SideQuest Yaması ile Oculus Quest 2 90Hz Yenileme Hızına Ulaşabilir

2 dakika, Okuma Süresi

SideQuest VR uygulaması sayesinde Oculus Quest 2, 13 Ekim’de piyasaya sürüldüğünde PC’den yüksek kaliteli Wi-Fi akışını destekleyebilir ve bu, Facebook müdahalesi olmadan mümkün. Oculus Quest 2 başlığında 90 Hz’de kablosuz PC VR akışını sağlayan, bağımsız geliştirici Guy Godin tarafından oluşturulan bir SideQuest yamasıyla mümkün.

SideQuest Yaması ile Oculus Quest 2 90Hz Yenileme Hızına Ulaşabilir

sidequest interface update
SideQuest Arayüz

Kısa süre önce piyasaya sürülen Oculus Quest 2 başlığının iyileştirilmiş bir ekranı var ve daha yüksek bir yenileme hızını destekliyor. Orijinal Quest 72Hz yenileme hızına sahipken, yeni Quest PC-VR endüstri standardı 90Hz olan bir yenileme hızına sahip.

Böylesine yüksek bir yenileme hızıyla, VR deneyimleri daha akıcı ve daha sürükleyici hale gelir ve daha yüksek bir gerçekçilik seviyesi ile hareket hastalığı olan mide bulantısı baş dönmesini de azaltır.

Facebook, Oculus Quest 2’de 90 Hz’lik daha yüksek yenileme hızının aşamalı olarak kullanıma sunulacağını. Daha yüksek kare hızının yalnızca kullanıcıların VR ayarlarında etkinleştirmesi gereken deneysel bir işlev olarak kullanılabileceğini duyurdu.

90Hz kare hızı, yalnızca Quest 2 işletim yazılımı, yani menüler ve tarayıcı için de geçerli olacak. Facebook Connect sırasında şirket, 90 Hz yenileme hızının yalnızca Oculus Quest 2 başlığının standart bir özelliği olarak yılın ilerleyen dönemlerinde kullanılabileceğini belirtti.

Oculus Link Yerel PC VR Kadar İyi Olabilir mi?

Facebook, mevcut 72Hz yenileme hızının şimdilik standart kalacağını duyurdu. Ancak, Oculus Quest 2’nin piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra. Geliştiriciler sanal gerçeklik uygulamalarını yeni daha yüksek yenileme hızları için optimize etme ve bunları 90Hz sürümüne güncelleme fırsatı elde edecekler. Çok sayıda sanal gerçeklik uygulaması, yeni yüksek çözünürlük ve daha pürüzsüz bir ekrandan yararlanabilecek.

Daha yüksek yenileme hızı desteği de Oculus Link aracılığıyla planlanmaktadır. Kablolu PC bağlantısı bu sonbaharda beta aşamasından çıkacak gibi görünüyor ve PC VR içeriğini tam çözünürlükte ve Oculus Quest 2 yenileme hızında görüntüleme biran önce başlamalı.

Yorum yazın

TeknoVR