Steam on Nebula – Steam Oyunlarını Nreal’ın AR Gözlüklerine Getiriyor

Steam on Nebula bu ay beta olarak çıktığında, yakında "bazı" Steam oyunlarını AR'da oynayabileceksiniz.

2 dakika, Okuma Süresi

Çinli artırılmış gerçeklik (AR) şirketi olan Nreal, PC oyunlarını doğrudan AR gözlük serisine aktarmanıza izin verecek yeni bir beta sürümünü piyasaya sürüyor. Buna Nreal Light ve yakın zamanda piyasaya sürülen Nreal Air dahil.

Steam on Nebula beta, “bazı” Steam oyunlarını destekleyecek şekilde bu ay içinde başlayacak. Şuan için piyasaya sürüldüğünde tam olarak hangi oyunların uyumlu olacağı belli olmasa da şirket, Dirty Rally ve Halo serisinin tamamı için desteği doğruladı. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre kurulum süreci şu anda biraz zahmetli olacak.

Steam on Nebula

nebula demo

Uygulamayı yükledikten ve PC’nizi bağladıktan sonra, istediğiniz zaman, istediğiniz yerde büyük inc devasa bir HD ekranda belirli oyunları oynayabileceksiniz. Uygulama, Nreal’in 3D kullanıcı arayüzü Nebula tarafından destekleniyor. Nreal Light veya Nreal Air‘e sahip olanlar, Xbox Cloud Gaming aracılığıyla oyunları gözlüklerine zaten aktarabilir.

Nreal Light, geçtiğimiz Kasım ayında ABD’deki ilk çıkışını 599 dolar fiyatla yaptı. AR gözlüğünün çalışması ve AR sabitlemesinin yanı sıra el izleme özelliklerine sahip olması için bir USB Type-C kablosu aracılığıyla bir Android akıllı telefona bağlanması gerekiyor. Daha gelişmiş versiyonu olan Nreal Air geçen yıl Çin, Japonya ve Güney Kore’de piyasaya sürüldü ve öncelikli olarak bu AR gözlüğü akış ve oyun için tasarlandı.

Steam on Nebula betasına ek olarak Nreal, AR geliştiricileri için AR Jam adlı uluslararası bir yarışmaya ev sahipliği yapıyor. 27 Haziran’da başlayacak etkinlikte sanat ve oyunlardan fitness ve videoya kadar her biri kendi 10.000 dolarlık  büyük ödülü olan bir dizi kategori yer alacak.

Yorum yazın

TeknoVR