VR Sosyal Oyun Platformu Rec Room 100 Milyon $ Yatırım Topladı

2 dakika, Okuma Süresi

VR sosyal oyun platformu Rec Room daha da büyüyor. Geçtimiz bir yıl içinde salgın hastalık nedeni ile insanlar bir araya gelemedi, bu boşluğu doldurmak için tasarlanan çevrimiçi sosyal uygulamalar, Rec Room ile birlikte daha da büyüdü. VR Sosyal oyun platformu, yeni bir finansman turunun başarısını duyurdu ve 100 milyon ABD doları toplarken, 1,25 milyar ABD doları değerleme aldı.

VR Sosyal Oyun Platformu Rec Room Aldığı Yatırım İle Daha da Büyüyor

vr sosyal oyun platformu rec room

İlk olarak 2016’da PC VR için özel bir sanal gerçeklik (VR) uygulaması olarak piyasaya sürülen Rec Room, Oculus Quest gibi kulaklıklar için desteği genişletti ve iOS, PlayStation 4, Xbox One ve nihayetinde bu yılın sonunda Android ile VR dışı platformlar ile çeşitlend. Bu, Rec Room’un kullanıcılarının geldiği yerde büyük bir değişim görmesine neden oldu. Şuan 15 milyon kullanıcısı var. VR, platformun kullanıcı tabanının yaklaşık % 25’ini oluşturuyor.

“Son 12 ay içinde güçlü bir büyüme yaşadı,” Rec Odası CEO’su Nick Fajt anlattı GamesBeat . ” Rec Room’un oyunları ve sosyal medyayı birleştiren kalıcı bir büyük işletme haline gelebileceğini düşünüyoruz . Bunun kültürü gerçekten etkileyen şeylerden biri olabileceğini düşünüyoruz. Dünyanın en büyük oyunlarından biri olabileceğini düşünüyoruz. Ve bu yüzden bu geleceğe yatırım yapmak istiyoruz. “

rec room

Bu nedenle, Index Ventures ve Sequoia Capital liderliğindeki Madrona Venture Group’un da katkıda bulunduğu finansman turu bu kadar başarılı oldu. Bu, Rec Room için bugüne kadarki toplam fonunun 149 milyon dolara ulaştı.

Fajt, XR endüstrisi ve Rec Room’un buradaki yeri konusunda hala olumlu : “AR ve VR’da ilerledikçe ilginç bir meydan okuma gibi görünüyor ve umarım Rec Room , bunun neye benzediğini tanımlamada büyük bir rol oynayabilir. Bazı ilginç VR gözlükler geliyor ve Oculus Quest 2 ile hoş ve büyük bir izleyici kitlesi gördük. “

 

Yorum yazın

TeknoVR