NVIDIA, CloudXR VR çözümü ile mobil VR’da daha gerçekçi görüntüler olacak

2 dakika, Okuma Süresi

NVIDIA CloudXR VR çözümü ile fotoğraf gerçekliğinde Sanal Gerçekliği mobil VR gözlüklere getiriyor.

 

NVIDIA’nın CloudXR VR çözümü, RTX grafiklerini Amazon’un AWS bulut altyapısına sahip bağımsız sanal gerçeklik gözlüklerinin kullanımına sunuyor. NVIDIA bu hafta, Amazon AWS ve NVIDIA RTX teknolojileri tarafından desteklenen AR ve VR deneyimleri için bir bulut hizmeti olan CloudXR’yi açıkladı. CloudXR, bağımsız AR ve VR gözlüklerinin Amazon’un bulut altyapısının faydalanabilecek.

NVIDIA’nın CloudXR platformu, AR, VR ve MR sistemleri için bir içerik akışı çözümü olacak. Platform, NVIDIA RTX V100 ve T4 GPU’lar tarafından desteklenen Amazon EC2 P3 ve G4 bulut sunucularıyla çalışıyor. Bu tür bir işleme gücüyle, geliştiriciler artık dijital fotoğraf gerçekliğinde sürükleyici deneyimler oluşturabilecek. Bunları Oculus Quest 2 gibi gözlükler de dahil olmak üzere herhangi bir OpenVR uyumlu XR cihazı ile kullanabilecekler.

75507 01 nvidias cloudxr brings photorealistic vr to mobile headsets full

CloudXR, geliştiricilere birlikte çalışmaları için daha fazla güç verecek, bu da daha ayrıntılı ve gerçekçi sanal ortamlara olanak tanıyacak, çözüm aynı zamanda işletmeler için maliyet tasarrufu sağlayacak.

Lucid Motors’un dijital etkileşimli pazarlama direktörü Thomas Orenz, “NVIDIA CloudXR, dünyanın her yerinden insanların yeni Lucid Air ile inanılmaz derecede sürükleyici, kişiselleştirilmiş bir tasarım deneyimlemelerine olanak tanıyor,” dedi. “AWS bulutunu kullanarak, hem local sunucu ihtiyacını ortadan kaldıracaklar hem de müşterilerimiz için VR yapılandırma deneyimlerini dinamik olarak ölçeklendirerek altyapı maliyetlerinden tasarruf edebilecekler.”

The Gettys Group’un baş inovasyon sorumlusu Ron Swidler, “Bu, oyunun kurallarını değiştiren bir unsur. AWS’den işbirliğine dayalı deneyimler yayınlayarak, hızlı VR tasarım uyum toplantıları için proje paydaşlarını kısa sürede dijital olarak bir araya getirebiliriz,” dedi. “Bu, tonlarca zaman ve para tasarrufu sağlayacak, ancak daha da önemlisi, müşteri katılımını, anlayışını ve memnuniyetini artıracak.”

CloudXR duyuruldu ancak daha kullanıma açılmadı. NVIDIA bu yılın sonlarında özel bir beta dağıtımının ardından platformu 2021’in başlarında kullanıma sunmayı planlıyor. Muhtemelen yakın zamanda CloudXR ile çalışan oyunlar görmeyeceğiz. Ancak NVIDIA’nın yeni platformu, Fortune 500 şirketleri için inanılmaz derecede ayrıntılı eğitim deneyimlerinin yolunu açıyor.

Yorum yazın

TeknoVR