VR Spor Oyunu Ultimechs Oynanış Tanıtım Videosu Yayınlandı

'Ultimechs' Füze Ateşleyen Robotlarla 'Roket Ligi'ne benziyor, oynanış fragmanı burada

Bilal TEMIZ
2 dakika, Okuma Süresi

Resolution Games, geliştirdiği VR Spor Oyunu Ultimechs oynanış tanıtım videosu yayınladı. 2021’in sonlarında tanıttığı, ancak yayınladığı sinematik fragmanla tam olarak ne tür bir oyunla karşılaşacağımız net değildi. Stüdyo, ışınlanma, füze ateşleme mekanizmaları ile karıştırılmış Rocket League’den ilham alan bazı aksiyonları gösteren ilk oyun fragmanını yayınladı.

Stüdyo bir basın açıklamasında Ultimechs’in  “kesin vuruşlara ve kusursuz tepki sürelerine” dayandığı söylenen 2v2 çok oyunculu maçlar sunmayı vaat ettiğini söyledi.

Resolution Games, VR Spor Oyunu Ultimechs Açıklamasında:

“Ultimechs, oyunculara hız ve güç için tasarlanmış son teknoloji makinelerin kontrolünü veriyor. Bir takım arkadaşıyla birlikte oynayan her yarışmacı, arenada sekerken devasa bir süper topun peşinde makinelerini kullanacak. Topun tepesinde kalmak ve rakiplerin bir adım önünde olmak için hızlı hareket eden oyuncular, roketle çalışan bir yumruğun hedeflenmesi, vurulması ve süper topa yönlendirilerek kaleye çarpmasıyla zafer elde edebilirler. Zirveye çıkmak için gereken hassasiyet, kusursuz tepki süreleri ve yıldırım hızında hesaplamalar, oyuncuları çok heyecanlandıracağından eminiz.”

Resolution Games CEO’su Tommy Palm, bunu güdümlü bir füze kullanmaya ve “havadayken bir hedefi tam doğru açıyla vurmaya çalışırken yön değiştirmeye” benzetiyor.

2v2 oynanışa odaklanmış olsa da Ultimechs 1v1 modunu da içerdiği söyleniyor. VR Oyunun bu yıl “büyük VR platformlarına” gelmesi planlanıyor, bu yüzden hala öğrenilmesi gereken bir çok detay var.

En azından şimdilik stüdyo, Steam istek listesi için uygun olduğunu söylüyor, bu yüzden PC VR gözlüğü sahiplerinde oyunda olacak. Oyunun önceki fragmanı da Quest 2’yi takan bir kullanıcıyı gösterdi, bu yüzden muhtemelen Quest 2 içinde yayınlanacak.

ultimechs gameplay screensh 747x420 1

Blaston, Demeo, Acron: Attack of the Squirrels  ve  Cook-Out: A Sandwich Tale  gibi oyunlarla son zamanlarda çok oyunculu VR türüne girdi. Öncü bir VR stüdyosu olarak, çok oyunculu oyunlara bu geçiş, endüstrinin şu anda bulunduğu yerde sağlam bir barometre sağlıyor.

VR Spor Oyunu Ultimechs Oynanış Tanıtım Videosu

 

You may also like

TeknoVR