal bir uyum gibi geliyor. Maymun arkadaşınız Amigo ile dünyanın en iyi türlerinden hit şarkılara eşlik edin, bir veya iki poz verin ve gününüzü biraz daha parlak hale getirin.

Samba de Amigo, Mağaza sayfasını açarak 2023 Sonbaharında Quest 2 ve Quest Pro‘ya geliyor. Cihazın Joy-Con denetleyicilerini kullanan Nintento Switch için düz ekran bir sürümün 28 Ağustos 2023’te gelmesine rağmen tam olarak ne zaman geleceğine dair bir gösterge yok.

Yorum yazın

TeknoVR