Oculus Rift ve Oculus Go Arasındaki Fark Nedir? Oculus Quest nedir?

Facebook’un setleri, giderek artıyor. Oculus Rift ve Oculus Go arasındaki fark nedir? Oculus Quest nedir? Hangisini satın almalısın? Şu anki Oculus dizilişinin özetini gözden geçirin.

Rift, PC’niz tarafından çalıştırılan, oda ölçekli VR gözlüğüdür. Oculus dizilişinin amiral gemisi ürünü. Fiyatı 349 $ ‘ ve ellerinizi VR’de temsil eden Touch kontrolörleri ile birlikte alırsınız.

Rift, çalıştırmak için iyi bir bilgisayara (Oyuncu bilgiasyarı) sahip olmanız gerekiyor ve çoğu dizüstü bilgisayarda donanımları düşük olduğu için çalışmaz. Konumsal izleme için odanızda boş alan oluşturmanız ve ayarlanması gereken iki USB sensörüyle birlikte gelir.

Rift, çoğunlukla oyun oynamak için kullanılır, ancak ve 3D için de faydalıdır. PC grafik kartlarının aşırı gücü sayesinde, Rift deneyimlerinin kapsamı ve grafik gerçekliği Go veya Quest’inkinden çok daha fazladır.

oculus[related-post id=”10228″]

Hakkında

Go, 199 dolara satılan temelde 3DoF özelliğine sahip bağımsız (hepsi bir arada) bir tür

 

3DoF, pozisyonel değil, sadece rotasyon takibinin olduğu anlamına gelir. Başınızı döndürebilirsiniz, ancak herhangi bir gerçek pozisyon hareketi karşılığını vermeyecektir. Benzer şekilde, denetleyici (yalnızca bir tane var) temel olarak yalnızca bir dönme lazer işaretçisidir. Bu nedenle, yalnızca sabit otururken uygun şekilde kullanılabilir.

Bağımsız, bilgisayar donanımının ve depolamanın, gözlük setinin içine yerleştirildiği anlamına gelir. Go, temel USB dosya transferleri dışında, bilgisayarınıza bağlanmıyor.

Go, 360° video gibi medya tüketimi veya sanal bir ekranda Netflix’i izlemek ve AltSpaceVR gibi sosyal V R için tasarlanmıştır. Platform için bazı gündelik oyunlar var, faka sadece bir kaç içeriği zengin olan büyük oyun bulunmakta.

[related-post id=”9616″]

(Oculus Quest incelemesi ve Özellikleri)

nedir?

Quest, 2019 baharında satışa sunulması beklenen 6DoF bağımsız bir seti ve 399 $ karşılığında Spring’de piyasaya sürüldü.

Go gibi, bir PC’ye bağlı değil – bağımsız. Ancak Go’dan farklı olarak, tam ölçekli 6DoF konum izleme ve Rift’in 2 harika dokunmatik denetleyicilerine sahip. Bunu Rift ve Go arasında bir gözlük olarak düşünün.

setinde dahili izleme yapan 4 adet kamera bulunuyor, bu nedenle ayarlanacak sensör veya kablolar olmayacak.

Quest oyun konsolu olarak pazarlanıyor ve oyun gözlüğü lansmanının odak noktası gibi görünüyor.

ve arasındaki fark nedir? nedir?

ve , yüksek kaliteli bir bilgisayara sahip olmayanlar için her şey dahil olarak kullanılmakta. Eğer iyi bir bilgisayara sahipseniz Rift kesinlikle daha doğru bir seçim olacak.

 Sistem Gereksinimleri

  • Ekran kartı: Nvidia GTX 970 veya AMD R9 290.
  • Dizüstü bilgisayarlar için: GTX 980.
  • İşlemci: Intel i5-4590 veya eşit güçte bir AMD işlemci.
  • RAM: Minimum 8GB.
  • Girişler: HDMI 1.3 portu, 3x USB 3.0 portu ve 1x USB 2.0 portu.
  • İşletim sistemi: Windows 7 SP1 64 bit veya daha iyisi.

Quest’ten daha geniş bir yelpazede oyun oynayabileceksiniz ve bu oyunlardaki grafikler daha iyi olacak.

Yüksek donanımlı bir bilgisayara sahip değilseniz. Quest’i beklemeniz gerekiyor mu? gerekmiyor mu? asıl sormanız gereken soru. Konumsal takibi ve dokunmatik kontrolörleri sayesinde, , Go’dan daha etkileyici deneyim sunma şansı verecek. Tahmini olarak 399 dolara satışa çıkacak olan fiyatı ile. Go’nun iki katı fiyatı ile, özellikleri ile ve aynı zamanda oyun oynamayı seven bir oyuncu iseniz, size çok büyük avantajlar sunacağını düşünmüyoruz.

VR’yi yalnızca düşük bir fiyatla denemek veya etkileşimli olmayan içeriği izlemek istiyorsanız, sizin için mükemmel bir seçim. Ancak, tam etkileşim veya oyunla ilgileniyorsanız, Quest’i bekleyin.

Benzer İçerikler

Yeni VR Korku Oyunu Arıyorsanız, A Wake Inn Tam Size Göre

Sibel UNAL

Canon Yeni Video ile Kurumsal AR / VR Gözlüğü MREAL S1 Sergiledi

Mina

XRSpace Manova, 2021’den Önce Avrupa’da Kullanıma Başlayacak

Mina

HP Reverb G2 İncelemesi – Yüksek Çözünürlük

Mina

Oculus Quest 2 kurulumu ve ayarları

Beren BULUT

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bilal TEMIZ
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
1 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments