Nreal AR Gözlükleri PS5, Xbox, Steam Deck’i Destekliyor

Nreal, Nreal Air AR donanımı için üç büyük güncelleme duyurdu.

2 dakika, Okuma Süresi

Nreal AR Gözlükleri yeni yazılım güncellemesi ile birlikte PS5, Xbox, Steam Deck’i destekliyor. Artırılmış gerçeklik (AR) gözlüklerinin lider üretici olan Nreal, şık görünümlü Nreal Air gözlüklerinin artık Xbox Series X/S, PS5 ve Steam Deck gibi oyun konsollarını desteklediğini duyurdu. Nreal ayrıca Mac için Nebula uygulamasının beta sürümlerini ve TV uygulaması aracılığıyla YouTube AR deneyimlerini yayınladı.

Geçtiğimiz Eylül ayında Nreal, Nreal Air gözlüklerini ABD’de Amazon aracılığıyla piyasaya sürdü ve hızla oyun topluluğunun dikkatini çekti. Piyasaya sürüldüğü sırada AR gözlükleri, Nreal Adapter kullanan yalnızca Nintendo Switch ve Steam Deck ile uyumluydu.

Şirketin kurucu ortağı Peng Jin’e göre, Nreal Air’in birden fazla oyun platformunu destekleme yeteneği, topluluğa hizmet etme stratejisinin önemli bir bileşenidir. En son üretici yazılımı güncellemesiyle, artık ayna modu aracılığıyla devasa 130” taşınabilir HD ekranda oyun oynamanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Android kullanıcıları, Nreal Air’in 3-DoF izleme yetenekleri ile ortamınıza mekansal olarak kolayca sabitlenebilen 201” sanal ekranda oyun oynayabilecekler. Bağlandıktan sonra AR modunda Xbox Cloud’a ve Wi-Fi akışını kullanarak SteamVR’a erişebilirsiniz.

nrealyoutubear 2

Peng Jin, şirketin hedefinin AR deneyimlerini kitlelere ulaştırmak olduğunu belirterek, “Bu çözümü Mac kullanıcılarına da sunmaktan heyecan duyuyoruz.” Bu son güncelleme, Mac sahiplerine nelerin mümkün olduğunun bir önizlemesini sunmaya odaklanmıştır.

Üstelik Nreal, Nreal Air gözlüklerine YouTube’un AR sürümünü getirdiklerini de duyurdu. Nreal’in Uzamsal Tarayıcısı ve YouTube tarafından sağlanan API’ler üzerine tasarlanan ve inşa edilen yeni AR deneyimi, kullanıcıların tüm favori YouTube videolarını yepyeni bir şekilde görüntülemelerine olanak tanıyan devasa bir tasarıma sahip.

“Bu beta, uzamsal eğlenceyi tanımlamak için küçük bir adım. Bu alanda hala keşfedilecek çok fazla fikrimiz var ve umarım insanlar bu ilk bakış deneyimini eğlenceli ve kullanımı kolay bulur” dedi Jin.

Nreal Air şimdi Amazon üzerinden 379$’a satılıyor. Nreal Adaptörünü ise 59 $ karşılığında alabilirsiniz.

 

Yorum yazın

TeknoVR