Oculus Android Uygulaması 1 Milyon Yüklemeyi Geçti

1 dakika, Okuma Süresi

Google Play Store’daki, Oculus Android Uygulaması toplam 1 milyon yüklemeyi aştı. Apple’ın App Store’u yükleme rakamlarını bildirmiyor.

Oculus uygulaması Oculus Go’yu ayarlamak için gerekli. Uygulamaları yönetmek ve ayarları yapmak için kullanılır. Kasım ayında Facebook, Rift oyunlarının uzaktan kurulmasına izin vermek için uygulamayı genişletti.

Oculus Android Uygulaması

oculusriftapp

android vr uygulama

Bu uygulama, Samsung Gear VR’yi içermez; bununla birlikte, Google’ın yerine Samsung’un uygulama platformu üzerinden dağıtılan ayrı (ancak benzer) bir uygulamadır.

Rift desteğinin eklenmesinden önce, uygulama Oculus Go satışlarını tahmin etmek için kullanılabilir. Oculus Go kullanıcılarının kabaca yarısının Android kullandığını varsayalım (iOS yerine) sonra kurulum sayısının iki katına çıkması Go satışları hakkında kabaca bir tahminde bulundurabilir.

[related-post id=”9502″]

Bu açıkça şu anda daha az güvenilir bir tahmin olacak, ancak yine de bize Oculus Rift ve Go platformlarının birlikte 1 milyon kullanıcıyı aştığını gösteriyor.

Oculus Connect 5’te CTO John Carmack, Go kulaklığı konusunda “çok iyimser” olduğunu açıkladı, yalnız görülen o ki satışlar beklentilerini bile aştı. 1 milyon uygulama kurulumunun aşılması, bu momentumun yavaşlamadığını gösterebilir.

Yorum yazın

TeknoVR