Facebook VR Ürün Başkanı: Rift İçin GDC’de Yeni Teknoloji Süprizi

1 dakika, Okuma Süresi

Oculus’un kurucu ortağı ve VR Ürün Başkanı Nate Mitchell’in blog yazısında, önümüzdeki aylarda büyük bir açıklama vaat ediyor.

Geçen hafta, dahili kameralarla Oculus kodunda listelenen bir “Rift S” ve VR gözlük setini her kullanıcının gözbebeklerine göre ayarlamak için yazılım tabanlı ayarlamaya ilişkin referanslar sunmuştuk. Rift S, bilgisayar destekli orijinal Rift’den daha düşük fiyat ile karşımıza çıkabilir. Rift, son üç yılda 600 $ ‘dan 350 $’ a düştü. Microsoft’un gösterdiği gibi, düşük maliyetli PC destekli VR gözlük mümkün ve bunun için belkide bir çok VR meraklısı bekliyor.

Rift S herhangi bir şekilde onaylanmış değil. Bundan önce Facebook, Oculus Quest VR sistemini 400$ dan satışa sunmak için hazırlıklarını tamamlamaya çalışıyor. Oculus Quest, 18-22 Mart tarihleri arasında Oyun Geliştiricileri Konferansında (GDC) Facebook’un açıklamalarının odağı olmasını bekliyoruz.

Rift İçin GDC’de Yeni Teknoloji Süprizi

Ancak Mitchell, “mağazada bazı sürprizler” vaat ediyor.

“Yeni teknolojiyi geliştirirken mevcut donanımımızı yükseltmek için geri bildirimlerinizi (yakında bu konuda daha da fazlası) dahil ederek, Rift yazılım geliştirmelerini sürekli olarak göndermeye devam ediyoruz.

“Yeni teknoloji”, Facebook’un VR çabaları sonucu karşımıza çıkacak en ilginç ve merak uyandırıcı ifadelerinden biri diyebiliriz.

Mitchell, “Oculus Quest, VR’yi herkese ulaştırmak için uzun yolculuğumuzda bir başka dönüm noktası” dedi. “Optik ve göstergelerden haptiklere ve daha pek çok şeyle ilgili gerçek atılımlar yapmak istiyoruz.”

Yazı ayrıca, “Oculus Go sahiplerinin% 87’sinin Oculus ekosisteminde yeni olduğunu” söylüyor. Oculus Go’nun geleceği belirsiz çünkü düşük maliyetli 200 $ ‘lık bağımsız bir sistem, en iyi VR oyunlarının çoğunda kritik öneme sahip 6DoF denetleyici takibinden yoksun. Bununla birlikte, oturmuş koşullarda iyi çalışan son derece erişilebilir bir sistem. Sistemdeki herhangi bir gelişme, VR gözlük setinin düşük maliyet payı daha büyük bir pazara açılmasını sağlayacak.

Yorum yazın

TeknoVR