Apple sanal gerçeklik

Apple sanal gerçeklik ürünleriyle fark yaratmak istiyor

Teknoloji devi ve 2 trilyon dolar piyasa değeriyle dünyanın ene değerli şirketi olan , fanatiklerine yüksek ücretlerle beyaz beyaz parlayan ürünler satmaktan yeterince para kazanamadığını düşünüyor olmalı ki, konusunda da ciddi adımlar atıyor.

Birkaç yıl önce, telefonların pil performansını yazılımla yavaşlattığını ve insanları yeni pil veya yeni telefon almaya “mecbur bıraktığını” kabul eden konusunda da yarıştan geri kalmamak için yeni bir şirket satın aldı.

Space isimli şirket, teknolojileriyle tanınıyor. Şirket ayrıca pandemi sonrasında, Zoom uygulamasında sanal toplantılara sanal avatarlar yerleştiren uygulamasıyla da dikkat çekmişti.

Şirketin ayrıca bazı Hollywood şirketleriyle, oyunları geliştirdiği de biliniyor. ’ın şimdi bu şirketi satın alarak, hem Zoom benzeri dijital konferans uygulamalarında kullanıcıları için eğlenceli alternatifler üretmesi bekleniyor. Hem de oyunlarıyla cihazlarını daha cazip kılmak istediği düşünülüyor. Zira Space hali hazırda para kazanan ve tanınan bir şirket. ’ın, şirketin teknolojilerini alıp markayı çöpe atması beklenmiyor.

Dolayısıyla yakında FaceTime gibi uygulamalarıdna sanal avatarlar görmeye başlamak sürpriz olmayacak. Ancak aynı zamanda Space teknolojilerini kullanan oyunlarının da piyasaya çıktığını görebileceğiz.

Peki sizce platformları nihayet yoğun ilgi gördüğü bir döneme girebilir mi? 2013 sonrasında sanal gerçekliğin dünyada çok keskin değişimler yapacağı söylense de işler beklendiği gibi gitmedi. teknolojileri, pahalı ve çok zor kullanılan, gereksiz bir masraf gibi algılanarak, yeterince yaygınlaşamadı. İnsanların, dijital dünyaya bağlanırken, etrafındaki gerçeklerden bağlantısını kesmesi de pratik olarak talep görmedi.

Benzer İçerikler

Hand Tracking (El izleme) nedir?

Bilal TEMIZ

Apple, Yeni Telefonlarına Anında AR ve Derinlik Haritalama için LiDAR Tarayıcıyı Ekledi

Sinem ALADAG

Oculus Quest 2 Satışta, Fiyatı ve Özellikleri

Beren BULUT

VR Teknolojisinin Geleceği (Sanal Gerçeklik / Artırılmış Gerçeklik)

Mina

Sanal Gerçeklik Gözlüğü Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bilal TEMIZ

Asgard’s Wrath Kamera Arkası ve Hareket Animasyonları

Mina
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x