Sanal Gerçeklikte Canlı Dans Savaşları Dünyadaki İnsanları Birbirine Bağlıyor

1 dakika, Okuma Süresi

Sanal gerçeklik teknolojisini yakından takip etmiyorsanız, bazı çılgınca fütüristik şeylerin halihazırda gerçekleştiği konusunda hiçbir fikriniz olmaz. Örnek: VRChat, sanal gerçeklikte canlı dans savaşları yapmak için hareket izleyicilere bağlanan büyüyen bir insan topluluğuna ev sahipliği yapıyor.

Sanal Gerçeklik canlı dans savaşları ile dünyanın farklı noktalarındaki insanlar bir araya gelerek hünerlerini gerçek zamanlı olarak sergileyebiliyorlar.

Gelecekte insanlar VR gözlük takarken, anime avatarlarına adım atarak, sanal gerçeklikte birbirleriyle breakdans yaparken yaşadığımızı inkar etmek mümkün değil.

Bu videoda izlediğiniz, dünyanın her yerinden birbirine bağlı gerçek insanlardır ve bu dans hareketlerini gerçek zamanlı olarak gerçekleştirirler. Bunun gibi sanak gerçeklik dans savaşları, hem tam vücut hareket takibini hem de avatarlara hareketleri benimseyen bir sosyal VR uygulaması olan VRChat’te.

Güney Koreli video içerik üreten VRChat dansçısı Makoto , sanal gerçeklikte tüm vücut dans hareketlerini gerçekleştirmek  için kablosuz trackerlar ile HTC Vive kullanıyor, bileklerinde İndeks denetleyicileri ve belinde ve ayaklarında Vive tracker izleyiciler kullanıyor.

Organizatörlerin sanal buluşmaları, akıl hocalığı ve rekabeti koordine etmesiyle, dünyanın dört bir yanından neredeyse başka türlü tanışamayacak olan insanları bir araya getirerek, topluluklar bu faaliyetler etrafında oluşmaya başlıyor.

Yorum yazın

TeknoVR