Pico Neo 3 Link VR Gözlük, Avrupa’da Quest 2’ye Rakip Olabilir

Pico Interactive'in tüketiciye hazır, Pico Neo 3 Link bağımsız VR gözlük Meta Quest 2 için ciddi bir tehdit oluşturabilir

5 dakika, Okuma Süresi

Pico Neo 3 Link VR gözlük iddialı geliyor. Dün Fransa’da düzenlenen 2022 Laval Virtual etkinliğinde, Çin Pekin merkezli VR donanım üreticisi olan Pico Interactive, en yeni VR cihazı Pico Neo 3 Link’ yakın gelecekte Avrupa’da tüketiciler tarafından satın alınabileceğini duyurdu. . Pico Neo 3’e benzer şekilde Neo 3 Link, bağımsız bir VR gözlüğü.

Bununla birlikte, SteamVR aracılığıyla PC VR içeriğine erişmek için yerleşik WiFi 6 akışı veya standart bir DisplayPort kablosu aracılığıyla cihazı bir PC ile eşleştirebilirsiniz. Bilgisayarı olmayanlar için Pico Store, doğrudan gözlükten erişilebilen çeşitli bağımsız içerikler sunacak. Pico’ya göre mağazada halihazırda SUPERHOT VR, Walkabout Mini Golf, Demeo ve After the Fall gibi popüler oyunlar da dahil olmak üzere 200’den fazla oyun ve uygulama bulunuyor.

Pico Neo 3 Link Fiyatı Belli Oldu

Pico Interactive, öncelikle Çin dışındaki kurumsal kullanıcıları hedefliyor, ancak şirket, hem bağımsız hem de PC’ye bağlı özelliklere sahip yeni Neo 3 varyantı Pico Neo 3 Link’i resmi olarak piyasaya sürdüğü için şimdi Avrupa tüketici pazarına önemli bir adım attı.

 

The #Neo3Link is here! We have entered the European #VR consumer headset market and we are happy to announce the sales start of our 2-in-1 (All-In-One and #PCVR) device. The beta community can provide feedback and actively influence development https://t.co/Qmy9R2NkOh pic.twitter.com/HjEtQqQi75

— PicoXR Europe (@PicoXR_Europe) May 24, 2022

Pico Neo 3 Link fiyatı Avrupa’da 450 €’, ancak Neo 3 Link sipariş sayfası, cihazın ABD’ye ve Avrupa dışındaki diğer ülkelere 415 $ fiyatla gönderilmek üzere ön sipariş edilebileceğini de gösteriyor. 

 

Orijinal makale aşağıdadır:

pic neo 3 link

Pico Neo 3 Link, şüphesiz şu anda piyasadaki en popüler bağımsız VR cihazı olan Meta Quest 2’ye benzer bir deneyim sunacak. 2019’da Meta (eski adıyla Facebook), Quest kullanıcılarının PC VR içeriğine erişmek için VR gözlüklerini bir USB-C kablosu aracılığıyla VR’a hazır bir PC’ye bağlamalarına olanak tanıyan resmi Oculus Link beta’yı başlattı . Geçen yıl şirket, Air Link ile bir adım daha ileri giderek, kullanıcıların PC VR içeriğini Quest gözlüklerine kablosuz olarak aktarmasına izin verdi.

O zamandan beri, rakip VR üreticileri dikkatlerini modern VR gözlüklerine ve karma gerçeklik cihazlarına odaklamaya devam ederken, Meta Quest 2 kendisini büyük ölçüde rakipsiz gördü. Asya pazarını geçerek Avrupa’ya uzanan Pico Interactive, bağımsız VR alanında Meta ile rekabet etmek için eşsiz bir fırsata sahip.

Pico Neo 3 Link VR Gözlük

pico neo 3 link vr gözlük

Şirket resmi bir basın açıklamasında , “Asya’da Pico, Çin’deki tüketici VR gözlüklerinin lider sağlayıcısı ve beta programını Japonya ve Kore gibi yeni pazarlara getirecek” dedi. “Pico, yeni Link gözlüğü ile VR hayranlarını ve oyuncuları hedef alacak; kullanıcılar, geri bildirimlerle gelecekteki ürün geliştirmeyi bilgilendirdiği benzersiz bir beta programına katılacak.”

Pico Neo 3 Link, önümüzdeki Mayıs ayında Fransa, Almanya, İspanya ve Hollanda’da “sınırlı miktarlarda” 450 Euro’ya, ardından Haziran ayında İngiltere (399 £) ve İtalya’da satışa sunulacak. Ön siparişler 15 Nisan’da başlayacak. Teknik özellikler hakkında daha fazla bilgi için burayı ziyaret edin .

Pico Neo 3 Link Özellikleri

  • Ekran : 3.664 x 1.920’de (773 PPI) 5.5 inç SFR TFT, 90 Hz’ye kadar yenileme hızı
  • Yonga seti : Qualcomm Snapdragon XR2
  • Bellek : 6GB RAM
  • Depolama : 256GB
  • Bağlantı : Wi-Fi 6, DisplayPort (DP Link kablosu dahildir)
  • Sensörler : 4 oda ölçekli 6DOF sensör
  • Kontrolörler : optik olarak izlenen standart ‘Dokunmatik’ düğme düzeni
  • Hijyen : Zehirlenme önleyici kaplamalı değiştirilebilir PU yüz pedi

Yorum yazın

TeknoVR