Demeo VR İncelemesi, VR Masa Üstü Oyunu

Demeo, denge, zorluk ve grafik konusunda hedefi vuran çok sağlam bir masa oyunudur, ancak daha gerçekçi bir masa üstü oyun deneyimi sunma arayışında olan oyuncuları kazanmak için VR mekaniğinden yararlanmaya yeterince odaklanmıyor.

4 dakika, Okuma Süresi

VR masaüstü oyunu Demeo VR incelemesi, üç oyuncu ile birlikte küçük boyutlu düşmanlara karşı ortak bir savaşa sokan VR masa üstü oyunu. Aksiyon RPG türü Monster Manual-esque modülleri, çok derinlemesine bir D&D  tarzı oyun deneyimi sunuyor, ancak daha çok rastgele zindanlarda geçen daha sıradan bir sıra tabanlı strateji oyununa benzer.

Demeo VR İncelemesi

Oynanış

Demeo, üç arkadaşınızla veya yabancı oyuncular ile oynayabilmeniz için çevrimiçi bir mod sistemine sahip, kendi stratejinizi geliştirebilmeniz için tek oyunculu çarpışma moduda bulunmakta. Oyunun amacı dört kahramandan birini seçmek, üç zindanı geçmek ve son Boss’u birlikte yenmektir.

Her tur için sadece iki eylem noktanız bulunmakta, bu yüzden hareket etmek veya savaşmak, iyileşmek veya saklanmak için bir yetenek kartı kullanmak arasında akıllıca seçim yapmanız gerekir.

Demeo yalnızca ‘The Black Sarcophagus’ adlı tek bir oyun modülüyle birlikte geliyor, ancak roguelite strateji oyunu olarak zindan yapılandırması, yetenek kartları ve haritadaki giriş ve çıkış konumlarının rastgele bir dağılımını sunuyor.

Her şeyden önce, Demeo doğru hamleler yapmanız gereken yetkin bir masa oyunudur. Sadece bir tane zor mod sunmasına rağmen, genel olarak iyi görsel efektler, iyi dengelenmiş savaş mekaniği ile etkileyicidir ve VR oyuncularını bir gece güvenli ve eğlenceli bir eğlence için sanal bir alanda bir araya getirme yeteneğinden bahsetmiyorum bile.

Biri de küçümsenmeyecek gerekir. Ayrıca yetenek kartlarının ve zindan düzeninin rastgele düzenlenmesi sayesinde saatlerce oynanabilirlik sunar ve herkesin alıp oynayabileceği kadar derinliğe sahip bir oyundur.

İyi bir grup iletişimi gerek oyunda, tüm kahraman yeteneklerini anlama ve etrafta sürünen düşmanların çeşitliliğini tanıma konusunda mükemmel bir adım atmadan önce, ‘Kara Lahit’e defalarca vuracaksınız, saldırmak stratejsi ve ilk önce kime saldıracağınızı kavramanız zaman alabilir.

Bölümün sonunda son Boss’u yenmek için ayrıca bolca şansa ihtiyacınız olduğu gibi, yeniden başlatmalar için sabra ihtiyacınız olacak. Hangi kartları kaydedip doğru zamanda kullanacağınıza dair öngörüye ihtiyacınız olacak.

demeo vr incelemesi scaled

Bir masa oyunu olarak Demeo’yu sevdik. Sadece birkaç küçük dokunuşla, hafta sonları arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz diğer tüm masa oyunlarından geri kalmayacak çok iyi uygulanmış bir oyun. Yalnız sanal gerçeklik için yenilikçi bir oyun değil. VR Oyunu olarak, geleneksel bilgisayar veya konsol oyunlarına benzer oyunlardan ayıracak daha fazla VR’ye özgü mekanik görmek isterdik.

Dalış Hissi

Demeo’yu bir masa oyunu olarak amacını sevdik, sadece VR’da olmasının ve pc ve konsolda olmasından belirgin bir ayrımının olmasını bekledik. Sonuç olarak, bir noktada PC’de de oynanabilecek bir oyun gibi duruyor, neden bu şekilde tasarlandığına dair en büyük ipucu olabilir.

demeo vr incelemesi 1 scaled

80’lere uygun bir his uyandıran tasarımı ile nostalji kokuyor desek hiç yanlış olmaz, PC oyunlarından farkı yok desekte. Aksiyona yeterince yaklaşırsanız, karakter modelleri ve animasyonları izlemek gerçekten eğlenceli geldi. Kesinlikle bir Star Wars tarzı HoloChess havası uyandırıyor.

Tabii ki, oyuna girince düşmanları ve kahramanları incelemeye bu kadar yaklaşmak anlamsız. Oyuna girdikten sonra, dünyayı 45 derecelik bir açıyla görme yeteneğini değiştirirken muhtemelen bu harika animasyonların ve karakterlerin çoğunu görmezden geleceksiniz, sürekli aşağı bakmaktan boynunuzu zorlamazsınız be şiddetli bir boyun ağrısı çekebilirsiniz.

demeo vr incelemesi 2 scaled

Konfor

Boyun rahatsızlığı konusunda yukarda değindiğimiz noktaya dikkat etmelisiniz. İnsan boynu, dengesiz yükleri çok uzun süre taşıyamaz. Özellikle bir saatten daha uzun oynayacaksanız veya oynayacağınız zamanlarda, masayı nir miktar yatay çevirerek önden kuş bakışı görünümü ile oynamanızı tavsiye ederiz. Bu tavsiyemiz, Quest 2‘nin Elite Kayışı kullanarak gözlüğün ağırlığını dengeleyen kullanıcılar için bile geçerli.

Oturup masanın doğal görünümüyle oynayabilirsiniz, ancak daha iyi açılar elde etmek için muhtemelen biraz hareket etmek isteyeceksiniz. Bunu  tek bir hareket kontrol cihazını kullanarak yapabilirsiniz. Dünyayı iki elinizle ‘açarak’ yeniden boyutlandırabilirsiniz.

Demeo, denge, zorluk ve grafik konusunda hedefi vuran çok sağlam bir masa oyunudur, ancak daha gerçekçi bir masa üstü oyun deneyimi sunma arayışında olan oyuncuları kazanmak için VR mekaniğinden yararlanmaya yeterince odaklanmıyor.

Yorum yazın

TeknoVR