Pico 4 VR Gözlüğü Ortalığı Sarsacak

Pico'nun en yeni bağımsız VR gözlüğü Pico 4, tüketiciler için VR donanımında yeni bir çağın sinyalini veriyor.

7 dakika, Okuma Süresi

Sanal Gerçeklik gözlüğü üretici Pico, en yeni Sanal Gerçeklik gözlüğü Pico 4 ile birlikte bağımsız VR gözlüğü donanımında göz dolduruyor. Pico 4 ile birlikte yeni bir çağın sinyalini veriyor. Pico, performans ve konfor odaklı üstün bir VR deneyimi sunarak VR’a yeni başlayanlar ve deneyimli oyuncular için daha erişilebilir hale getirmeyi amaçlayan yeni nesil hepsi bir arada VR gözlüğü Pico 4’ün lansmanını duyurdu.

Bir basın duyurusu sırasında, PicoXR Genel Müdürü Leland Hedges, “XR herkes için erişilebilir olabilir ve daha yaygın bir teknoloji olabilir” diyerek yeni VR gözlüğünün bazı önemli noktalarından ipuçları verdi.

Bu öne çıkan noktalardan biri, Pico 4’ün mevcut gözlüklerde bulacağınız lenslerden çok daha küçük ve çok daha hafif olan pancake optikleri kullanması. Gözlük ayrıca Meta Quest 2’den daha ince (en incesi 35,88 mm) ve daha hafif; Tam olarak 285g (kayışsız).

Tabii ki, daha küçük boyutu sayesinde Pico 4, bir sırt çantasına veya hatta orta boy bir askıya kolayca sığabilir.

Pico 4, etkileyici bir 90Hz yenileme hızı ve 1.200 PPI ekrana sahip olduğundan etkileyici bir görsel deneyim arayan kullanıcılar için ideal bir bağımsız VR gözlüğü olacak gibi

pico 4 vr gözlüğü

Pico 4’te ayarlanabilir kayışlar ve The Walking Dead Saints and Sinners’da kıyamet sonrası New Orleans’ta zombileri öldürerek koşarken sizi serin ve kuru tutmak için benzersiz bir yeteneğe sahip bir malzemeden yapılmış SuperSkin yastık astarı bulunuyor. gözlüğün arkasındaki kaymaz PU deri, oyun sırasında size daha fazla kontrol ve rahatlık sağlayacak.

Oynanıştan bahsetmişken, Pico 4, 5.300 mah pile sahip. Tam şarjla üç saate kadar oyun oynayabilir, pili bittiğinde endişelenmeyin, pil en son nesil Quick Charge QC 3.0’dır, yani oldukça hızlı şarj oluyor. Bu uzun VR oturumları sırasında sürekliliği sağlamak için ideal olacak, TÜV Rheinland Mavi Işık Sertifikasyonu’nu alarak VR gözlüğünün uzun süreli oyun için ideal bir bağımsız VR gözlüğü olmayı başardı.

pico 4 vr gözlüğü

HMD’nin (başa takılan ekran) ince çerçevesinin etrafına iyi yerleştirilmiş dört SLAM kamerası ile Pico 4, şık bir görünüm sağlarken çevredeki ortamın yüksek hassasiyette izlenmesine ve haritalanmasına olanak tanıyor. HMD’nin kapağının altında, canlı renkler üreten güçlü bir 16MP RGB kamera ve hassas bir performans ve güç tüketimi dengesi sunan Qualcomm SnapdragonTM XR2 yonga seti ve Adreno 650 gizleniyor.

Pico 4 kontrolörleri, size güvenli ve rahat bir deneyim sağlamak için çeşitli sensörlere sahip bu harika tek parça döner ark sütununa sahip.

pico 4 vr gözlüğü

Cihaz, kullanıcıların sanal ortamlarında daha geniş bir hareket yelpazesinin keyfini çıkarmasını sağlayan 6DoF ve HyperSense geniş bant motorlarını destekliyor.

Resmi bir basın açıklamasında, Pico Başkanı Henry Zhou, “Şimdiye kadarki en iyi VR gözlüğümüz olan Pico 4’ü duyurmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi ve ekledi “Pico’da, sürükleyici ve etkileşimli VR deneyimleri ve Pico 4 sunmaktan gurur duyuyoruz. oyun, fitness ve video genelinde daha da çeşitli içerikler sunuyor.”

Yeni hepsi bir arada VR gözlüğünün lansmanının bir parçası olarak Leland Hedges, şirket için tüketicilerine büyük değer katacağını düşündükleri dört önemli maddeden bahsetti: Oyunlar, fitness, video ve sosyal.

 

Oyunlar

Harika bir VR gözlüğüne sahip olmak bir ayrıcalıktır, ancak içerik olmadan hiçbir şey ifade etmez. Pico 4 piyasaya sürüldüğünde,  The Walking Dead: Saints & Sinners, Peaky Blinders, Ultimechs, The King’s Ransom, Demeo, Real VR Fishing, Walkabout Mini Golf ve daha fazla VR oyunları oynayabilecek. Şirket, aralarından seçim yapabileceğiniz “dünya standartlarında bir içerik kütüphanesine” sahip olacak ve her hafta 2-3 yeni oyun yayınlamayı planlıyorlar.

pico 4 vr gözlüğü

Fitness

VR fitnes, kilo verme yolculuğunun bir parçası olarak VR kullanan binlerce insanın en çok kullandığı uygulama kategorisinden birisi. Pico Fitness Uygulaması, fitness hedeflerinize göre oynayabileceğiniz mükemmel VR oyununu bulmanıza yardımcı olacak. Satın alabileceğiniz aksesuarlardan biri de geliştiricilerin vücudunuzun farklı bölgelerinde kullanılmak üzere programlayabilecekleri Pico tracker olacak.

Pico ayrıca antrenman ilerlemenizi, geçmiş VR oyun verilerini ve enerji çıktısını takip etmenize yardımcı olacak bir fitness programına sahip olacak. Ayrıca Les Mills Body Combat ve Creed: Rise to Glory gibi popüler fitness uygulamalarını da deneyimleyebileceksiniz.

pico 4 vr gözlüğü

Video

Pico, TikTok’u destekleyen özel bir video uygulamasına sahip olacak. Pico 4 gözlüğünüzle hesabınıza giriş yapın ve sanal gerçeklikte gezinmeye başlayın. Tabii ki, keşfedilecek başka çeşitli video içerikleri olacak. Pico 4, kütüphanelerinde 600’den fazla video sunacak ve canlı etkinlikleri  yayınlamak için Wave müzik sitesi ile ortaklıkları var.

Pico ayrıca içeriğini VR’da sunmak için Discovery ile yeni bir ortaklık başlatıyor ve şirket önümüzdeki aylarda özel 360 spor içeriği eklemek istiyor.

Sosyal

Görünüşe göre her platformun kendi metaverse platformu var ve Pico bir istisna değil. Sonuçta, VR’nin en büyük avantajlarından biri, teknolojinin Rec Room, Decentraland, Horizon Worlds, VR Chat, AltspaceVR ve Neos gibi uygulamalar aracılığıyla dünyanın her yerinden insanları nasıl bir araya getirebileceğidir . Pico Worlds , önümüzdeki yıl yakında bu listeye katılacak.

pico 4 vr gözlüğü

Pico şu anda belirli kullanıcılarla kapalı bir beta gerçekleştiriyor. Şirket, VR’da arkadaşınızın ne gördüğünü görmenizi sağlayan, 80 özelleştirme noktası ve gözlük içi video görüşmeleriyle avatarları test ediyor.

Pico 4’ün yanı sıra Pico, yeni VR gözlüğüyle uyumlu geniş bir aksesuar yelpazesi de piyasaya sürecek. Buna alt vücut hareketlerini izlemek için tasarlanmış Pico Fitness bandı ve kolay taşıma için kullanılabilecek çeşitli şık taşıma çantaları dahil. Bu aksesuarlar 2023’te satışa sunulacak.

Pico 4, Neo3 Link Beta Programı aracılığıyla Avrupa’da 379 £’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Bu cihazı Bestware, VR Expert, System Active ve Elkjop gibi çeşitli online satıcılar aracılığıyla ön sipariş verebilir. Ön siparişler ayrıca Ekim ayında Amazon, Mediamarkt, The Very Group ve Coolblue aracılığıyla halka sunulacak.

Pico 4, 18 Ekim’de 13 Avrupa ülkesinde ve bu yıl içinde Kore, Japonya ve Malezya’da satışa sunulacak. Şirketin Neo3 Link Beta Programının üyeleri, 23 Eylül’den itibaren cihazı ön sipariş verebilecek.

Pico 4’ün ABD’de ne zaman satışa çıkacağına dair bir haber yok. Daha fazla bilgi için Pico web sitesine bakabilirsiniz.

Yorum yazın

TeknoVR