JVC, Firmalar için Geliştirdiği 120 Derece FOV XR Gözlüğü

JWC XR gözlüğü

JVC Kenwood, geçtiğimiz yılın sonlarında XR teknolojisini, geniş bir görüş alanı 120 derece (FOV) olan XR gözlüğü ve göz başına 2.5k çözünürlüğe sahip kurumsal kullanıcılar için yeni bir XR gözlük test ettiğini duyurmuştu. Şimdi şirket, cihazın Mart ayı sonundan itibaren kurumsal ortaklara gönderileceğini söylüyor.

yapılan basın açıklamasına göre, JVC bu yılın Mart ayı sonunda HMD-VS1W yi piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

JVC, 120 Derece FOV XR Gözlüğü

JVC nin prototipi, çift 5.5 inç LCD paneller aracılığıyla göz başına 2.560 × 1.440 piksele kadar görüntü veren 120 derecelik bir FOV elde etmek için tescilli bir ayna ekranı kullanıyor. SteamVR takip sensörlerini kullanan PC bağlantılı gözlük, Vive denetleyicileri veya Valve Index denetleyicileri gibi herhangi bir uyumlu harici denetleyiciyi kullanabilir.

JVC nin projektör ekibi tarafından 2018 yılından bu yana geliştirilmekte olan proje, ağırlıklı olarak simülatör pazarını hedefliyor ancak şirket, inşaat ve medikal alanlarda da kullanıldığını görüyor.

JVC nin ayna teknolojisinin, Nreal Light ve Oppo’nun kısa süre önce tanıt AR cihazı gibi AR kulaklıklarında kullanılan birdbath optics tipine benzediği görülüyor ve çok daha büyük bir ölçekte FOV ile.

Esasen, fikir, kullanıcıların aygıtların veya göstergelerin doğrudan bir görünümünü (geçiş değil) korumasına izin verirken, olması gereken yerde büyük formatlı sanal görüntüler yansıtılır; bu, bir uçuş veya sürüş simülatörü durumunda kokpitin dışında daga geniş bir görüş açısı sunacaktır.

jwc XR Gözlüğü

Japonca bir broşürde JVC, adsız XR gözlüğü prototipin “(geleneksel) lens tipi bir ekranda gördüğünüz ekran kapısı etkisi olmadan net görüntüler” ve sonuç olarak daha az renk sapması oluşturabileceğini söylüyor. Şirket ayrıca, kullanıcılara daha geniş bir fiziksel aşınma pozisyonu aralığı sağlayacak geniş bir göz kutusu içerdiğini söylüyor.

Açıkça görülüyor ki JVC nin XR gözlüğü, ortalama VR gözlüğünüzde (veya bu konuda AR gözlüklerinden) farklı bir canavar olması bekleniyor.

Teknik Özellikleri

Çözünürlük
Göz başına 2.560 × 1.440 piksel (toplam 5.120 × 1.440)
FOV
Yatay: 120 °, Dikey: 45 °
Kare hızı 60 veya 72Hz
Görüntü 5.5 inç LCD
Takip
SteamVR Takibi
Bağlantı
DisplayPort 2.0 (2), USB 2.0
Güç kaynağı DC 12V 2A
Boyutlar
278 × 137 × 130 mm
Ağırlık
530g (kayış ve kablo hariç)
0 0 votes
Reting

Benzer İçerikler

Ücretsiz Oculus Quest 2 Oyunları ve VR Uygulamaları 2021

Bilal TEMIZ

Sandbox VR Geri Dönüyor Las Vegas Lokasyonunun Açılışı 2021 Yazı

Sinem ALADAG

VR Shooter Oyunu, Vail VR Alfa Testi için Katılımcı Arıyor.

Beren BULUT

VR Sosyal Oyun Platformu Rec Room 100 Milyon $ Yatırım Topladı

Sibel UNAL

Pikmin Serisine Dayalı Bir Pikmin AR Oyunu Geliyor

Bilal TEMIZ

Hitman 3: Seven Deadly Sins Yeni DLC Sezonu 30 Mart’ta Başlıyor

Mina
Abone Ol
Bildir
guest
Reting
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More