Oppo, Oppo AR Glass 2021 Ar Gözlüğünü Tanıttı

2 dakika, Okuma Süresi

Oppo AR Glass 2021 Ar Gözlüğü. Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Oppo. İkinci, yıllık Inno Günü’nü Çin’in Shenzhen kentinde düzenleyerek konsept OPPO AR gözlük yeni bir versiyonunu sergiledi.

Oppo AR Glass 2021 olarak adlandırılan, şirketin en son artırılmış gerçeklik donanımı, yeni bir ‘bölünmüş’ tasarıma sahip, bu da onu geçen yılki Inno Day’de piyasaya çıkan önceki HoloLens tarzı modelden hem daha kompakt hem de daha hafif kılan bir özellik..

Yerleşik hesaplamadan bağlı bir tasarıma geçerek ve dalga kılavuz optiğini Nreal Light’ta görülen benzer bir ‘birdbath’ optik tasarımıyla değiştirerek. Öncekinden yaklaşık % 75 daha hafif” olduğu söyleniyor.

Oppo AR Glass 2021 Ar Gözlüğü

oppo ar glass 2021 ar gözlüğü

oppo ar glass 2021 ar gözlüğü

Nreal Light gibi, Oppo AR Glass’ın da bir Snapdragon 865 yonga seti içeren Oppo Find X2 Pro gibi etkileşimleri yönlendirmek için akıllı telefona bağlanması amaçlanıyor.

Şirketin Inno Day canlı yayınında sunulan kuş banyosu optiklerinin, geçen yılın modeline kıyasla görüntü kontrastını % 53, parlaklık homojenliğini % 98 ve derece başına pikselleri % 40 artırdığı söyleniyor.

Şirket bir görüş alanı tahmini eklemedi, ancak AR Glass 2021’i kullanmanın “sadece üç metre uzakta 90 inçlik bir TV izlemeye” benzediğini söylüyor.

Oppo AR Gözlük

oppo ar glass 2021 ar gözlüğü

oppo ar glass 2021 ar gözlüğü

AR Gözlük, stereo balık gözü kameralar, bir ToF sensörü ve bir RGB kamera içeriyor. Ayrıca akıllı telefon ve hareket tabanlı etkileşimleri desteklediği ve güncellenmiş gerçek zamanlı eşzamanlı yerelleştirme ve haritalama (SLAM) takibini içerdiği söyleniyor.

Geliştiricilerin – hatta bu konuda tüketicilerin – Oppo AR Gözlük donanımını ne zaman görecekleri hala belirsiz, ancak şirketin 2021 boyunca içerik tekliflerini daha da geliştirmek için oluşturduğu çeşitli programlar hazırladığı görülüyor.

Şirket, MOBA tarzı bir oyun, bir kule savunma oyunu, bir İngilizce öğrenme uygulaması, iQIYI’den bir video görüntüleme uygulaması ve çevrimiçi perakendeci JD’den bir ev mobilyası uygulaması içeren “erken aşama” içeriğinin bir kısmını zaten gösterdi.

Buna ek olarak, gelecek yıl bir Oppo AR gözlük geliştirici programı başlatılacak ve bu program AR içerik ortakları için bir işe alım desteği, bir geliştirici destek programı ve Çin’de geliştirici yarışmasını içerecek. İstemci tarafı SDK da önümüzdeki yıl bir noktada piyasaya sürülecek.

Yorum yazın

TeknoVR